Nekromantik (1987)

Nekrofilní film s naprosto pěknou hudbou, která film dost vytahuje.

Honba za diamantem (1984)

Skvělá dvojka Michael douglas jako dobrodruh a Kathleen Turner jako spisovatelka, která se ocitne najednou v buši kolumbie. Jeden z nejznámějších dobrodružných romantických filmů, z kterého se odvíjeli další takové. Jestli je tohle vůbec original..

Ohňostroj (1997)

Velmi pěkný pomalý film, který má dva základní rysy. Drsná a nelítostná gangsterka a velmi smutné drama. Kitano tyhle dvě témata skoubil do sebe a vznikl ohňostroj obrazů.)

Všichni to dělají! (1994)

Velmi vtipný film se spoustou scének, které vás určitě rozesmějí. "Chci sex v autě", "Chci letět v první třídě","Chci být neviditelný" :D. no část s neviditelností a s následnou mouchou byla trapná a debilní, ta trochu pokazila špičkový film. No ale velký dovoz výkalů a uplácání mega mouchy na mega hovně mega plácačkou bylo zajímavé. Nechám tam tu plnou, protože to je nejlepší japonská komedie, co jsem viděl. špica.

Ten chlap je magor! (1989)

Podle mě nejlepší herecká role Kitana, kde hraje jednoho z nejdrsnějších poldů kinematografie. Byly zde sice hlubá místa pro vytvoření reálné atmosféry, ale když přišlo na nějakou akci či "Kitanovo jednání", tak to bylo nezapomenutelné. Za to dávám 5*

Říjen, 3:4 (1990)

Bohužel jsem měl španělský dabing, ale překousl jsem se a bavil se. Kitano je velmi zajímavý režisér, točí filmy velmi lidsky. Jinak film o tom jak vy..... s yakuzou.

Blade: Trinity (2004)

"Proč nemůžeš být normální?"- "Protože svět taky není moc normální"...... Blade už nepůsobí jako drsný vyhlazovač upírů "Daywalker", ale je tu pouze jako drsný negr a to hl. díky debilnímu scénáři. Každého kdo měl rád první dva díly, to určitě zamrzí. Z úcty k Bladovi bych měl dat tak "odpad!", ale když to beru jako akčňák, tak to jakš takš šlo.

Drive Angry (2011)

Hodně podobné Ghost Riderovi, ale o dost horší. Já osobně nemám rád takové rockové akčňárny, to leda že by to vzal do ruky Rodrigéz. Ten by z toho něco vymlátil, ale Cage tu vypadá hůř než peklo a je tu strašně nevýraznej. Výraznej je tu jen vyslanec z pekla v podání Williama Fichtnera, který je vždy ledově klidný a dobře tu zabíjí. Jinak přestřelky se mě nedotkli i když byly pěkně krvavé. Bohužel spíš další horší Cageův film.

Kontakt (1997)

"Kdyby jsme tady byly jen mi, bylo by ve vesmíru strašně prázdno." Velmi dobře natočené scifi s velmi silným duchem a nadšením. Ale je to tak scifi jako politický v případě situace "Co by kdyby". Robert Zemeckis zvádl sci-fi téma daleko lépe, než hororvý žánr i tak mu jdou nejlépe drama-komedie.

Green Lantern (2011)

"Zelená je barva vůle" Zelená kam se podíváte. Mírně připomínající Thora či spidermana, takže pak celý film působí jako jedno velké klišé. Ryan Reynolds jako "Green Lantern Země" působí jak namachrovanej týpek, ale díky vtipkům se dá ustát. Divné mi přišlo, že všichni na zemi byly takové zžití s mimozemskou civilizací, že nikdo extra neřešil a neprojevil emoce (žádný humbuk). Grafická zelená se mi ze začátku hnusila, ale později si na ni zvyknete. Podle mě to vzal režisér, který nemá schopnost natočit poutavý komiksový film. Jinak lidský záporák byl pěkně odpornej.