Constantine (2005)

Zajímavě zpracovaná fantasy s hutnou atmosférou výborným Keanu Reevsem a rovněž Peterem Stormarem v hodně povedené drobné roli.

Pahorek (1965)

Vedle takového ještě o 8 let staršího Mostu přes řeku Kwai na mě Pahorek působí trochu laciněji a po psychologické stránce slaběji. Nicméně je to velice dobrý film, se stupňující se atmosférou kde je dobře vidět psychické vypětí věznů a silný nátlak "jejich" dozorce. Chyběl mi tu ale více propracovaný vzdor a nějaký rafinovaný způsob jak dozorci vrátit to, co jim on sám způsoboval.

Občanský průkaz (2010)

Snad nejlepší český film od dob Pelíšků co jsem viděl. Skvěle zrežírovaný pohled do nitra puberťáka poloviny 70. let, ale stejně tak výborný náhled do této doby a na lidi jako její loutky. Doba to byla dozajista těžká, ale jaká kdy nebyla. Jak film krásně ukazuje, měla svá pro i proti v podobě na krk šlapajících příslušníků policie či komunistické propagandy na straně jedné nebo dýchánků se zakázanými LPčky či pevnějším parťáctvím na straně druhé. Musím říct že, zejména Matouš Vrba předvedl skutečně skvělý výkon a jeho hlášky stejně jako mnohé další mi přirostli k srdci.

Madagaskar (2005)

Já tak rád trsám trsám!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Tak trochu animovaná fantasmagorie, která mi nicméně sedí a často se při ní zasměju. Spousta hlášek a opět skvělý král Jelimán.

Tropická bouře (2008)

Průměrná Stillerova bláznivá komedie z akčního prostředí.

Pacifik (2010) (seriál)

10ti dílná série snažící se zachytit především to, co cítili mladí mariňáci při bojích v Pacifiku, u které je pro mě samotný boj až na druhém místě. Tím hlavním hnacím motorem pro mě totiž nebyli bojové scény, které byly nicméně krom těch prvních z úvodu vynikající, ale právě dialogové části a čistě nebojové díly jako při opušťáku v Melbourne a dalších. Právě z těch jsem totiž cítil válku nejvíc a ty se mě silně dotýkaly. Bylo z nich okamžitě cítit aktuální rozpoložení, atmosféra situace i bláto lepící se na nohy nebo neutuchající déšt. Seriál se mi tak silně vryl pod kůži a já HBO děkuji za další klenot, kterým obohatil seriálovou scénu.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Skvělá hra, která jakoby symbolicky předurčila další sled událostí a směr členů divadla, tedy právě do Českého nebe...

Stará puška (1975)

Západoněmecké válečné kinematografii, jsem přišel na chuť už s Železným křížem a Ponorkou a Stará puška jen potvrdila moje očekávání. Tady je sice více cítit francouzská ruka ale i tak je to film jdoucí zejména do emočního hloubky.

Ponorka (1985) (seriál)

viz můj komentář u filmu... jinak ale doporučuji udělat si dlouhý klidný večer a shlédnout celou režisérskou verzi v kuse, osobně mi to nečinilo příliš problém a film jsem si opravdu skvělě vychutnal...