Rychle a zběsile 5 (2011)

VYFUKOVE BECKO 5 alebo odborne Rychle a Zbesile 5 dokonca kvalitou prekonava aj jednotku, a to je uz co povedat. Justin Lin je zrucny reziser, to dokazal uz v Rychle a Zbesile 4, k tomu tu mame stare zname osadenstvo : pan Vin Nafta, Walker, Brewster, dostatok akcnych scen, prestreliek ..... Vyborny bol najma osobny suboj panov Nafta -- pan Skala /Dwayne Johnson/, ten som si uzival naplno, spolu s drsnou akciou. No a za klisoidne spojenie silnych aut a nadhernych sexic /ja viem, otrepane, ale ja to mam stale tak rad/ davam 89 %

Rychlí a zběsilí (2009)

VYFUKOVE BECKO 4 alebo odborne Rychle a Zbesile 4 ide v slapajach jednicky, a to je len dobre. Scenar je sice dementny az strach, ale vratilo sa herecke osadenstvo z rychle a Zbesile 1, a to Vin Nafta, Walker, Brewster a dokonca na chvilku aj Rodriguez. Autonahanacky su natocene zrucnym reziserom Justin Linom, a ten si miestami dal zalezat. A pan Nafta opat hlaskuje, co je oproti retardovanemu tretiemu dielu len dobre : 66 %

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006) odpad!

VYFUKOVE BECKO 3 alebo odborne Rychle a Zbesile 3 je snad najdementnejsi film celej serie. Scenar k tejto sracke vznikol v este neprebadanych vodach scenaristickej demencie a mentalnej retardacie. Fascinujuce realie Tokia mam na haku, umele vsuvky o yakuze posobia rusivo. A ked uz beriem nejaky film, ktory mozem nazvat ako vyfukove acko, tak ovela radsejmam film menom Bullitt 1968. 0 %

Rychle a zběsile 2 (2003)

VYFUKOVE BECKO 2 alebo odborne Rychle a Zbesile 2. Oproti nadpriemernemu filmu Rychle a Zbesile 1 je toto uz podstatne dementnejsi film ..... Nejde o to, ze je tu slaboduchy scenar, ten bol aj v jednotke. Chyba vsak jednoznacny drsny tahun filmu, ako bol v jednicke pan Nafta. Nanho Palo Walker nestaci ani zdaleka. K tomu ta okopirovana nahanacka z jednotky hned na uvod sice potesi, ale film sa zacne potom topit v nudnom a nezazivnom balaste. 62 %

Rychle a zběsile (2001)

VYFUKOVE BECKO 1 alebo odborne Rychle a Zbesile ma len slaboduchu dejovu liniu, o tom bez diskusie. Ale co film taha do nadpriemeru, su akcne nahanacky na rychlych autach a krasne samice /Jordana Brewster ....../ Vyborny odpocinkovy film, kde sa mozog moze bez obav vypnut a staci si len uzivat ...... 86 %

Vem si mou duši (2010)

Na to, aky je Wes Craven odbornik na hororry /Hills Have Eyes 1977, Scream...../ je tento film neuveritelny scenaristicky vyplach, kde logika nie je ziadna, strasidelna atmosfera evidentne patri do sveta sci-fi a herecke osadenstvo by si zasluzilo za tuto sracku minimalne vyprask. 5 % za vyvrazdovacky ....

Říše slunce (1987)

Empire of the Sun od rezisera Spielberga je vyborny film o jednej postave /Christian Bale/ uprosted japonskej okupacie mesta Sanghaj. Paci sa mi, ze film sa toci len okolo jednej postavy maleho chlapca, a pritom nema vela zbytocnych vedlajsich linii, ktore by len narusali tu hlavnu. Mozeme sledovat transformaciu tejto postavicky z ustrachaneho chlapca az na gurazlou naplneneho mladika. Toto bol perfektny film aj pre postarsich ludi ako stary pan Robert Stephens /Nejlepsi leta slecny Jean brodieove, Kleopatra/, ktory sa tu zjavil v jednej vedlajsej ulohe. A zhodenie atomovych bomb na Hirosimu a Nagasaki bolo vhodnym a patricnym zaverom filmu : 89 %

Na východ od ráje (1955)

East from Eden, ktory reziroval Elia Kazan je vyborna drama z farmarskeho prostredia v USA z rokov 1917 -- 1918 a prakticky dokaz, ze James Dean bol vyborny herec. Filmu vladne vyborny pribeh, rozhovory, herecke vykony - tu fakt suverenne vedie samotny James Dean. K tomu vsetkemu genialny zaver, na ktory sa len tazko zabuda. A najviac sa mi pacilo, ze kazdy je niekedy ako Cal, nepochopeny ci uz rodicmi/kamaratmi. Opat prakticky dokaz, preco som milovnikom starych filmov. Tento film sa moze kludne zaradit do Zlateho fondu svetovej kinematografie. Nadhera : 100 %

Tahle země není pro starý (2007)

Perfektny atmosfericky film Tahle Zeme neni pro Stary je presne ten salok kavy, aky mam na filmoch rad. Rezia Coenovcov je genialna, tam je zbytocna diskusia. Naplno ma oslovil drsny, dusny, extremny a atmosfericky husty pribeh, plny brutalnych krvavych scen a nasilia. Hlavne musim vyzdvihnut hlavneho herca Bardema, ktory je dabelsky charizmaticky zabijak a kludne by mohol konkurovat hoci aj Hopkinsovmu Lecterovi. Nie je to vsak najlepsi film dekady, lebo mi chyba Coenovsky zmysel pre nadhlad a nadsazku. Pribeh by sa dal este prepracovat tak, aby mohol konkurovat aj samotnemu The Silence of the Lambs. 95 %

Drive Angry (2011)

Lahko nadpriemerny film je Drive Angry od rezisera Patrick Lussiera. Asponze su tu drsne sceny, kopa poriadnej akcie a sex s krasnou samickou 69 %