Ani stín podezření (1943)

Shadow of a Doubt je vyborny snimok rezirovany velmajstrom Alfredom Hitchcockom. Scenar je inteligentny a dej sa toci okolo jednej priemernej rodiny v priemernom americkom meste Santa Rosa. Sledujeme osudy otca, matky a hlavne dievcata menom Charlie /Teresa Wright/, ktora ma najprv idealy, ale ako spozna svojho strycka a jeho podstatu, strati vsetky idealy do zivota. Paci sa mi hlavne to, ze Hitchcock drzi cely cas divaka v nevedomosti, veci podozrive vydava za obycajne a bezne. Film dobre odsypa a najde sa tu aj par napatych scen /stodola ...../, ktore v sucinnosti s kvalitnymi hereckymi vykonmi Josepha Cottena /Obcan Kane/ zaistuju filmu 95 %

Ostře sledované vlaky (1966)

Spolu se Skrivanci na Niti a Vesnicko ma Strediskova su Ostre Sledovane vlaky najlepsie Menzelove filmy. Pan Maestro ma uz svoj styl rezie, ktory mne smakuje a lubi sa mi. Vyborne je herecke osadenstvo, najma Brodsky ako zastupca Third Reich nemal chybu, ale treba spomenut aj Libusu Havelkovu, Kvetu Fialovu ...... A najviac sa mi pacil dost akcny zaver filmu. Ostre Sledovane vlaky su nadcasova klasika, ktoru sa da pozerat aj po 40, 50 alebo 70 rokoch. 94 %

Austrálie (2008)

Australie v rezii Baz Luhrmanna je v prvej polke cekom zaujimavy film so zacinajucou zaujimavou zapletkou, aby ju v druhej polke vystriedala az sialena nuda. Ustredna zamilovana dvojica Jackman - Kidman bola bez akehokolvek iskrenia. O com bola vlastne dejova linia, to netusim doteraz, ale viem, ze tam bola dobra scena so splasenym dobytkom a jeho naslednou zachranou a myslim, ze aj par vybuchov sa konalo. 31 %

Chytrák a dva společníci (1975)

Nicim vynimocny a len priemerny film je Un genio Due Compari, un Polo - tu kde Terence Hill hral bez partaka Buda Spencera. A reziser Sergio Leone ma na konte podstatne lepsie filmy nez len tento priemer. Presne 50 %

Čert nespí (1956)

Cert nespi je len podpriemerny film od rezisera Solana a dalsi prakticky dokaz, ze Slovaci v zivote nevedeli natocit kvalitnu komediu. To skor Cesi alebo este viac Taliani s Bud Spencerom a Hillom. 33 %

Rudé horko (1988)

Rude Horko je nadpriemerny film z 2. polky 80. rokov, ktory sa ako prvy mohol tocit na Cervenom Namesti v Moskve. Kvalitna rezia Waltera Hilla /vtedy este vedel tocit kvalitu, a nie hluposti typu Bullet to the Head ......./ a herecke obsadenie Arnolda Schwarzeneggera a Belushiho zaistuju filmu kopu hlasok, akcnych scen a pravej 80. zabavy. Arnold Schwarzenegger bol vtedy akcny boh a za zmienku stoji aj ten fakt, ze po boku Schwarzeneggera si zahral Janos Ban /Otik z Menzelovho filmu Vesnicko ma Strediskova/. 75 %

Apokalypsa (1979)

Apokalypsa je nadherne depresivny, existencionalny film od rezisera Francisa Ford Coppolu /Kmotr 1,2 ...../. Jeho krasa spociva v tom, ze vojnove zlo, ktore je vo filme pritomne, priamo nevidime /boje, prestrelky ...../ ale je vo filme pritomne. Film je o sialenstve, ktore caka na kazdeho vojaka vo Vietname skor ci neskor, dalej o hodnotach prevratenych naopak. je to zobrazenie vojnoveho sialenstva, rozvratu a vojnoveho pekla v cistej, nefalsovanej podobe. Musim vysoko vyzdvihnut hlavnych hercov Sheena, DuValla ale hlavne mojho oblubenca Marlona Brando /Tramvaj do Stanice Touha, the Chase, Kmotr 1/, na ktoreho sa vo filme musi cakat 150 minut a ktory vsetkych suverenne zatienil. Film je este k tomu aj vysperkovany realne posobiacimi dialogmi ..... Nadhera : 100 %

Rudá Sonja (1985)

Ruda Sonja je len priemernym filmom od rezisera Fleischera a na poli sci-fi som videl uz podstatne lepsie filmy. Schwarzenegger a Brigitte Nielsen odviedli slusnu, aj ked len priemernu pracu. Asponze na hory a luky sa dobre pozeralo : 62 %

Captain America: První Avenger (2011)

Captain Panama, Nikaragua, Kostarika, Guatemala, Senegal, Togo, Benin , Burkina Faso,  ...ne, Captain America od rezisera Joe Johnstona je nic viac nez priemerny film o hrdinovi, ktory vsetko premoze a vsetkych zachrani. Takych tu uz bolo ..... no ale spat k filmu. Presne ako pise kolega T2, prva tretina je vyborna, no a potom sa reziser Johnston akoby zastavil a nevedel, kam dalej a hlavne ako dalej. Na to, ze je to film o superhrdinovi, to je sialena nuda. Pozitivna vec je nicenie nackov, s tym suhlasim. Akcia sa najde, dokonca aj par vybuchov, takze jakz takz spokojnost. Keby aspon hlavna sexica Hayley Atwell ukazala krasne kozy a zadok, mozno bych prihodil este jednu hviezdu. Mlademu Evansovi sa podaril aspon ten skok na zelene platno, teda zase pardon, chcel som napisat na ten vlak iduci po zimnych kolajach. Ciry mainstream a len priemerny film so sympatakom v podobe Chrisa Evansa /Cellular, Fantasticka Ctyrka, Street Kings/ : 60 %

Za lepší život (2011)

film na motivy pristahovaleckych rodin, ktorych prislusnici su tentokrat z mexika a hladaju si svoj americky sen. Reziser Chris Weitz uspesne rozvija socialnu dramu jednej mexickej rodiny so vsetkym, co k tomu patri. Velmi kvalitne natoceny film na to, ze nema ani jednu znamejsiu herecku tvar, vsetko su prakticky neherci. 76 %