La Peau de Torpédo (1970)

Reziser jean Delannoy /Cisarska Venuse, Slunce Rostaku/ natocil hodne, hodne priemerny film. Rezisersky je to dost roztriestene, hlavny hrdina coskoro umrie a film sa potom potacal odnikial nikam. Od polky som mal velky problem dopozerat to vobec, herecke vykony mi tu boli jaxi ukradnute   : 45 %

A los que aman (1998)

Hodne komorny film, u ktoreho sa toho zufalo malo deje. Radsej som, ked pani reziserska riesi zranene ludske duse a kadejakych svojraznych ludi. Vizualne pekne, len nudne   : 50 %

Dočasný domov (2013)

Maly kvalitny film, Destin Daniel Creton sa ukazal ako rezisersky talent : 80 %

Co jsem ti nikdy neřekla (1996)

Isabel Coixet nemusia poznat vystudovane filmove teoretiky - elitari, no rozhodne ludia ako ja venujuci sa miesto filmovej  teorie radsej filmovej praxi. Pani reziserka pracovala ako novinarka, potom zacala tocit reklamy. Cosas que nunca te dije je  jej zlomovy film. Nielen o zranenych dusiach, ale aj o svojraznych ludoch z americkeho vidieka. Samotna pani reziserka nie je z USA, je z Barcelony v Katalansku- sucast Spanielska. len ako pikoska, Katalanci nie su Spanieli, to je ako u nas Moravaci a Cesi : 78 %

12 dní hrůzy (2004) (TV film)

Viem o roku 1916  a o serii zralocich utokov na kupajucich sa ludi. U mna na tuto temu vzdy vitazil Spielbergov film Jaws 1975. 5 %

Auto na útěku (1997) (TV film)

Velmi, velmi nepodarena odpoved Jacka Sholdera /Za ranniho rozbresku/ na film Speed   : 20 %

Za ranního rozbřesku (1990) (TV film)

Nevyrazny reziser Jack Sholder /renegati, Tajemne Zlo/ mal zmysel zivota. Jo, smrtelne vazne, bez prdele kazdy ma miesto na tej zemi. Tuna riesi medzinarodne politicke veci zo zaciatku 90. rokov, Sovietsky Zvaz, USA, nejake tie jadrove zbrane. Jo, tie jestvuju a spominane dva staty ich nahromadili suverenne najviac. Dokonca jestvuju i otcovia atomovych zbrani, len tak pre zaujimavost  u USA to bol Oppenheimer a u ZSSR Kurcatov. Pozeram, ze reziserovi Jackovi Sholderovi slubili ucast herci ako Powers Boothe /Sin City 2005, Con Air 1997/, Rebeka de Mornay /Ma me rad, nema me rad, Identity 2003/, Martin landau /Zlociny a Poklesky, Nevada Smith/, dalej este pan reziser zlanaril aj James earl Jonesa Star Wars 1977, 1980, 1983, Matewan 1987 a Cesta do Ameriky 1988/. Dostatok kvalitnych ludi, kvalitny scenar - vydalo na slusny nadpriemer  : 79 %

Deadly Whispers (1995) (TV film)

Bill Norton natocil nejake filmy  v roku 1994 co  stoja za projekciu, potom uz ale nenatocil nic poriadne.  Celkovo dnes je to zabudnuty nevyrazny reziser. Toto je typicky produkt 90s - aj s atmosferou   : 6 %

Uloupená nevinnost (1995) (TV film) odpad!

Jo, takto to chodi co svet svetom stoji. Zivot je kamos a hajzel a smejd, tu slnko svieti a tam zacne liat   : 0 %

Vyššia moc (1996)

Reziser Tomas Krnac nie je vynimocny reziser, to viem na 100 %. Tvari sa to kadejako a riesi to dost kvalitnu temu ako pise uzivatel radko . No co som si zistil, Krnac fakt nie je vynimocny - po tomto filme uz nenatocil nic. Co mi nijak nevadi, hehe    : 40 %