Kniha přežití (2010)

Podle mě nic extra. Je to celkem netypický postapokalyptický kousek ale ve filmu se toho příliš neděje a vše by v podstatě šlo stáhnout na desetiminutový kraťas. I přesto ale film i přes poměrně dlouhou stopáž rychle utíká a Denzel Washington dokáže diváka udržet při pozornosti. Celkově ale slabé 3*.

Halloween (1978)

Film s nesmírně pečlivě budovanou atmosférou u kterého právě o to více zamrzí z mého pohledu dost nelogický závěr. Zabíjet někoho natřikrát a chovat se při tom takhele mi přijde dost nelogické. Nebýt toho, byl by to snad dokonalý horor kde jedna monotóní melodie dokázala víc než jinde tisíc jiných.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Předem přiznám mojí náklonost k celé téhle série a postapokalyptickým filmům vůbec ale zároveň musím konstatovat, že tohle byl vážně mazec! Negativ tu podle hodnocení i komentářů už bylo vytaženo jistě dost a tak se zaměřím spíše na to, co se mi zdálo opravdu dobré, a že toho z mého úhlu pohledu nebylo málo. Od začátku až do konce je Afterlife skvěle poutavě natočený, musím řict, že úvodní scéna s dívkou doprovozená skvěle atmosférickou hudbou mě vážně silně navnadila a následný nástup Mili Jovovich mě už definitivně zarazil do sedadla. 3D jde stále nahoru a tady bylo párkárt moc pěkně využito, čeho jsem si také hodně všímal byla hudba, která tady zapadala opravdu vyjímečně a hodně mě zaujala. Co zůstalo stále stejně dobré byl výkon Milli, ta pokračuje v tom co jí tak perfektně šlo v předchozích dílech, navíc se k ní přidává moje oblíbenkyně z Heroes, Ali Larter a třešničkou je Wentworth Milller z Prison Breaku. Bylo tu vytýkáno vykrádání jiných filmů, zejména Matrixu a Ostrova. Je pravda, že elementy z obou filmů se tu objevily, zejména Matrix byl jasně viditelný ale nebylo to zdaleka poprvé a zdaleka ne takovým způsobem, že by se režisér snažil něco zakrývat. No a "Kladivoun"? Bezkonkurenční... Pro mě tohle byla nářezová postapokalyptická jízda, kterou sem si neskutečně užil. Let´s go motherf**kers! :-)

Zlaté opojení (1925)

Viděl jsem donamluvenou verzi, která sice přidá fakta ale nejsem si úplně jist, jestli umocní celkový dojem. Někdy se mi zdálo, že lehce ubírá na možnosti naplno si užít Chaplinovi grimasy a to co je na něm tak originální. Golden Rush je pěkně postavený příjemným příběhem ale rozhodně u mě stejně jako Chaplin nepatřím k zábavním vrcholům.

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

Docela by mě zajímalo jak by vypadal plnohodnotný film. Tahle kombinace sadomasochistických SSaček, zrůd a Nicolase Cage nabízí spoustu možností :-)

Věc (1982)

Dnes už tenhle snímek můžeme s klidem označit za klasiku mysteriózního hororu. Musím se ale přiznat, že při poslední projekci sem nebyl už tak spokojen jako dřív. Atmosféra pro mě lehce vyprchala a nemůžu ani říct, že bych se bál a běhala mi husí kůže po zádech což považuji za jeden ze základních kamenů u tohohle stylu filmů. I tak má pro mě ale tenhle film pořád svoje zvláštní netypické kouzlo.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

T2 zůstane navždy legendou ale tohle je více než důstojné pokračování předchozích dílů. Od začátků skvěle nabytá akce, která si drží po většinu doby skvělé tempo. U Arnieho se objevují první vrásky ale to nic neznamená, je to stále ten skvělý zabiják co dřív aneb "Řekni to mé ruce...!"

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Čekal jsem smršť novodobého anglického humoru přenesenou na obrazovku prostřednictvím vtipného poicejního sboru, místo toho jsem ale dostal zvláštní mix komedia a akčního krimi s lehce hororovými prvky. Musím se přiznat, že mě to úplně nebralo a místy se mi to zdálo až přeťáplé, dobré momenty tu byly ale nic co by vykouzlilo výraznější úsměv na mojí tváři.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Krom závěru je to trochu chladný film ale díky bohu za to, dnes tu máme tolik srdceryvně se tvářících filmů až to není hezké. Je to hlavně o tom neviném nic netušícím dětském pohledu, který si postupem času díky faktům přetváří svůj pohled na věc a uvědomuje si všechny ty nepěkné souvislosti. Různorodý film, který nabídne různé pohledy z různých stran ve velice citlivém podání.

Návrat do budoucnosti (1985)

Fantastická svěží sci-fi pro všechny generace. Návrat do budoucnosti jsem vždycky miloval a můžu ho vidět neustále dokola a vždy si ho skvěle užiju. Tohle má prostě svoje kouzlo.