Tasio (1984)

Whacku, ty si uplne mimo, pytliactvo tam nebolo spomenute. Tazka praca jo, Baskicko ji ale to tvoje pytliactvo - neviem skadial mas. Reziser Montxo Armendariz je tu len rutiner, bez invencii bez zaujmu ... film aj rychlo presumel a straca sa v sivom sedivom priemere : 62 %

Ostrov lásky (2014)

Nesurody ubohy mis mas, ktory som nepochopil ... a napokon ten film ani pochopit nechcem  : 15 %

Na cestě (2010)

Reziserka Jasmila Zbanic sa marne snazi napodobnovat velikanov svetovej kinematografie, hlavnou devizou filmu mali byt dialogy, no Zbanic nie je expertkou na namakane dialogy, na to su tu ini reziseri. Zbanic sa musi zmierit s tym, ze nema na to natocit plnohodnotnu spolocensku konzervacku   :  60 %

Ze života loutek (1980) (TV film)

Klasicky depresivny Bergman, jeho zivot bol hodne brutalny, tazky a tuna ukazuje rozklad manzelstva, ti dvaja uuz ani neboli schopni komunikovat, bolo to rovnake ako u Gabina a Simone Signoret - tusim vo filme Kocka 1971. Toto je akasi Bergmanova Kocka, akurat bez Gabina a Signoret. Ingmar Bergman dokazal, ze bol majster dialogov a proste velikan svetovej kinematografie   : 82 %

Grbavica (2006)

Nudny tuctovy pribeh zasadeny do povojnoveho Sarajeva. Ked ju chcela poslat na ten vylet tak jej to mala aj zariadit, takto pocuvat tie vatovo plane plky bolo  o drzku niekedy   : 50 %

Bezpečí (2021)

Talianska dedina v plnej nadhere o nic tam nejde, film len zobrazuje taliansku mentalitu  : 30 %

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Taky optimisticky film, skoda ze neviem presne cisla ci to na seba zarobilo alebo to zhorelo v kinach. Kazdopadne film nakopne, viac takychtto mostov do zivota   : 69 %

Pohádka pohádek (2015)

Garronne  a rozpravka ? No do prdele, to si rovno mozem pustit Zdendu Trosku   :  45 %

Reality Show (2012)

Ako uspesny predavac ryb chcel k svetovej slave prist a poritom stratil zmysel pre realitu. Skor je to pohodova podivana s kludnym tempom, film sa nikam neponahla nez poriadne komedia. Napokon, Garrone si asi uvedomil, ze humor je vec vazna a aj sa humorom opatrne. Napokon, tu humor nebude aj tak ma nic nenapadlo 90 %