Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) odpad!

Promiňte, ale tohle prostě byla nesnesitelně trapná blbost.Pořád jen všichni tancují a snaží se vtipně mluvit.Mám rád perverzní a tupý humor, ale ne trapný.Naprosto primitivní a pro mě zbytečný film kde je Sandlerovo mrhání talentem přímo obrovské.Fuj!

Kurs sebeovládání (2003)

Je to prostě průměrná americká komedie.Takže čekejte jednoho vtipného gaye, běžení na konci filmu za láskou a společný zpěv.A já si říkal, že Nicholson a Sandler budou skvělá dvojka což i jednu chvíli jsou, avšak více komedie by neuškodilo.Opět jsem se přesvědčil, že romantický komedie pro mě jednoduše nejsou.Vše mi přijde tak stejné, ale buďme objektivní.Považuji to za další průměrnou americkou romantickou komedii, která se dá snést.Občas se i pousmějete, ale nic moc.Prostě nic nečekejte a nebudete zklamáni.

Sucker Punch (2011)

Ale ale ale pane Snyder co jste nám to vyvedl?No jo souboje kde hlavní roli hrajou ultraübersupercool efekty sou hold v dnešní módě co?Je jedno, že to bude mít švihlej děj, spoustu nesrovnalostí a špatný herecký výkony hlavně..hlavně ať to vypadá co nejvíc cool.Dáme tam pár potvor, spoře oděný náctiletý holky a davy teenageru se jen budou cpát do první řady kinosálů.Vše to má vypadat co nejvíc drsně a pro muže, ale celý je to jen omyl.Základní kámen tohoto filmu jsou prostě efekty a holky.Ani jedno, ale přeci nemůže stavět základům dobrého filmu.Navíc Zack ani nevěděl jestli chce drama z ústavu nebo akční film kde všichni uměj všechny akrobatický finty, zacházet s katanou a flintama.Dohromady to, ale dát jen tak někdo neumí.Jaká škoda myslel jsem si, že pan Snyder ví jak se točí filmy.Hořké zklamání se snaží zalepit jen minimum záběrů a situací.Bohužel omyl..

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Komentuji po shlédnutí první série. Velmi podivný seriál se směsicí snad všech různých stylů. Každým by si měl najít něco svého ať už to je romantika či akce. Nejvíce však zasahuje do žánru komedie a dramatu. Každá z postav je něčím zvláštní a rozmanitá. Nejsou zde žádné kladné ani úplně záporné postavy což je celkem neobvyklé (i když se to začíná dostávat rychle do módy) tudíž se vám postupně začnou dostávat jednotlivý herci pod kůži. Každá z rolí se mi zalíbila, ale jedna převyšovala všechny ostatní. Možná to nebylo ani tak herectvím, ale spíše výborně napsaným scénářem. Nathanovi hlášky jsou tak skvěle perverzně vtipné, že se prostě u alespoň jedné z nich zasmějete.A přitom jsou ty role tak skvěle napsaný, že mají vlastní potíže a každá se s tím vyrovnává po svém.Jak je ale zvykem u britského humoru(podle mě) vládne i zde cynismus. Tak bezcitné vtípky jsou na jednu stranu smutné a říkáte si " to je ale parchant" a na druhou se prostě musíte smát. Výtečně zpracován překvapivý seriál, kterému už jen chybí málo k dokonalosti.-----------------------------------Při příchodu třetí série šlo všechno do háje.Oblíbená postava byla vyřazena a ze scénáře se stává řadová srajda.Sundávám hvězdu.Nebýt perfektních předešlích sérií jdu na jednu.

Rango (2011)

Western pro děcka, který je celý extrémně drsný. Odkazy na starší westerny i pokus o jejich atmosféru se celkem i vyplnila, ale mě zde chybí nějaký spád a něco opravdu povedeného (tedy ne že by mne duch západu nepřišel povedený :) ) co by se mi zarylo do mozku.Soundtrack byl zvolen pečlivě přesně tak, aby seděl do tohoto žánru. Stále je to však animovaný film směřovaný spíše na mladší publikum.Což je udivující jelikož podle mě bude opravdu omezené množství "špuntů", kteří budou tušit, kdo to například vůbec ten duch západu ve skutečnosti byl. Nejspíš pokus o nalákání dospělého publika.Jakožto, ale průměrný animák s neprůměrným nápadam a nadprůměrným ost dobré.Do toho si přidáme pár blbůstek a někteří budou hodnotit výše. Možná jsem nebyl dobře naladěn, ale musím dát 3*.Sorry amígo.

