Stanislaus

Stanislaus

Radek Flekal

okres Olomouc
student UPOL

48 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 • 8.8.2017 v 15:04

  32. týden 2017 - Final Theme z Velké ryby (Danny Elfman)

  Velkou rybu považuji vedle Střihorukého Edwarda a Ospalé díry za Burtonův nejlepší filmařský kousek, který se mi hluboce zapsal do paměti. Velký podíl má na celkovém dojmu rovněž i hudební stránka, pod kterou se klasicky podepsal Burtonův dvorní skladatel Danny Elfman. Nejpůsobivější scénou ve Velké rybě je závěrečná sekvence, k čemuž přispěla i skladba, která onu sekvenci doprovází. Člověka to pak donutí o to více popřemýšlet o životě, který se sám o sobě skládá z mnoha drobných příběhů a náhodných setkání s lidmi - a aby měl člověk na konci o čem vyprávět, tak je třeba ten život řádně prožít a ne jen přežít.

   

  Zároveň jde o poslední příspěvek do deníčku, který uzavírá roční tématický cyklus "Song/skladba týdne".

 • 1.8.2017 v 15:54

  31. týden 2017 - Home z Dunkirku (Hans Zimmer)

  Nolan svým nejnovějším filmovým počinem opět potvrdil pozici kvalitního a řemeslného režiséra, k čemuž přispěla rovněž i nepřeslechnutelná hudební stránka Hanse Zimmera. Do paměti se mi nejvíce zaryla scéna s náletem letadla, kdy už si většina přeživších na pláži myslí, že se dostali z nejhoršího. Silné a nervy drásající tóny připomínají nálet a evokují zvuk kovu a rychle se blížícího nebezpečí. Avšak na závěr přichází spása. Skladba, která ještě více zdůrazní prožitek z už tak dost dobrého filmu, při kterém člověk sedí zařezaný v sedačce kina, s očima nalepenými na plátno a se zatajeným dechem.

 • 25.7.2017 v 13:16

  30. týden 2017 - Speech z Pořád jsem to já (Ilan Eshkeri)

  "V jednoduchosti je krása!" Což se dá říct i o této na první poslech jednoduše zahrané skladbě, která však dokáže svými tklivými tóny zaujmout a silně zasáhnout do srdce. Silný příběh o ženě, která ze dne na den začala přicházet o všechno, co jí bylo blízké, je vedle úžasných hereckých výkonů umocněn právě hudebním doprovodem. Komorní ale o to více působivé drama, které může napsat jen sám život!

 • 17.7.2017 v 15:01

  29. týden 2017 - Hero z Drive (College ft. Electric Youth)

  Drive nabízí vedle sympatické ústřední dvojice, pěkného střihu a vcelku drsného scénáře, ve kterém se nešetřilo krví (ale ani špetkou romantiky), rovněž nezapomenutelnou hudební stránku, ze které mi nejvíce v paměti utkvěla píseň Hero od College ft. Electric Youth. Elektronicky znějící hudba skvěla pasovala do snímku, který rozhodně nepatří do soudku mezi tuctové filmy.

 • 11.7.2017 v 23:40

  28. týden 2017 - Hard to Starboard z Titaniku (James Horner)

  Opět došlo na moji srdcovku v podobě Titaniku. Tentokrát jsem vybral píseň, která jakýmsi způsobem tvoří předěl ve filmu mezi romantickou a tragickou linií mezi Rose a Jackem. Oba milenci si užívají své zamilovanosti a mladistvé lásky, avšak ona radost a romantika je narušena ledovcem, který se neúsprosně blíží k lodi. Veškeré snahy o odvrácení kolize s ledovcem přichází vniveč a hlavním hrdinům zbývají necelé tři hodiny společného života. Boj na život a na smrt začíná!

 • 3.7.2017 v 21:03

  27. týden 2017 - Intro k Andělům v Americe (Thomas Newman)

  Další příspěvěk je rovněž intro, tentokrát k decheberoucí HBO minisérii Andělé v Americe, která tehdy v roce 2004 posbírala nespočet Zlatých glóbů a cen Emmy. A naprosto po právu! Nicholsova "odysea" zaujme silným námětem a scénářem, na place je množství kvalitních herců a z technického hlediska byla tato minisérie rovněž dobře zvládnuta. Nepřeslechnutelný hudební doprovod je pouze na třešničkou na už tak dost lahodném dortu.

 • 27.6.2017 v 17:17

  26. týden 2017 - Intro z Až tam nezbyl žádný (Stuart Earl)

  Až tam nezbyl žádný je rozhodně jeden z nejlepších TV filmů (resp. minisérií), který byl v posledních letech vyprodukován. Vedle dechberoucí předlohy z pera Agathy Christie a úžasného hereckého obsazení zaujme film řemeslným technickým zpracováním - od kamery, přes výpravu až po zvuk a v neposlední řadě hudbu. Ihned úvodní znělka v intru dává tušit, že půjde o (v rámci TV možností) velkolepou událost.

 • 19.6.2017 v 21:21

  25. týden - Pan's Lullaby z Faunova labyrintu (Javier Navarrete)

  Faunův labyrint je jedním z nejlepších filmů minulého desetiletí, který nabízí velice silný příběh, úžasnou výpravu, dechberoucí masky a v neposlední řadě skvělé herecké výkony a nepřeslechnutelný hudební doprovod, ze kterého mi nejvíce v paměti utkvěla "ukolébavka". Komorně pojatá a jednoduchá melodie pohladí po duši a uších a člověku zní v hlavě ještě dlouhou dobu po projekci filmu.

 • 15.6.2017 v 11:56

  24. týden 2017 - Courtyard Apocalypse z Harryho Pottera a Relikvií smrti 2 (Alexandre Desplat)

  Patřím do generace, která vyrůstala na Harrym Potterovi - když vešel do kin první film, tak mi bylo devět, a u této série jsem zůstal věrně až do samotného konce. Všechny díly oplývají nepřeslechnutelnou hudební stránkou, za kterou stojí nejeden zkušený skladatel. Pro tento týden jsem vybral Desplatovu skladbu z posledního filmu, která skvěle dotváří atmosféru bitvy o Bradavice. Rozhodně jde o sugestivní skladbu, která se člověku dostane do hlavy a jen tak se z ní nedostane.

 • 6.6.2017 v 09:07

  23. týden 2017 - Intro z Panství Downton (John Lunn)

  Panství Downton je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, ve kterém se objevují mnohé aspekty, které u seriálů (resp. filmů) rád vyhledávám - dobové kostýmní drama s nádhernou výpravou a výraznými hereckými výkony. Hudebně nenápadné ale i tak lehce zapamatovalné intro, které uvádí každou epizodu, mě vždy skvěle navodí do atmosféry a přenese zpátky na počátek 20. století.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6