Severní Korea: portrét rudého diktátora (2008)

Obstojný portrét Kim Čong-ila, který je nicméně spíše takovým úvodem pro toho, kdo chce tuto jedinečnou a tajuplnou osobu zkoumat více do hloubky. Většina informací je totiž poměrně povrchních ale objevují se tu i zajímavé výpovědí o konkrétních okamžicích, které s diktátorem zažil například jeho osobní kuchař, tanečnice nebo i prezident Jižní Koreje. Dokument je průřezem jeho celého života nicméně nejvěší část je pochopitelně věnována době po smrti jeho otce Kim Ir-sena a nástupu do funkce. Závěrečná část, která mapuje v době vydání dokumentu aktuální dění má dnes, s nástupem Kim Čong-una, o dost jiné vyplynutí.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Pro mě povedená sci-fi popcornovka na jedno použití a toť asi vše.

Občan Kane (1941)

Zatímco u takového Maltézského sokola jsem cítil obrovské zklamání z toho co jsem shlédl, u Kanea je to jen pocit naprosté prázdnoty.

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Pečlivě vyobrazený průběh každého okamžiku dlouhé cesty severokorejců za svobodou, kterou dokončí jen polovina z nich.

T2 3-D: Battle Across Time (1996)

I youtube verze má (hlavně v závěru) koule. Až to uvidím naživo sem si jist, že přidám pátou hvězdu.

Box (2009)

Místy skvělá tísnivá atmosféra ale na mě bohužel až příliš dlouhá příprava podkladů pro něco co nakonec nevyzní nikterak šokujícím způsobem způsobila, že můj celkový dojem z filmu je poměrně prázdný.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Je z toho hodně cítit taková ta televizní civilnost a neutrálnost. Kožené slunce je každopádně slušnou sondou nitra vesnického fotbalu. A dnes už taky vim odkud se čerpalo herecké osazentstvo do Okresního přeboru :-) 3,5*

TRON: Legacy 3D (2010)

Cítím to podobně jako spousta lidí tady. TRON by byl fajn kraťas ale aby to byl schůdný film, potřeboval by zamazat tu určitou prázdnotu kterou v sobě má a dodat pár dalších nutných prvků.

Vítejte v KLDR! (2008)

"Příval" informací v tomhle dokumentu neohromí ani člověka, který o KLDR slyšel jen ve zprávách TV NOVA. A obsazenstvo zájezdu, jejich komentáře a názory to je kapitola sama pro sebe.

Červený drak (2002)

Každý díl hanibalovské trilogie (rozuměj hopkinsovské - zrození nepočítám) je svým charakterem hodně odlišný, ale o Červeném draku to platí dvojnásob. Řekl bych, že je nejvíce horový ale zároveň nejméně thrillerový s takovým tím typickým jehňátkovským napětím což je samozřejmě způsobeno i časově velmi malým obsazením Hopkinse i celkovým pojetím.