Hezký Štědrý večer (1979) (TV film)

Podpriemerna a hodne spatna normalizacna podivana o priprave Vianoc. Tie techtele -mechtle boli tam vlozene umelo, tak, aby vladnuca strana s tym nemala problem . 20 %

Teorie tygra (2016)

Jediny film, ktory som videl od Bajgara, bola Kriminalka Andel. Bartosku fakt nemusim, najlepsie filmy mal podla mna za normalizacie, Vilhelmova sice na urovni, a vizualne je to krasne, len skoda, ze dialogy patrili velmi casto do siveho, sediveho priemeru. Asponze tempo bolo dobre a reziser odviedol zrucnu rutinu : 60 %

Výlet s mámou (2012)

Ukecana dochodcovska nuda, Streisand sice v pohode, ale Seth Rogen obavam sa, nevie velmi hrat, zvysok hercov som nepoznal . 7 %

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

No tak ako som vkladal nadeje do Denisa Gansela po jeho vybornom filme Die Welle z 2008, tak tento film bola slabota. Stathamovky jaxi netahaju ludi, v kinach film zhorel, prilis vela osobnych subojov, Jessica Alba je sice nadherna, ale sama to herecky nestaci utiahnut. Skoda, dalsie pokracovanie, ktore vyfucalo do prazdna : 40 %

Místo na výsluní (1951)

Reziser George Stevens /Gigant/ natocil celkom dobru spolocensku konzervacku o hetero laske medzi nim a nou. Ona je pritom len robotnicka za pasom v akejsi tovarni. Viem, kto bol Montgomery Clift, ale extra ho nemusim, naopak bola nadherna Liz Krajcirka /Kleopatra 1963, Cat on a Hot Tin Roof/. Dialogy nijak nevybocuju z vymedzeneho ramca, ale trochu herci improvizuju. Alebo sa mi to len zdalo ? 70 %

Hudba mého srdce (1999)

Fakt by mal byt Wes Craven verny len hororom a krimi frylerom. Toto komplet prepadlo, dialogy su len vatovo plane plky a Meryl Streep to nema sancu sama utiahnut : 7 %

La casa con la scala nel buio (1983)

Talianske dzallo z doby, ked uz tento filmovy zaner mal to najlepsie za sebou. Ruiny maju hodne do seba, pomale rozpravanie aj vytvara akusi atmosferu, len dialogy su tazko podpriemerne a nestrhne film divaka, nema cim : 60 %

Torino nera (1972)

Nepravom nadhodnoteny film, Bud Spencer mal za rok 1972 ovela lepsi film Dva Machri mezi nebem a peklem, nudne, bez tempa, Spencer je v uzadi a v strede zase zavladla velka nuda. U Lizzaniho tvorby je toto pre mna len priemer : 60 %

Ničitel (1984)

Aj ked tu riadi miestny picus a Konspiracny teoretik Karel Chrocht /odborne Karlos80/, ktory veri na stredoveku bachorku ako zidovska ritualna vrazda a tomu, ze vsetky - izmy vymysleli Zidia /aj gonochorizmus a seksualny dimorfizmus -proste Karel/, taxa mi tento film pacil. Talianska amerikanofilia je vseobecne znama, ale prostredie je na urovni, i ked chvilu trva kym sa film rozbehne. Potom - v druhej polke filmu - je to uz cirociry akcnak "se vsim vsudy". George VychodnyMuz film pekne taha, dokonca aj reziser kultovej Hruzy na Jevisti - Michele Soavi - sa tu zjavil. Dialogy na urovni, nadpriemerne, film ma tempo a nechybaju aniu vybuchy autakov, co ja moc rad : 77 %

Dellamorte Dellamore (1994)

Michele Soavi mi utkvel v pamati ako tvorca super hororu Hruza na Jevisti, a tuna sice ide o goticky horor, ale bez tempa, so slabymi hororovymi vykonmi /to je u hororov dlhodoby problem, casto maju priserne herecke vykony/ a dialogy su tiez z tych podpriemernych. Na akej- takej urovni film drzi len zrucna rezia, navyse to v kinach este prepadlo : 55 %