Lásky čas (2013)

Pohodova kludna oddychovka jak ma byt, pekna laska to  bola on + ona, Rachel mcAdams bola naprosto skvela, kulisy tiez na urovni, Curtis ako reziser sa ukazal, ze je schopny natocit i slusny oddychovy film   : 80 %

Život je úžasný (2013)

Polsku kinematografiu moc nemusim, no tych 84 % dam nech nejem  : 84 %

Mými hrdiny byli vždy kovbojové (1991)

Posledny rezisersky pocin Stuarta Rosenberga, po tomto filme uz nic nenatocil, asi to bol pekny prepadak, i tematicky slabe, nevyrazne   : 7 %

Pouť zatracených (1976)

Jo, USA, teda pardon Kuba tie europske zydy ktori utekali pred Hytlerom fakt odmietla, lod nasmerovali do Europy. To vsetko vieme, bo dnes uz Druha svetova je folklor /je notoricky znama, vysli tisice knih, casopisov, milion clankov, fotografii/- tam v WWII dnes uz niet co objavit   : 50 %

Stanice WUSA (1970)

Za najlepsie filmy Stuarta Rosenberga su povazovane Frajer Luke a Navrat Lew Harpera. Tento film patri k tomu lepsiemu, co rezsier natocil, ide tu o nielen o pracu rozhlasoveho hlasatela. Palo Novomuz bol na urovni, skvela bola Joanne Woodward no a Perkinsa som nejak pretrpel  : 70 %

Murder, Inc. (1960)

Retrogangsterka znamena len dalsiu retronudu. Navyse su tu plane kulisy akoze New Yorku 30. rokov  : 46 %

Růžové pěsti (2004)

Reziser Beto Gomez je v slovenskych a ceskych hnojoch a mockach neznamy pojem a ja som objavil jeho tvorbu len vdaka tomu, ze som vymenil  vatovo plane filmovo teoreticke kokotie plky za filmovu prax. Slusne natocene, dobra tema /mlady mexicky boxer, spinava robota pre mexicke kartely/ ... trochu poslabsie kulisy, no ale Gomez sa konecne ukazal, ze je schopny natocit aj kvalitny film  : 75 %

Dcera temnot (1990) (TV film) odpad!

Prototyp ubohej upiriny, snad najhorsi upirsky film, aky som videl  : 0 %

Navalny (2022)

No tak po 24. 2. 2022 sa putin /ne, to nie je chyba, to male "p" tam je naschval/ ukazal, co je zac. Zly clovek. Je lepsie bezboznemu konat dobro pokanie a spravodlivo nez spravodlivemu, ktory pokanie nepotrebuje a ktory hoci zil spravodlivo, predsa len rozputal bezpravie.  Na Ukrajine je uplne bezpravie a vieme, kto to sposobil. 95 %