Synchronic (2019)

POSLEDNÍ SLOVO: Má to fakt suprovej nápad, kterej je originální i v jednotlivejch detailech. Režisér ale dokázal z týhle bomby na papíře udělat po všech stránkách průměrný dílo. Film nijak negraduje, nemá atmosféru, nemá emoce, nemá dobrej casting, nemá pointu, nemá zajímavej vizuál....Stojí za vidění, nic víc. 60 %, 3/5

Mrazivá past (2021)

POSLEDNI SLOVO: Dokonalý béčko, který je příjemně zábavné. 4/5, 65 %

Mimořádná událost (2022)

POSLEDNI SLOVO: Zajímavě rozjetá zápletka s velkým potenciálem, ale tak v půlce filmu mi došlo, že z toho tvůrci nic nevymáčknou a jen jsem doufal v konec. Celkově strašně nevyrovnané postavy i gagy. 2/5, 40 %

Na západní frontě klid (2022)

POSLEDNÍ SLOVO: Skvělá atmosféra + surově vypadající vizuál to za mě utáhl i přes delší stopáž. Nekomplikovanost scénáře mi tady přišla ku prospěchu věci a podrthla autentičnost zážitku. Odchylky od knižní předlohy neřeším, naopak mě dotčení inťouši baví. 80 %, 5/5

Avatar: The Way of Water (2022)

Strašně se mi líbila cestopisná část, kde společně s hlavními postavami cestujeme po fiktivním světě a dovídáme se jeho zákonitosti. Tohle rozšiřování kánonu je to nejlepší, co film nabídne. Pak bohužel musí dojít na osudový střet dobra versus zla, který je plný scénaristických klišé a ve výsledku postavy dělají ne úplně logická rozhodnutí. Navíc jsem přesvědčen, že celá zápletka nedává smysl -> Zlouni chtějí těžit suroviny a nerostné bohatství a v tom jim brání Jake Sully. Zlouni tedy logicky usoudí, že musí zneškodnit Sullyho. Ten se v reakci na to rozhodne se svoji rodinou opustit kmen a v ten moment končí také jeho záškodnická činnost. Zlouni tedy hned v úvodu filmu dosáhnou svého a místo toho, aby si v klidu těžili, zcela nesmyslně se vydávají hledat Sullyho - zřejmě proto, že Cameron měl v rozpočtu položku "epický digitální fight", nehledě na nějakou logiku. POSLEDNÍ SLOVO: Celkově za mě nevyrovnaný film, průměrný scénář, s hezkou atmosférou a vizuálem 4/5 70 %

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

POSLEDNÍ SLOVO: Je to strašně epizodní, nefunguje to jako celistvý film. Navíc mě všechny postavy neskutečně otravovaly. 1/5

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

POSLEDNI SLOVO: Epizodní roadshow poslepovaná v celovečerní film. Proc? Krome deje tomu chybi i to nejzasadnejsi - humor. Šklebící se Kozub, to nekomu staci? 30 % , 2/5

Vyšehrad: Fylm (2022)

POSLEDNI SLOVO: Štáfek a spol. mají docela cit pro humor. Takže ikdyž příjde naprosto očekávatelnej joke, je tak dobře zahranej a natočenej, že funguje. A kadence joků mi přišla vysoká. Není to cringe což je u český komedie zázrak, 80 %, 5/5

Životní trefa (2022)

POSLEDNÍ SLOVO: Řemeslně perfektně natočená good feelin záležitost. Je to předvídatelný, šablonovitý, ale tady mi to nějak nevadilo. 4/5, 70 %

V jiném těle (2022) (seriál)

POSLEDNÍ SLOVO: 50%, 3/5 + relevantní insight do zkoumaný problematiky + není manipulativní + dobře vybraní respondenti - absolutně neadekvátní stopáž, mělo být 2x kratší - dramaturgie (např. v posledním díle bez kontextu se dovídáme o nádoru) - život po operaci bude zajímavější, tím ale dokument končí