Mé jméno je láska (2009)

Radoby art, len v konecnom dosledku priserna nuda. Obycajne dialogy prevaldaju, to jo, len tej nudy je tu az moc : 8 %

A Religiosa Portuguesa (2009)

Cira artova meditacia : 100 % Kam sa hrabe Leos Carax so svojou planobou Holy Motors, aj tak na to nema ....

Le Pont des Arts (2004)

Zeleneho artovy film, ktory bol prezentovany na filmovom festivale v Lokarne. Pan zeleny ako reziser sa specializuje na artove veci - La Religiosa Portuguesa 2009. Treba si precitat encklopediu filmu, aby clovek rozumel tym intelektualnym kecom - potom sa to uz da. Nadherne na mna posobili rozhovory, ktore vedie mlady herec Adrien Michaux spolu so svojou holkou z postele - a tieto dialogy viedol aj sa dalsou zenskou, len neviem, ci bola ucitelka tanca alebo filozofie : 94 %

Navigátor: Středověká odysea (1988)

Spociatku to vyzeralo dobre, len to finalne odhalenie mi prislo ako utnute, bezmyslienkovite .... a vcelku nuda . 55 %

Vigil (1984)

Reziser Vincent Ward skuma hmliste zapadnute osamele farmy na Novom Zelande a zivot ludi v tychto sidlach. Rezisersky vyborne natocene, nuda nehrozi . 89 %

Skyfire (2019)

Tak Simon Zapad sa nezda. Uz vybornym Con-airom 1997 som si myslel, ze ide o talentovaneho rezisera, co potvrdil roku 2010 Expendables. Teraz prichadza roku 2019 s dalsim filmom, o vybuchu sopky. Ono je to rezisersky na urovni, s perfektnymi dialogmi .. treba hlavne vydrazta prvych 30 - 40 minut, potom to uz ide. Pan zapad este nie je stary reziser, dufam ze o 9 - 10 rokov pride s dalsim fajnym filmom : 80 %

Made of Air (2014)

Konecne som narazil na artoveho rezisera, ktory na to aj realne ma. Lebo Carné, Leos Carax sa na velikanov iba hraju, nemaju na to. 100 %

Love After Love (2014)

Art, ciry art nepotrebuje slova. Naco, komu ? 95 %

Sphinx on the Seine (2009)

Cira ukludnovacka po hektickom drsnom dni v praci, kedy bola v praci vyslovena nahanacka, tzv. deadliny : 88 %