Na cestě (2010)

Reziserka Jasmila Zbanic sa marne snazi napodobnovat velikanov svetovej kinematografie, hlavnou devizou filmu mali byt dialogy, no Zbanic nie je expertkou na namakane dialogy, na to su tu ini reziseri. Zbanic sa musi zmierit s tym, ze nema na to natocit plnohodnotnu spolocensku konzervacku   :  60 %

Ze života loutek (1980) (TV film)

Klasicky depresivny Bergman, jeho zivot bol hodne brutalny, tazky a tuna ukazuje rozklad manzelstva, ti dvaja uuz ani neboli schopni komunikovat, bolo to rovnake ako u Gabina a Simone Signoret - tusim vo filme Kocka 1971. Toto je akasi Bergmanova Kocka, akurat bez Gabina a Signoret. Ingmar Bergman dokazal, ze bol majster dialogov a proste velikan svetovej kinematografie   : 82 %

Grbavica (2006)

Nudny tuctovy pribeh zasadeny do povojnoveho Sarajeva. Ked ju chcela poslat na ten vylet tak jej to mala aj zariadit, takto pocuvat tie vatovo plane plky bolo  o drzku niekedy   : 50 %

Bezpečí (2021)

Talianska dedina v plnej nadhere o nic tam nejde, film len zobrazuje taliansku mentalitu  : 30 %

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Taky optimisticky film, skoda ze neviem presne cisla ci to na seba zarobilo alebo to zhorelo v kinach. Kazdopadne film nakopne, viac takychtto mostov do zivota   : 69 %

Pohádka pohádek (2015)

Garronne  a rozpravka ? No do prdele, to si rovno mozem pustit Zdendu Trosku   :  45 %

Reality Show (2012)

Ako uspesny predavac ryb chcel k svetovej slave prist a poritom stratil zmysel pre realitu. Skor je to pohodova podivana s kludnym tempom, film sa nikam neponahla nez poriadne komedia. Napokon, Garrone si asi uvedomil, ze humor je vec vazna a aj sa humorom opatrne. Napokon, tu humor nebude aj tak ma nic nenapadlo 90 %

Gomora (2008)

kamorra a aj Koza Nostra boli mafianske organizacie v Taliansku na juh od Neapolu. preco bol v 50. a 60. rokoch Koza nostra a dalsie mafie tak mocna ? Ta jej moc vznikla z niecoho ze jo  a to konkretne z Mussoliniho Talianska -  pobrezie od nackov pri vylodeni sa Spojencov na Sicilii cistila mafia. Spojenci dodavali mafii zbrane, tanky, utocne zbrane, samopaly atd atd atd  .......  preto bol aj prechod Spojencov talianskym juhom taky rychly, uzemie od nackov uz mafia vycistila, a s roztrusenymi zbytkami si spojenecke armady rychlo poradili  : 89 %

Quo vadis, Aida? (2020)

Masaker v Srebrenici je na wikipedii dobre informacne podany, tak ja to tu nebudem opisovat zas a znova. Bude tu trochu podvojneho uctovnictva hrozy a vseobecneho rozhladu.  Len tak strucne - s odrezanymi hlavami hrali miestne chlapciska z bosnianskej armady futbal, fajne baby opekali na ohni zaziva. Izetbegovic bol predseda Predsednictva socialistickej republiky Bosny a Hercegoviny, postaral sa o umiernenych srebrenickych moslimov tym, ze sa ich zbavil / a tak dal prechod svojim -a nielen svojim - krvilacnym chutkam/. Udava sa pocet 7 000  az  8 000 obeti, ono to vzniklo od vojakov NATO, cca 3000 ludi padlo pri akomsi uteku do zajatia Srbov a dalsich 5 000 chlapov bolo nezvestnych. Preto sa udava  8000. A to iste cislo udava aj Cerveny kriz , ktory tam posobil /preco tam nebol aj cerveny polmesiac, to  mi doposial  nikto nevysvetlil/.  Umiernenym moslimom nevadilo spoluzitie so Srbmi, na vine bol jednoznacne Izetbegovic a jeho krvilacne chutky. este roku 2015 - 20 rokov po masakri je tam situacia medzi ludmi  zla, ta nenavist tam je doslova vsade, clovek sa tam citi vyslovene spatne a uteka odtial. Neopravene a rozbombardovane baraky dodnes stoja, uprostred nadhernej prirody v tieni  stromov stoji rozbity barak ..... 95 %