X-Men: První třída (2011)

Vysvětlení vzniku X-Menů, jejich příběh i vzájemné vztahy na jejich počátku, to všechno se mi moc líbilo. Jen ten způsob nakomponování na studenou válku a ta okatá demostrance síly viz třeba finální úsek na Kubě mi nějak neseděly a pocitově mě tak i díky tomu film nechal chladnějším, než třeba první díl.

Let (2012)

"A bylo to. Byl jsem vyřízený, hotový. Jako bych už vyčerpal svůj celoživotní příděl lží." Hodně silné. Washingtonův výkon byl brilantní, Zemeckisova režie absolutně uvolněná, nenucená a asi právě o to více dokázala vrýt do příběhu absolutní autenticitu. A teď čistě hypoteticky a upřímně. Řídí-li někdo stabilně s 1,7 promile tak jako Whip tak ho na silnici budu potkávat radši než 90% našich řidičů. Střizlvý debil je totiž pořád debil...

Krásnější než sen (1942)

Holywoodské pohádka o princezně, která se nemůže/nechce zamilovat a tak pro ni přijede princ na bílém koni. Snový film a scény, kdy Rita s Fredem tančí na terase nebo v závěru před domem jsou těmi, kdy se naprosto oprostíte od okolí a sledujete jen tu čistotu a krásu. Možná jen škoda, že jich tu nebylo o něco víc, a že Fred mi vždyky přišel spíše jako postavička z komiksu než chlapák a hezoun typu Genea Kellyho, který by mi tady seděl určitě víc. 4,5*

Nevědomí (2013)

Je vidět, že se stylizací prostředí si filmaři poměrně dost vyhráli a nudný nebyl rozhodně ani samotný film. Příjemná a nápaditá akční sci-fi oddychovka, která mě navnadila na Trona, jehož shlédnutí mi dosud protékalo mezi prsty.

Plynové lampy (1944)

Obě hlavní postavy, především pak Ingrid a její poblázněná bezradnost, jsou ztvárněny ukázkově a nicotnost v jejich vztahu obklopená Gregoryho duševní prázdnotou by se dala krájet. Snad jen fakt, že od prvních minut mi byla celé zápletka jasná a pár drobností vrhají malý stín na tohle jinak vynikající dílo.

Vítejte v džungli (2003)

Příjemný mix akce a komedie s Dwaynem Johnsonem v plné formě.

Laura (1944)

Krása Gene Tierney byla bhoužel téměř tím jediným, co mě v celém filmu zasáhlo, jinak mě emoce i děj nechaly vcelku chladným.

Ctihodný občan (2009)

Námět mnohokrát omletý ale co naplat, když to všechno takhle slušne klape.

Pérák a SS (1946)

Nápadittá satira s krásnou animací ze které je úžasně cítit duch doby!

Horizont události (1997)

Škoda, že v poslední třetině film sklouzl od té fantastické atmosféry lehce se přibližující úrovni Vetřelce do lacinější segmentu bezduché řežby. Horizont událostí je každopádně svébytný pocitvý zástupce žánru s mnoha výbornými úseky.