Na cestě - Na cestě po Bali (2006) (epizoda)

Letem světem po několika místech Bali. Jsem rád, že se podařilo vystihnout hlavní myšlenku, a to, že tento ostrov není jen turistické letovisko ale především osobité a svébytné místo Indonésie protkané hinduismem, typickým způsobem obživy i zemědělství nebo spoustou tradic a rituálů.

Oblast 51: Pravda nebo fikce? (2003)

Slabé až amáterské. Více se tu totiž dozvíte o tom, že Chucka, pří výstupu na kopec odkud měl pozorovat tajnou oblast, bolely nohy, a že cestou zpátky měl zase hlad a žízeň. Celkově zkrátka spousta kaše a fakt tolik, že by se dali shrnout do půlminutového monologu. Pro toho kdo o oblasti neví nic přínos alespoň nějaký, pro člověka tématu alespoň trochu znalého naprostá ztráta času.

Vratné lahve (2007)

Takhle se má v naší české kotlině točit zábavná, lehce nahořklá oddychová komedie! Svěrák + Svěrák! 4,5*

Apollo 13 (1995)

Těžko hledat lepší skutečný příběh o dobývání vesmíru pro holywoodský velkofilm. A Howard jeho režii zvládl s velkým přehledem a vytvořil kultovní film a dnes už klasiku a dost možná nejlepší film o kosmonautice.

7 dní hříchů (2012)

Film s kostrbatým příběhem, nepřesvědčivými hereckými výkony a především absolutně bez emocí což je u téhle látky jen těžko pochopitelné a trestuhodné. Filmů s podobnou tématikou není moc a na každý další se těším, ale tohle byla poměrně dost hořká pilulka.

Před soumrakem (2004)

Tak jako vyzrály osobnosti postav, tak vyzrály i dialogy. Narozdíl od jedničky (kterou pokud jste neviděli tak přijdete o hodně kouzla a prožitku z tohoto dílu) je tu méně romantiky a prožitku a více ohledů za svým uplynulým životem, jeho strasti, pocity zmaru ale i zdánlivé úspěchy a další životní události. Flm je zkrátka plný krásných myšlenek i krutých životních pravd se kterými se člověk deně setkává a po svém vypořádává a ač může na někoho působit jako vakuum kolem dvou ústředních postav, je ve skutečnosti neskutečně otevřeným příběhem o člověku samotném. Kéž by více filmů dokázalo v tak krátkém čase říci tolik.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Vcelku zručně zrežírovaná hořkodramatická komedie poslepovaná z poněkud nahodile působících příběhů zakompovaných do životů několika lidí. Z kolísavého tempa, kde se mísí povedené úseky s těžkopádností, atmosféry, která místy šlape a místy už o něco méně už nicméně několik šikovnějších (i českých) režisérů dokázalo poskládat i hodnotnější filmy podobného ražení. 70%

Před úsvitem (1995)

Žít tady a teď a neplánovat je asi ten nejkrásnější moment žití a přesto je to někdy tak těžké a pro mnohé svazující. Nádherný romantický film u něhož mi k dokonalosti chyběl jen můj o něco silnější osobní prožitek.

Pád Bílého domu (2013)

Mělo to spád, hodně dobrou akci i dobře vymyšlenou zápletku a já se nenudil ani chvíli a dostal sem přesně to co sem očekával.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Neříkám, že je to špatný film, ale vzhledem k cestě kterou započaly první dva X-meni se mi tenhle směr vývoje nelíbí. Od výpravné hutné comicsovky se Poslední vzdor posunul (naštěstí ale uplně nedostal) kamsi k otupělému mainstreamu s cílovou skupinovou dvanáctiletých dětí bez větší mozkové aktivity.