Oni žijí! (1988)

Krásné béčko od Johna Carpentera se vším všudy. Díky bože za 80 léta to byli panečku filmy! Je zde všechno. Emzáci, bitky, střílení a hlavně drsňácký hlášky. Hodně drsňáckejch hlášek.Vše je zde tak nádherně béčkové. Každý krok, každý herecký výkon, každý výstřel je prostě béčkový.Spousta nápadu(některé originální některé ne), které jsou tak skvěle osvěžující, že jen budete muset v každé scénce pokynout hlavou a přihlouple se usmát. Škoda absence nějakého pořádného 80 tkového soundtracku. To už bych na 5* asi neváhal.Pro milovníky béčkové kinematografie povinnost. "I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum."

Krajní meze (1995) (seriál)

Zajímavý, avšak málo originální seriál. Prozatím většina epizod co jsem viděl byla odněkud vzata zdrojem nápadu ze slavnějšího filmu. Český dabing je zde nečekaně vcelku působivý což by většina lidí ani nečekala.Hlavně hlas vypravěče je pečlivě vybrán.Velmi dobré ale je, že každá z epizod má svou myšlenku.To tedy dodává na každého dílu nějakou si duši. Je to v celku působivý seriál pokud máte rádi sci-fi a hlavně mystérií.Rád si na něj najdu čas a oddychnu.

Samotáři (2000)

Česká, úsměvná tragikomedie o několika lidech, kteří nemohou najít vlastní cestu životem. Dokonale zahrané herecké duo Macháček a Trojan září a jsou skvělí herci.Soundtrack prostě k tomu padne a vystihuje celý film. Hlavně postava Macháčka je naprosto skvělá. Každá z postav je vlastně velmi barvitá a charakteristická. David Ondříček dobře zfilmoval další z takových těch typičtějších českých tragikomedii.To jednoduše umíme jen my.Velmi povedené!Tento snímek má duši.Tedy světýlka :)

Živí mrtví (2010) (seriál)

Těžce se dá vytvořit nějaké originální pojetí se Zombí filmem. Herci nijak ze svých rolí nevyčnívají a nedávají tedy seriálu nějakou extra velkou hodnotu. Sem tam jejich herecké výkony ujedou, ale to nevadí není to až tak hrozné.Soundtrack je i ve skutečnosti příjemný a dokáže tedy navodit atmosféru hororu. Strach tu sice nenajdete, ale napětí ano. Zvlášť konec série skončil dosti otevřeně.Kdyby to byl film o zombíkách nevěřím, že by se dostal s hodnocením tak vysoko jelikož seriálu s nimi prostě není tolik (jestli vůbec nějaké ještě jsou :) ). Některé scény jsou pěkné a zabíjení zombíků si opravdu nebere servítky což se mi samozřejmě velmi líbí. Jen takové ty letmé záběry kdy je uťatá hlava potěšilo mé milé srdce.Možná si přeci jen rýpnu do hlavní role kde bych možná i viděl někoho jiného, ale jak sem řek. Není to tak hrozné. Naopak budete se samozřejmě bavit pokud máte rádi zombie. Taková příjemná oddechovka, která se velmi rychle dostává na výsluní. Očekávám tedy napjatě další řadu. Zatím průměrný nápad v dobrém seriálu. Za neoriginialitu, ale však 3*. Věřím, že mě další řada vtáhne do děje lépe. Od další řady se spoléhá na větší spád a dějový vývoj.Skvěle! Některé postavy začínají být více sympatické některé začnete nesnášet.To ale prostě k seriálu občas patří.Každopádně akce je zmáknutá naprosto parádně a je čím dál lepší.Udrží li si seriál tohle tempo hodnocen půjde víš. ------------------- Tempo si udrželo a neuvěřitelné navýšilo.Díl od dílu dokonalé, perfektní a bez keců, aby se vše tvářilo super cool.Braaaains! --------------------------------- Poslední série byla nudná a vyčerpávající. Seriál ztratil nápady a scénaristi se už jen chtějí podílet na dojení peněz z dobrého jména. Smutný úpadek perfektního seriálu. Třeba se ale ještě vzpamatuje. Zatím stahuju hodnocení a odstraňuji z oblíbených.

Časové pásmo bylo změněno