Larky

Larky

Ondřej K.

okres Blansko
In my brain, I'm searching for the reason why I lose my mind

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.9.2017  17:48
    Kuzu no honkai (TV seriál) (2017)

Z Kuzu no honkai je už od první minuty cítit, jak se autoři snažili udělat něco nad rámec obyčejné školní romance. Scénář je tak podstatně psychologičtějšího rázu, než je většinou zvykem, je plný vnitřního uvažování zúčastněných postav a také se nebojí otevřít dveře do ložnic zmíněných postav a nechat je dovádět mezi sebou, s tím, že toho ukazuje tak akorát, aby to nikoho neurazilo. ------- Středobodem scénáře je láska středoškolačky, a zároveň první hlavní postavy, Hanabi Yasauroky k učiteli na její škole, Kanaiovi. Ten je zamilovaný do jeho kolegyně Minagawy a do ní je pro změnu zamilovaná druhá hlavní postava seriálu středoškolák Mugi Awaya. Vzhledem k tomu, že Hanabi stejně jako Mugi nemůže mít toho co chce, tak trochu natruc začnou chodit spolu s tím, že hlavně ze začátku spíš než o regulérní vztah jde o lízání si psychických ran z neopětovaných lásek. ------- Zmínil jsem, že seriál je vedle klasické romance poměrně silně psychologicky zaměřen. U takovéhoto žánru jsou zdaleka nejdůležitější opravdu silně vykreslené charaktery se kterými se může člověk, zejména ten dospělý se zkušenostmi, ztotožnit. A osobně nemám pocit, že z toho by se autorům podařilo vyjít se ctí. -------- Postavy v Kuzu no honkai je banda šedých charakterů, kterým někdo zapomněl vdechnout život. Motivace většiny sice jsou napsané docela dobře, ale díky jejich naprosté nezajímavosti a překvapivě minimálního vývoje napříč seriálem, mi byly prostě ukradené. Scénář si na silnou psychologickou rovinu tak spíš jen hraje, než by ji opravdu naplnil. A to je velká škoda. Nejhorší na tom ale je, že pár momentů v seriálu je výborných a být postavy alespoň o trochu barvitěji vykreslené, užil bych si je extrémně. ------- Romantická rovina je zcela standartní, ničím nepřekvapivá, za ty roky, co Anime sleduji, jsem viděl řadu daleko lepších. ------- Jestli něco dělá seriál mimořádně dobře je to jeho hudební a obrazová složka. Hudba naprosto přesně padne do jednotlivých situací, je jí jedno, jestli jde o vypjatý moment nebo pouhé nezávazné tlachání dvou lidí, celý seriál je výtečná. Stejně tak famózně seriál i vypadá. Často se v něm prolíná několik obrazů naráz, přičemž to nepůsobí překombinovaně, ale vlastně dost přirozeně, kresba je navíc super. Produkční kvality za jsou tedy za jedničku s hvězdičkou. -------- Takže jaký Kuzu no honkai je ? Odpověď není jednoduchá a už vůbec jednoznačná. Forma je fakt dobrá. Po obsahové stránce mám osobně prostě problém, postavy mi nepřijdou zajímavé a dostatečně prokreslené, tím pádem mi na nich nezáleželo a nebavily mne dialogy. Pokud Vás ale postavy zaujmou a naopak Vám přijdou prokreslené a ještě k tomu se v nich sami uvidiíte, není důvod, proč si seriál nepustit a neoblíbit. Za sebe prosté 2*.

• 9.9.2017  17:03
    Juru juri san hai! (TV seriál) (2015)

Naivně jsem doufal, že třetí sezóna Yuru Yuri zapomene na nepovedenou druhou a naváže na to dobré v té první. A stal se pravý opak. -------- Hai má zcela a naprosto totožné problémy jako její předchůdce. Je v ní málo veselých situací a ty, které obsahuje jsou recyklací těch z předchozích a jsou neuvěřitelně nevtipné. ------- Celkově působí jako nevtipné a nudné slice of life. Přitom první řada startovala jako čistě komediální Anime a dělala to víc než dobře. Vše dál už je jen recyklační beznaděj, která v Hai začíná být opravdu otravná. Slabé 2*

• 29.8.2017  18:28
    The Joy of Painting (TV pořad) (1983)

Some heros dont wear capes...https://www.youtube.com/watch?v=YLO7tCdBVrA

• 23.7.2017  01:46
    Ranpo Kitan: Game of Laplace (TV seriál) (2015)

Těžko hodnotit pozitivně detektivní Anime, které naprosto nesplňuje ten nejzákladnější předpoklad pro dobrou detektivku a tím je logický a uvěřitelný průběh vyšetřování a na základě důkazů usvědčení viníka zločinu. Epizodický Ranpo Kitan přesně tohle nesplňuje v zásadě v žádném svém řešeném případě. Průběh vyšetřování ani dedukce samotná vůbec nedává smysl, hlavní postavy zcela nelogicky v době, kdy nemůžou určitou pro případ klíčovou věc vědět jí najednou bez jakéhokoliv osvětlení prostě ví. Protože prostě proto, ne ? Proč by se někdo namáhal s vysvětlováním. -------- Po logice se tu zkrátka šlape skoro každým scénaristickým krokem a to je obvzlášť u detektivního Anime těžko odpustitelné. Ne tedy, že bych jinak měl potřebu odpouštět, protože samotné postavy jsou otravné a nezajímavé. -------- Je to škoda, protože čistě detektivních Anime není v současné době zrovna velké množství. To ale neznamená, že by člověk měl být shovívavý k těm špatným. A Ranpo Kitan špatný je. Slabé 2*.

