Mariňák (2005)

Vyborny film bez drsnych akcnych scen, brutalnych prestreliek a o nude marinakov posobiacich v Iraku. Herecky koncert Jake-a Gyllenhaala, ktory dokazal, ze pravom patri medzi herecke megatalenty. A pre mna asi najlepsi film o vojne v Iraku. 95 %.

Ruslan (2009)

Stevo konecne poslal "reziserov" typu Fauntleroy a Keusch tam, kam patria. Do hajzlu. V tomto filme sa rezie ujal Jeff Kral a urcite male zlepsenie je badat. Scenar sice nijako nevybocuje z klasickeho klise, ako sme u Steva zvyknuti, ale uz to nie je taka hroza ako Attack Force, Bestie alebo Patriot. Akcne sceny su dokonca j na obstojnej urovni, a to je u Steva co povedat, zaporaci sa mu nepostavia tak, aby ich hned trafil, takze Stevo sa KONECNE trochu hybe. Zeby konecne pozeratelny film so Stevom? Ked sa prenesiem ponad klisoidny scenar a Stevovo neherectvo, musim priznat, ze film celkom dobre odsypa a na akcne sceny sa dalo pozerat a dokonca posobia aj realne. Pochopitelne, z priemeru to nijako nevybocuje a ziadny Stevov comeback sa nekona. 65 %

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminator 2 Judgment Day je spolu s Matrixom, 2001 Space odyssey, LOTR-om/Lord of the Rings/ jeden z najlepsich sci -fi filmov, ake boli natocene. Zaporne stranky filmu skoro neexistuju a ak, tak su zredukovane na minimum. Reziser James Cameron tu vladne skusenou rukou, skusenosti nabral uz z predchadzajucich filmov /Terminator 1, Abyss ..../. Vysoke hodnotenie davam aj za temnu a hutnu atmosferu/temna vizia nuklearnej vojny/, ktora sa dala takmer krajat. Akcne sceny su natocene skusenou reziserskou rukou a posobia maximalne vierohodne /nahanacka tahaca s motorkou, akcia v budove Cyberdine systems..../, film ma dalej kvalitny scenar, vyborneho zaporaka /T 1000 a jeho metamorfozy v podani skveleho R. Patricka/. Film nestraca tempo ani v neakcnej casti. Treba pochvalit aj strhujuci dej, skvelych hercov /Schwarzenegger, Linda Hamilton ..../ a vybornu hudbu. Proste vizualne orgie, 100 %

Doktor od jezera hrochů (2010)

Zdenek Troska si neda pokoj a svojou "tvorbou" nas zasobuje v dost pravidelnych intervaloch. Tento film bol uz uplna bieda, stupidny scenar, neherecke vykony, dementny pribeh. 31 % len zato, ze Troska natocil vacsi HNOJ /Kamenaky/ a toto nie je to najhorsie z jeho sucasnej "tvorby".

Čertova nevěsta (2011)

Troska uz svoju tvorbu rokov 80- tych asi nikdy neprekona. Herci dost slabi, scenar jednoduchy a predvidatelny, originalita veskera zadna akurat to malo urcitu rozpravkovu laskavost. 7 %

Princezna Mononoke (1997)

Moj prvy Miyazaki. Uchvatil ma pribeh, rezia a nadherna hudba. Na zaklade tohto filmu Mononoke Hime a na zaklade Kurosawovej Kagemushi mam rad japonsku kinematografiu. Kultovy film, 100 %

Mojsejovci (2005) (pořad) odpad!

Naprosty herecky a rezisersky vykal. 0 %

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Pure Evil, cela tato Serbelhezada. 0 %

Žena za pultem (1977) (seriál)

Presne tak, ako bolo napisane podo mnou. Svorcova exhibuje a stare komunisticke struktury krochkaju od blaha, ako sa nam to len skvele zilo v nasom Normalizacnom raji. A najradsej by tento normalizacny raj opat prinavratili k zivotu, aj s celou SNB, VB, StB, Tuzexom, bonmi .....Dal by som nulu , ale po Novembri 1989 priklusal este vacsi hnoj /Tisic a jedna noc, Esmeraldy, Simplemente Maria, Ordinace ...../, tak musim aspon tych 30 %.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Reziser Richard Brooks /Elmer Gantry/ natocil filmovy skvost, v pripade ktoreho zub casu vobec nepracuje a ak aj pracuje, tak len velmi pomaly. Genialna psychologicka drama, kde sa zmykaju emocie a odznie kopa skvelych hlodov ako " Nebudeme se prece bavit jazykem hoveziho dobytka, jsme prece lidi". Surove emocie genialne dialogy, kde hlaska strieda hlasku, presne to je pre mna Kocka na Rozpalene Plechove Strese. Najviac ma uchvatila asi pani Elizabeth Krajcirka /o 5 rokov od tohoto kultu natocila dalsi- Kleopatru/ v roli Maggie ako macky, ktora sa pazurikmi drzi pri zivote - ale nie pri takom zivote, v akom zije, ale pri takom, v aky dufa, ze raz bude zit. Takze ne, ne, nezdielam vseobecne nadsenie miestnych mentalov ohladom Paula Novomuza a suverenne vyhlasujem, ze herec to bol sice dobry, ale ja ho furt mam na haku. Takze moje nadsenie urcite nebudi postava Bricka, ale skor fenomenalna Pani Krajcirka a hlavne nezabudnutelni Big Daddy /Burl Ives/ a Big Momma /Judith Anderson/ a ich nezabudnutelne hlasky. Zaujimavostou moze byt, ze povodne boli do roli Bricksa a Maggie navrhnuti James Dean a Grace Kelly. Samotny Dean nemohol byt pri nataceni, lebo 30. septembra 1955 si ponho prisla smrt pri autonehode a Grace Kelly mala akesi neodkladne zalezitosti /tusim okolo monackej princeznej/. Nemam rad komorne filmy, ale Kocka na Rozpalene Plechove Strese je svetla vynimka - medziludske vztahy su tu podane formou satiry a divaka rozhodne nenechaju lahostajnym. Preco uznavam tento kult svetovej kinematografie je aj ten fakt, ze kameraman William Daniles zacinal u Erica Von Stroheima /herec v kultovom filme Sunset Boulevard/ a film je genialnou adaptaciou divadelnej hry Texasa Williamsa. Reziser Richard Brooks drzi cely film divaka v prijemnom napati a mrazeni z toho, ze samotny divak nevie, co sa stalo v minulom zivote Bricka a Maggie a postupne sa to dozvie pocas filmu. Takze Kocka na Rozpalene Plechove Strese je pre mna vyborna konzervacka a este lepsia nez Cukorova precenovana Philadelphia Story. 100 %