Agent v sukni 2 (2006)

Agent v Sukni 2 je uz podstatne slabsi ako celkom obstojna jednotka. Pribudlo trapnosti, Nia Long tu sice este je, ale chybaju dalsie postavy : Paul Giamatti a Anthony Anderson. A co je najdolezitejsie, dost sa stratil humor, ktory Lawrencovi v jednicke este siel. 35 %

Agent v sukni (2000)

"Jak vypadam? Kdybych mel 85, sedy zakal a a je tma, tak jedu po tobe. Jdi do hajzlu" Ano, je to vykradanie Mrs. Doubtfire + detektivna zapletka, ale aj tak sa mi tato prezliekacia komedia paci. Postarsia tucna cernoska Hatie Mae Pierce /ci ako sa dama volala/ v podani vtedy este vyborneho Martina Lawrenca ma vzdy pobavi a rad sa na tom zasmejem. A vhodne ho doplna aj Nia Long. 69 %

Univerzální voják (1992)

Universal Soldier 1 je najlepsi film z celej serie, o tom myslim, bez diskusie. Jasne je vidno, ze inspiraciu tvoria a tvorili zombie horory, Terminator a vietnamske opusy Olivera Stone-a a Francis F. Coppol-u. To vsetko je tu vkusne premiesane, okorenene mystickym scenarom a podciarknute kopou skvelych drsnych hlasok a brutalnej /ale uveritelnej/ akcie. Najlepsi Van Dammov Film, 90 %

Univerzální voják: Zpět v akci (1999) odpad!

Universal Soldier 2 je tragicky scenaristicky vyplach, v ktorom A nesuvisi s B, po B ide hned E ....Emmerich ako reziser je tatam, rezie sa ujal neznamy Mic Rodgers, co sa na filme podpisuje. Vsetko je to korunovane ubohymi a polodementnymi akcnymi scenami. 0 %

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Po katastrofalnej a tragickej dvojke /Universal Soldier 2/ prichadza konecne aspon aky- taky navrat. Na jednicku to uz asi nebude mat zrejme nikdy, ale je to solidne a poctive akcne becko s dostakom poriadnej akcie. 65 %

Nájemní zabijáci (2011)

Je mi naprosto jasne, ze Adkinsov filmovy vzor je Van Damme. Dokazal by som sa preniest cez klise scenar aj absenciu PORIADNYCH akcnych scen, ale co ma ubija najviac, je to, ze Van Damme aj Adkins sa snazia o akysi ackovy herecky vykon, pricom obaja dobre vedia, ze na to nemaju. A na priemer strhava film aj to, ze je zlto-hnedy film. Dokazem pozerat cierno-biele filmy : Sunset Boulevard, Citizen Kane .... to je v poriadku, ba dokonca dokazem pozerat neme filmy 20. rokov. Ale mam kurevsky problem so zlto- hnedymi filmami. 5 %

Pupendo (2003)

Na Pelisky to sice nemalo, ale Hřebejk bol kedysi vyborny reziser, o tom zadna. 74 %

Glimmer Man (1996)

Posledny kvalitny Stevov film z 90. rokov, presne to je Glimmerman. Stevo je opat vo vrcholovej forme, stale je povazovany za alfa samca a stale mu s radostou zobem filmovy material z ruky. Vsetky ingrediencie Stevovych filmov su tu stale v plnej nadhere, treba ich znovu a znovu vypisovat? Ale ako upadok kariery dostihol akcnych borcov Stalloneho, Schwarzeneggera a Willisa, tak vynimkou nebol ani Seagal. Totizto uspech Stevovych filmov bol zalozeny na aikidackych technikach, slaboduchom scenari a na brutalnej akcii. Seagalovky totiz nikdy neboli o oslnivych hereckych vykonoch, prepracovanej psychologii postav a ani o slavnych reziserskych menach. Stevo je herecka tragedia, no a nikdy nebol schopny sa dostat k nejakemu velkemu reziserovi. Nikdy netocil so Scorsesem, Eastwoodom alebo nedajboze Spielbergom. Rovnako sa Seagalovi nikdy neozval ani taky Ingmar Bergman. Preto Glimmer man je poslednym kvalitnym akcnakom v Stevovej kariere, a upadok nenechal na seba dlho cakat. O tom vsak az nabuduce. Skoda, je mi z toho doteraz spatne. 89 %

Přepadení 2: Temné území (1995)

Tento film poznam takmer naspamat. Scenar opat ako u Under Siege 1 vykrada Willisovu seriu Die hard, ale ako som uz spominal, pacilo sa mi to vykradanie pred 16 - 17 rokmi a paci sa mi to stale. Nemyslim si totiz, ze to vykradanie je az taky problem. Tentokrat vsak Stevo Seagal nezachranuje lod, ale vlak. Film je natlakovany dostatocnym mnozstvom akcie, vybuchov a prestreliek, Seagal efektivne pouziva svoje aikido na uchu a oku lahodiacu likvidaciu protivnikov /teroristov v tomto pripade ..../. Jeden z najlepsich Seagalovych filmov. 90 %

Aljaška v plamenech (1994)

Segos sa rozhodol tentokrat aj rezirovat a tymto filmom On Deadly Ground odstartoval svoju volnu ekologicku trilogiu /On Deadly Ground - Fire Down Below a ukoncena bola filmom Patriot/. Zachytil som rozne ohlasy na tento film : od skveleho akcneho filmu cez priemernu ekologicku hlupost, podpriemernu srajdu az k ekologickemu zvastu. Osobne sa pripajam skor k vybornemu akcnemu filmu, a takto hodnotim cely On Deadly Ground. Ekologicke zvasty takto nevyzeraju. Seagal je vsak este stale v roli alfa samca, ktory nepotrebuje dublerov na brutalnu akciu. Aj ked si Stevo sadol za kameru, musim mu tento film sezrat aj s navijakom, hoci ako reziser je neskuseny. Scenar nic moc, ale potesi priroda Aljasky a stale brutalny Stevo so svojou akciou. Najlepsia scena filmu : bitka v bare. Vysoko vyzdvihujem aj zaverecne mrazive a miestami aj dost realne proroctvo - urcite zalezitosti tohoto proroctva maju cosi do seba. Potesi aj ucast hereckeho velikana Michaela Caine-a /The Italian Job, Bitva O Britaniu - oba 1969/. Podla mna to nie je az take spatne, ako si vacsina uzivatelov mysli, 86 %

Časové pásmo bylo změněno