One New York Night (1935)

Toto je fakt prapodivne spojenie mysteriozneho filmu a komedie, kulisy New Yorku 30. rokv su tiez slabe  : 45 %

Tarzan a jeho družka (1934)

Johnny Weismuller bol pravy Tarzan, i ked Tarzana si zahral aj Lex Barker. Scena s krokodylmi napinava, u mna aj ta s velkymi mackami  : 77 %

Mlha v srpnu (2016)

Filmy o vyrovnavani sa Nemcov s vlastnou hrozostrasnou minulostou ma budu vzdy bavit. Dansky film Der Kommen  en Dag 2016 je  vsak stale vyssie   : 72 %

Captain Kidd (1945)

Ani tie lodne sceny neboli nic moc, Laughton mi nevadi, no ani zas nie som jeho fanda  : 50 %

Powder Town (1942)

Typicka dobova vojnova protinacisticka propaganda. 70 %

Čtvrtá mocnost (2012)

vyslovene vyhladavam filmy na temu - obycajny clovek je vtiahnuty do velkych medzinarodne politickych udalosti. Napokon, To, ze nemate zaujem o politiku este neznamena, ze sa politika nebude zaujimat o vas. Perikles, tusim 6. storocie pred Kristom  : 77 %

The Toast of New York (1937)

Maloco kvalitnych americkych komedii  clovek vidi, tuna je jedna z nich. Grant mi je  sumak, no hrat rozhodne vedel  : 72 %

One Rainy Afternoon (1936)

Typicky produkt Hollywoodu 30. rokov, tu zub casu pracuje neuprosne, smradlava zatuchlina po rokoch  : 45 %

Kardinál Richelieu (1935)

Reziser Rowland V. lee a jeho kardinal Richelieu, zil cca 1585 - 1642 na dvore francuzskeho krala Ludvika XIII. Cakam este na film o Voltairovi   : 64 %

Hrabě Monte Cristo (1934)

Najlepsie pribehy a filmy maju casto banalny pribeh. Pribeh tuna pojednava o jednoduchom namornikovi, ktory prisiel k velkej sume penazi a vydal sa za pomstou. Reziser Rowland V. lee natocil vskutku kultove dielo  : 100 %