Příliš pozdě na loučení (2009) (TV film)

Nedávno jsem zachytil něco podobného na Barandově, akorát v opačném ražení, kdy si žena brala a následně zabíjela své manžely (film se jmenoval "Milující maželka"). Tahlle verze se mi zdála lepší, logičtěji poskládaná a s lepší atmosférou. Slušný TV film.

Jak se vede, sousede? (2010) (pořad) odpad!

Pane bože, dyť na to se nedá dívát, k čemu je tenhle pořad určen? Co to má bejt, sousede??

Já, padouch (2010)

Paradoxně právě u animáků mi hodně záleží na příběhu a duši filmu a to dokonce mnohem více než na přeplácaných crazy šílenostech a podobných úchylkách. Tohle byla často bohužel ta druhá záležitost ale byly tu i příjemné momenty a moje sympatie si získala zejména nejmenší z trojice holek a hlavně pak mimoni. Být film jenom o nich bylo by to dokonalé, takhle je to spíše průměrná záležitost.

Milující manželka (2008) (TV film)

Je to ten typ filmu, který se celou dobu vyvíjí naprosto průhledně, nudně a lehce nelogicky ale ke konci začíná lehce nabírat spád. Odpočinková celkem koukatelná záležitost.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Boardwalk Empire je pro mě tím nejlepším možným seriálovým dárkem. Gangstersko-mafiánská tahanice rozprostřená do úchvatné mnohahodinové podoby, oplývající krásou v každém detailu.

Machete (2010)

Je dobře, že se Rodriguéz drží svého, protože tohle mu to jde velice dobře. Trochu sem se Machete bál ale příjemně mě překvapil a naplnil všechna moje očekávání a asi i ve všech ohledech u mě i lehce překročil kvality Planety Teror. Je to živá, zábavná řežba, která se s ničím nepáře, jede v nekompromisním tempu a Danny Trejo mačetou nekompromisně kácí vše, co mu stojí v cestě. Ten jako ústřední postava ale zdaleka není jedinou důležitou postavou filmu, svojí významou roli tu má zejména ženské zastoupení v podobě Michelle Rodriguez a Jessici Alba ale i dalších. Na Machete se dívejte jako na komediálně-akční film plný nadsázky a krásných žen a pokud máte tuhle kombinaci rádi, musíte být spokojeni. Zábavná akce ostrá jako mačeta.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Wall Street je po 23 letech zpátky a společně s ním i po 8 letech ztrávených za mřížemi věznice a dalšími roky vyplněnými nabíráním sil tu je i naše hvězda "Ulice snů" Gordon Gekko. Druhý díl poměrně výrazně odkazuje na první nicméně i ten kdo ho neviděl nemusí mít strach, že by mu unikla nějaká výrazná dějová zápletka, vše se děje spíše prostřednictvím odkazů jako jsou krátká setkání starých známých a podobně. Celkově je to opět podívaná vyplněná skvělými scénami, kterých je zde pro mě tolik jako v žádném jiném srovnatelném filmu a přesto, že je zde oproti jedničce o něco více trochu pomalejších míst kde spád není tak hutný, jsou zde věci, kterými tenhle film konkurenci nechává daleko za sebou a já mu těch pár drobností mile rád prominu. Dialogy, hlášky, vizuální záběry a několik opravdu perfektních scén mě tak nutí dát 5*. "Je jedno kolik budete mít peněz, nikdy nebudete bohatý..."

Pád do tmy (2005)

Celkem jednoduché zpracování s opravdu skvělou atmosférou kdesi v podzemních jeskyních. Některá místa mi připadají podobná jako ve známějším Rec, jeho fanouškům by se tak tenhle ještě o dva roky starší kousek mohl líbit.

Soudný den (2008)

Po úvodu ty vypadalo na slušného zástupce apokalyptického subžánru ale zhruba od čytřicáté minuty se to totálě zvrhlo. Sadomasochystičtí přeživší, divná a přepálená akce a Bentley, které neujede popelnicím na kolech.

Potomci lidí (2006)

Vyhynutí lidstva na neplodnost vypadá mnohem realističtěji než virus a oživlí zombie ale tohle filmové zpracování mě krom tohohle nápadu skoro ničím jiným nezaujalo. Žádné napětí, poutavý děj ani nic jiného co by mě dokázalo strhnout, stejně tak také některé nelogičnosti a podivnosti v pozadí záběru mě místy silně tloukli do očí a dost mi vadily. Tohle rozhodně nebylo to co sem čekal.