Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

A já už si myslel, že originalita ve filmu je kdesi v troskách... Uvolněné, vtipné, svěží a hlavně butálně originální a nápadité!

World Trade Center (2006)

Lehce klišovité a asi zbytečně moc dlouhé jinak ale vcelku slušné drama ze sutin WTC.

Wall Street (1987)

Opravdu perfektně zpracovaný pohled na "ulici snů", který mezi řádky říká mnohem více než se na první pohled zdá, má vynikající tempo a přesvědčivé herecký výkony.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Zejména mladším generacím přijde asi Pošta pro tebe jako nějaká nechutná sebeparodující úchylárna ale já bych to tak vůbec neviděl. Myslím, že se jedná o pořad, který se správně trefil do místa kam byl mířen a svojí úlohu dobře plní. Ester Janečková a její nekonečný soucit se všemi zúčastněnými mi sice občas způsobuje až slepotu, nicméně se čas od času rád na nějaký ten příběh rozdělených a znovu spojených osudů rád podívám.

Takoví jsme byli (1973)

Příběh romantického dramatu postavený na pozadí příběhu komunistického aktivistky v USA rozhodně není zrovna typický. Je to ale asi z velké zčásti zapříčiněno mou nesympatií k Barbaře Streisand, která mi už ale lautr vůbec nepasuje k Robertu Redfordovi, že mě tohle až tolik nebavilo. U romantické komedie každý potřebuju dvojici, která je mu blízká a to když nesedne, spokojenost je ta tam.

Vrahův polibek (1955)

Kubricka mám rád a noir ještě víc ale tohle mě vážně neoslovilo. Celé to na mě působilo jako nějaká náhodně vybraná bezvýznamná scéna z rozsáhlého románu. Vrahův polibek mi přišel jako dost naivní film, postradá rafinovanou a propracovanou zápletku, stejně tak pořádnou výpravu což jsou všechno prvky naprosto typické pro špičkové noiry a dost možná ten nejslabší, co jsem zatím viděl.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Krásn snový kraťas o tak jednoduchém (nebo složitém?) projevu člověčenství, který nám mnohokrát tolik chybí.

Habermannův mlýn (2010)

Chvíli jsem se nemohl do filmu dostat ale nakonec se to docela dobře povedlo. Juraj Herz si vybral ne úplně lehké téma ale zpracování se mu podle mě povedlo dobře, místy mi sice chybělo hlubší prožití a na konci ho možná zase bylo až moc ale celkově je to důstojný film, který podle mě v naší kinematografii chyběl. Co také oceňuji je objektivní přístup k oběma stranám. Na obou z nich totiž najdeme ty dobré i špatné a za války tomu rozhodně nebylo jinak, jakákoliv paušalizaci by tak byla nemístná a Herz to dobře věděl, jeho způsob podání tohoto faktu se mi proto hodně líbil. Po Protektorovi tu tak máme v blízké době další film, zaobírající se česko-německými vztahy za války.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Tenhle díl patří podle mě k tomu nejvtipnějšímu co prcičky nabízejí. Soutěžení a plnění úkolů bylo výborné.

Zelená zóna (2010)

Greengrassův rukopis v jeho předchozích filmech mě opravdu hodně zaujal a Zelenou zónou se definitivně zařadil mezi moje nejoblíbenější režiséry. Nedoufal sem, že by mohl navázat na skvělou práci jakou předvedl s Damonem u Bournea ale on to dokázal a to v natolik komplikovaném iráckém prostředí. Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl s pro ně netypickým ale v tomto výsledku skvělým zpracování.