Někdo to rád blond (2004)

Když jde člověk dopředu do toho s tím, že to je naprostá p*č*v*n* xd tak je to náhodou dobrá komedie

Úsměvy smutných mužů (2018)

Tři hvězdy, ovšem je to opravdu hraniční. Myslím si, že pro člověka, který se nevyžívá v drama-sebe deptání nebo pro člověka, který nemá osobně blízko k tématu filmu, je ten film špatně pochopitelný, zavádějící a málo informativní. Některé věci byly přehnané, například procházení Delírkem. Chápu, že záměr filmu byl přinést dramatickou melancholickou atmosféru a pohled na připoutané lidi procházející delírkem tento účel splnil nejlépe. Nicméně od doby, kdy existují léky na útlum deliria (benzáče a lepší) by bylo nesmyslné nechat někoho tímto projít, akorát by ho to ohrožovalo na životě. Nicméně taky není příliš známé, že mezi abstinenční syndromy patří např. halucinace nebo až epileptické záchvaty. Slyšel jsem, že ještě dnes v některých léčebnách mají drastické postupy, je možné, že to takto v nedávné minulosti ještě bylo. Jako člověk, který si léčebnou prošel, jsem ale viděl spoustu referencí a věcí mezi řádky, které se mi líbily. Například jak popisoval svoje vlastnosti, slabý, nízké sebevědomí apod.... je pravda, že tohle lze uplatnit téměř na všechny alkoholiky paušálně. Některé věci je tam třeba hledat, ale pro někoho, kdo nemá určitou vášeň pro dané téma, bych to spíše nedoporučil. Film je spíš tak na 2*, přišel mi spíše jako amatérský prequel k nějakému opravdu dobrému filmu. Nicméně se mi líbí, že lidé, kteří nemají s tématikou zkušenost, nejspíš vůbec nechápou život závislých. A tenhle film ho přiblížil. Například to, že se každý po první léčbě cítí jako frajer a pak přijde do reálného světa a dost rychle narazí. Toto je prostě běžná věc, kterou si téměř každý závislý musí projít a běžný člověk by to mohl vnímat jako selhání. Za přiblížení problematiky a lehce přehnané, ovšem hezky udělané, umělecké zpracování nakonec 3*.

Než jsem tě poznala (2016)

Jednoduché až to bolí. Jedno klišé střídá druhé, s jasným dějem a postavama bez mozku. Vysoká popularita díky Hře o trůny a silným ovulacím z hormonů ve vodě. Jedna hvězda za sem-tam dobrý joke. Jo a za snahu. Snaha se cení. Za snahu udělat film.

Zvonilka (2008)

Hodně trapný a primitivní film i vzhledem k cílové skupině, natož "Rodinný", vyloženě vyrobené pro výdělek, kde se ztratily filmy jako Shrek...

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Tady můžu nechat stejný komentář jako u Rick and Morty: Krátké, jednoduché, zábavné a zároveň dost inteligentní a propracované, ideální k "bylinkám", ale dokonalé i bez nich +jako bonus hezky sprosté:) 5* bezpochyby

Rick a Morty (2013) (seriál)

Mimoni (2015)

4* tak tak s rezervou, nejlepší z filmu je možno vidět v trailerech, proto doporučuju - NA TRAILERY SE NEDÍVAT

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jako Rychle a Zběsile úplně na hovno, ale jako akční komedie úplně super :D:D:D ze všech F&F nejlepší komedie, 5*

21 gramů (2003)

Chcete z obyčejného příběhu udělat super úžasný slavný film? tady je návod jak na něj: sestříhejte ho tak, aby se furt střídaly různé časové línie, ať v tom mají diváci bordel a na konci bude super úžasné odhalení a super úžasná hláška. Jinak celkem dobrý film, ale ne v ničem zvláštní ani nějak ponaučný nebo inspirativní. LOL

Zamilovaný George Lucas (1999)

Líbí se mi to ponaučení, že inspirace (a KRÁSA) je všude kolem, ale člověk si jí nevšímá, protože se soustředí na "cíl" víc než na to, aby si tu "cestu" k cíli užil s láskou a vášní :)