Česká miss (2010) (pořad)

Mě se tento ročník líbíl. Libor Bouček jako moderátor byl nevtíravý. Změna volné disciplíny na "úkoly pro děvčata" mě zaujala. Medailonky s úkoly mě bavily... až na to, že někdy byli dost brutální, např. jedení moučných červů - dívky číslo tři mi bylo opravdu líto. Úroveň děvčat šla také nahoru, jedna hezčí než druhá. Dokonce se přišel podívat i pan prezident s manželkou, který dal České Miss přednost před večeří s princem Charlesem, což je co říct. A velice zajímavý host Jean - Claude Van Damme tomu dodal zajímavou tečku.

Ples příšer (2001)

Nadšeně jsem film zapínala, jeho celkem dobré hodnocení mě utvrdilo v tom, že to bude báječná podívaná. Opak byl pravdou. Příběh rasistického drsňáka, který nadává na celý svět, nesnese se s rodinou ani s nikým jiným a nakonec se zamiluje do dívky tmavé pleti, mě už moc nebere.. B.B.Thornton zahrál morouse a despotu celkem dobře, ale jeho výkon na moje hodnocení vliv neměl.

Sherlock Holmes (2009)

Kombinace Guy Ritchie a Sherloc Holmes mi prostě nešla dohromady. Zpracování super, Guy Ritchie nezklamal. Film je přesně v jeho režii..a to se mi líbilo, ale je to pro mě jiná akční postavička. Jiný detektiv, člověk má Sherloca zakódovaného jako seríozního postaršího pána, a já prostě nezkousla, jak se Robert Downey v roli Holmese rve o život.

Bakaláři (1972) (seriál)

Příběhy, které nachystal sám život vždy zvednou náladu. Člověku se až někdy nechce věřit, že se to opravdu stalo.

Zakletý v čase (2009)

Nevím, jestli mám film vyzdvihnout do nebe nebo ho zahrabat mezi odpad. Nechám ho někde mezi, když je člověk připraven, že jde na sci-fi, tak má romantické drama duši a člověk musí občas zamáčknout i nějakou tu slzu. Ale kdo nezkousne cestování v čase a době, mizení hlavního hrdiny jako x-mena je ztracen. A to doslova, některé pasáže postrádají souvislost. Na mě je to moc velká pohádka, která se tváří jako skutečnost.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Začátek mě poněkud rozladil a myslela jsem, že to bude jedna z dalších trapných komedií.. jakých známe nespočet. Nakonec se to rozjelo a docela mile mě to překvapilo. Dokonce jsem se i smála. Téma už tolikrát zpracované - Nenapravitelný proutník a lamač dívčích srdcí se díky nástrahám osudu (nebo spíš nástrahám temných sil v podobě duchů ) a pohledům do minulosti změní a zamiluje.. , jak jinak láska opět zvítězí :o).

Gattaca (1997)

Moc zajímavý film. Scifi, ale přesto ne tak vzdálená budoucnost. Doba, kdy budou ústavy řídit genetiku a tvořit tak zdravé a vyjímečné jedince může klidně za pár desítek let nastat. Člověka to vyděsí, ale nakonec se ukáže, že příroda se řídit nedá. Že i geneticky nejdokonalejšího jedince může nahradit "obyčejný" člověk. Ethan Hawke se role Vincenta, který bojuje za lepší život, ujal opravdu skvěle a vzknil, tak super snímek, který můžu jen doporučit.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Na tento díl jsem se těšila skoro dva roky.. byla jsem na něj tak natěšená, že jsem od něj nakonec čekala asi víc. Atmosféra Bradavic a Londýna mě nezklamala, ale děj poněkud pokulhával.. Bylo to zaměřeno spíše na citovou stránku hrdinů. Hodně takové té polívčičky kolem. Harry miluje Ginnu, Hermióna Rona, Ron jinou.. takové trošku Beverly Hills :o). Na druhou stranu jsem se mohla s hlavními postavami více seznámit a poznat je i jinak než doposud, ale kdo je z předchozích dílů nezná?? Líbilo se mi nastínění dětství Tomma Raddla, ale myslím, že ho tam mohlo být více.., kdo nečetl knížku bude poněkud pokulhávat v ději. Mohlo to být lepší, ale i tak hodnotím kladně, už se těším na další díl...

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Kámoši jak hrom - jsou Jerry a Tom :o).. Chvílemi trošku morbidní při představě, že je to pro malé děti, ale jinak fajn!

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Strhující příběh o zakázané lásce.. inspirovaný životem Wiliama Shakespeara.. On sám zde vystupuje jako Romeo z jeho velkolepého díla Romeo a Julie.. Velice vkusně je zde zachycen jeho životní postoj a jeho život vůbec. Za mě super!