Thor: Temný svět (2013)

Zábavná jízda z jedničky Thora pokračuje a rozhodně jsem se u The Dark World bavila více, než u chváleného Wintera Soldiera, který mě uspával. Tady se stále něco děje a prolítávání portály je šikovně udělané. Pro mě velkým plusem je zasazení do Londýna (Chris O´Dowd ve filmu!:-D) - aneb všechno důležité se neděje jen v USA. K Thorovi neodmyslitelně patří jeho step-bro Loki, jehož no-cliffhangerové smrti se stávají running jokem asi jako u Kennyho ze South Parku:-D Takže já si nemám na co stěžovat - takhle popcornový blockbuster má vypadat.

Collateral (2004)

Originální minimalistický thriller, který sází hlavně na dvojku Tom-Jamie a vychází to na jedničku. Aneb zde Cruise opět dokazuje, že umí hrát - a ani by nepotřeboval stříbrné vlasy k dodání "serióznosti" (i když mu zde sluší, to jo).

Honba za diamantem (1984)

Klasika mého dětství, kterou jsem zbožňovala... po letech stále baví, jelikož se film sám nebere příliš vážně, stejně by k tomu měli přistupovat i diváci a nechat se vtáhnout do naivního dobrodružství alá červená knihovna, kterou hlavní hrdinka filmu sama píše;-)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Vizuálně pěkná pohádka po americku, u níž mě (a celé kino) pobavil/potěšil nečekaný "zvrat" v archetypální scéně probouzení Růženky. Jo a Havran byl nejlepší:)

Na hraně zítřka (2014)

Vtipná komedie alá "Na hromnice o den více" akorát ve stylu akční videohry, kde můžete stejný level hrát neustále dokola, než konečně přestanete umírat a level úspěšně dokončíte.

Gang Related (2014) (seriál)

S každým dílem lepší a lepší; jednotlivé události se kupí a slibují dosti drsnou konfrontaci v závěru, až pravda vyjde najevo... jenže toho se asi jen tak nedočkám - protože to by byl i konec seriálu. Ačkoliv v seriálu nejsou skoro žádné gore scény, které by tu pasovaly (aneb nejsme na kabelovce), i tak je prostředí losangelského podsvětí dosti špinavé a ponuré - navíc ani ti policajti nejsou svatoušci a nehrají podle pravidel, což je osvěžující změnou mezi nekonečným zástupem procedural cop shows.

Já a robot (2013) (seriál)

Když už vznikne originální, zajímavé a kvalitní sci-fi, tak ho zruší... i když sledovanost nebyla nejhorší, Almost Human byl příliš drahým a ambiciózním projektem, který doplatil na to, že se vysílal na Foxu.. jo a pak taky na to, že se téměř všechny díly vysílaly v přeházeném pořadí (vyjma pilotu a posledních třech epizod) - což u Foxu není nic neobvyklého. Každopádně AH byl osvěžujícím příkladem, že zajímavé nápady nevyhynuly, i když se inspirují filmovou klasikou z různých žánrů. Hlavním plusem je (ne)sehraná dvojka ústředních policajtů, kteří mě svou vzájemnou chemií bavili po celou dobu. Škoda, že druhá série nevznikne, jelikož tohle byl zrovna jeden z mála novinkových seriálů podzimní seróny 2013, který mě doopravdy zaujal.

Veronica Marsová (2014)

Když se chce, tak to jde. Aneb fanouškovský film pro fanoušky, zaplacený samotnými fanoušky. Veronica Mars se tímto zapsala do důležitého milníku filmové produkce, a to jí už nikdo nevezme (respektive Robu Thomasovi, který se odhodlal jít s projektem na Kickstarter). Nostalgická vzpomínka a důstojné ukončení skvělého seriálu, který dokázal, že "teenagerovský seriál" se nemusí nutně rovnat dementní kravině. Všechna drobná camea a narážky na dny minulé tak fanouška VM dozajista potěšily, i když netuším, co z toho měli "obyčejní náhodní diváci". Každopádně jsem se dočkala LoVe závěru, finally:-)) Gonna miss ya, Marshmellow!

Need for Speed (2014)

Je to spíše silný adept na guilty pleasure, ale aspoň se dozvíte, kam odjel Pinkman po finále BB:-)

Zvrat: Washingtonovi špioni (2014) (seriál)

Skvělé drama o počátcích "špiónského" řemesla, které později USA dovedla k dokonalosti. Aneb ve válce není důležité kolik máte hrubé síly ve formě zbraní a pěšáků - válku můžou rozhodnout především cenné informace. AMC umí dělat historická dramata, která nenudí, i když tam zrovna všechno nevybuchuje a umělá krev nestříká na všechny strany. A přitom se člověk může i něčemu přiučit z historie, aniž by ho rozbolela hlava z dlouhosáhlých dialogů o ničem.