Tři tygři proti třem tygrům (1977)

Prva poviedka ma nebavila, druha uz bola o cosi lepsia, len hrozne ukecana, Paolo Villaggio /Fantozzi 1975, malery pana Ucetniho/ v tretej poviedke pobavil, k tomu este Villaggio je taky ludovy intelektual a slusny komik, Anna Mazzamauro bola vyborna : 60 %

Dostihová horečka (1976)

Pre mna treti najlepsi film od Stena po filme Policajt Drabem a po filme Mio Figlio Nerone. Tuna ide o taliansku komediu, konkretne o dostihy, okolo ktorych sa vsetko toci. Da sa zasmiat, len chcelo by to par zaujimavejsich momentov, pripadne lepsie tempo. 74 %

Rytíř pohárů (2015)

Najlepsim filmom Terens Malicka uz asi ostane Tenka Cervena Linie a neprekona ju ani po 70 -ke. Vizualne je film na urovni, len prilis nabozenskych kecov a nema to cim strhnut. Skoda, bez tempa a poriadneho pribehu je to takto len dalsi sivy, sedivy priemer. A nech sa radsej na to nepozera uzivatel Verbal, lebo citat tie kydy ma niekedy nebavi : 56 %

Kohout na víně 2 (2013)

Klasicka Dvojka, slabsia, s len slaboduchymi dialogmi, v strede vladne velka nuda : 42 %

Advent (1956)

Suverenne najlepsi film Vlceka ako rezisera a krasne prostredie Moravskych Beskyd. Nechyba ani psychicky teror manzela voci manzelke a nadherne exteriery : 85 %

Občan X (1995) (TV film)

Snad najlepsi film o Cikatilovi, masovom vrahovi z Ruska. Nevadila mi ani teatralnost a staticke vypravanie, vynahradili mi to dialogy : 90 %

Dědoušek se dal na odboj (1983)

Teda Clavier vobec nezacinal zle, v komedii s Galabru /cetnicka seria s istym L. De Funesom/. Humorny pohlad na II. svetovu vojnu potesil ma aj po X rokoch, francuzsky humor je CZ a SK divakovi myslim hodne blizky na rozdiel od US blbowoodskych blijakov. Skoda len, ze Jean Marie Poire ako rejza mi toho vela nehovori : 70 %

Jezte boháče (1987)

Asi najlepsi film Lemmyho Kilmistra, frontmana Motorhead. Zjavili sa tu aj Pol Mekkartny a Roby Koltrejn /Blazniva dovolena v Evrope 1985, Zlate Oko/. 92 %

Římský kolos (1964)

Len priemer, ktory ani nepozna realie, krali boli z Rima vyhnani roku 509- 510 pred kristom a posledny rimsky kral sa volal Tarquinius Superbus. Kulisy su len priemer, dialogy v strede tvoria az vatovo plane plky : 50%

Neon Demon (2016)

Nikolas Winding Refn sa zase hra na Bergmana a Tarkovskeho, alebo rovno aj na Antonioniho, a pritom na spominanych velikanov nema. Nema na nich reziserskym talentom a ani vyberom hercov. Vizualne je to aj krasne, to jo, ale tempo nulove, bez hereckych vykonov. Ja som filmovu teoriu nestudoval, panske konecniky nepovazujem za pritazlive, sex a manzelstvo musi byt len hetero a mam rad filmy, v ktorych sa kradne zlato z Fort Knoxu alebo kde Liparus pohlcuje atomove ponorky. Hovno ostane podla mna stale hovnom, aj ked to zabalim do krabice obalenej nadhernym farebnym celofanom a budem na striebornom tanieri podavat filmovym teoretikom -elitarom ako La Mousse au Chocolat. Sympatakovi Desmondovi Harringtonovi /Wrong Turn 2003/ sa cudujem ze do toho vobec liezol. Takyto prazdny art, ktory sa tvari ako umenie, to nie je nic pre mna : 25 %