• 23.7.2017  00:56

Fascinuje mě, jak strašně špatné tohle zakončení trilogie je. Nikoliv v kontextu Monogatari jako takové, protože tam naprostá scénaristická bezradnost třetí Kizumonogatari v podstatě zapadá totálně, pokud tedy nepočítám nedostižnou Bakemonogatari, ale v tom ohledu, že předchozí dva díly trilogie byly v pohodě sledovatelné, jakkoliv je poháněl zcela banální scénář o novopečeném upíru Araragim, který od několika silných nepřátel musí získat kusy těla jeho stejnětak novopečené paní. -------- Zatímco totiž první díl je vcelku zábavný rozjezd ve kterém Araragi zjišťuje co se vlastně děje a prostředek trilogie, který je vyplněn skvělými souboji, tak třetí díl tohle vše ignoruje. Naplno skrz neuvěřitelně prázdné a nudné dialogy kopíruje všechny špatné pokračování Bakemonogatari, která i ve světle závěru trilogie Kizumonogatari působí jako zjevení, protože ač to nebyl žádný Shakespeare, tak dialogy byly funčkní, účelné a zábavné. -------- Třetí díl Kizumonogatari je z trilogie dílem nejdelším a i proto z něj tolik trčí všechny jeho problémy a protože už v zásadě nemá o čem vyprávět (jeho děj by se dal popsat v jedné krátké spoileroidní větě) vyplňuje nepochopitelně nataženou stopáž řadou příšerných dialogů o ničem, kdy je hlavně tragicky napsaná Araragiho upírská paní Kiss-Shot opravdovým očistcem pro náročnějšího diváka, zcela zbytečnými ecchi scénami (scéna Araragiho, který si chce šáhnout na prsa svojí spolužačky je fakt pekelná a dementní). -------- Bez nějakého spoilerování ještě musím uvést jednu část třetí Kizumonogatari, kterou jsem dříve nezmínil a tou je souboj. To, kdo proti komu bude bojovat a proč není těžké uhádnout už po první části trilogie. Ostatně i to dobře napovídá o komplexnosti samotného scénáře. Tentokrát je jediný a jde s přehledem o jeden z nejhorších fightů jaký jsem kdy v Anime viděl. Neuvěřitelně úmorná expozice, která je zoufale špatně navržená i sestříhaná. Přitom je zvláštní, že souboje v prostřední části trilogie jsou svižné a mají šmrnc. Nechápu. -------- Těžko se mi hledá něco pozitivního. Ano, pořád to vypadá hezky, byť je pravdou, že umělecký styl Monogatari celé se už stihnul okoukat a svůj punc originality tak logicky dávno ztratil. -------- Nebýt katastrofální třetí části asi bych opatrně Kizumonogatari doporučoval. I přes triviální zápletku jsou totiž první dva díly relativně zábavné. Takže už záleží jen na Vás, jestli tyhle tři filmy v rámci Monogatari serie zkusíte s tím, že se budete napřed solidně bavit a pak trpět u poslední části tak jako já. Vypadá to, že se v Shaftu zbláznili a rozhodli se zjistit, jak vypadá Anime dno. Tohle totiž k němu vůbec nemá daleko. Silná 1*.

• 23.7.2017  00:17
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Castlevania rozhodně nepatří v herní historii k seriím, které by měly nějak zvlášť originální příběh, vlastně jde o čisté béčko. Proto není divu, že i prozatimní 4 díly Anime adaptace jsou klišovitě béčkové jako řemen. ------- Už úvodní díl, který se točí kolem toho, že se nasere samotný Drákula, protože mu pomatení lidé upálí jeho milovanou ženu a on na ně za odměnu povolá armádu přimo z pekla působí jako primitivní béčko z osmdesátých let. To zároveň neznamená, že by Castlevania nebyla zábavná, jen je potřeba brát příběh s velkou rezervou. Pak si totiž užijete parádní temnou atmosféru a skvěle brutální souboje, ale bohužel nic moc mimo to. Tedy zatím. Úvodní 4 díly jsou v podstatě jen jakousi předehrou, to hlavní by teprve mělo přijít a bude zajímavé sledovat, jestli se zejména scénář alespoň trošku oprostí od jednoduchého videoherního příběhu. Prozatím za čisté 3*.

• 25.6.2017  22:55

To, co je pro herní průmysl Call of Duty, co je pro klasické filmy Transformers, to je pro Anime Shingeki no kyojin, tedy na pochopení zcela triviální, násilný, hlučný ultra-mainstreamový blockbuster. Zároveň pro něj, stejně jako pro ostatní jmenované, platí, že i lidé, kteří se v daném průmyslu příliš neorientují o něm s velkou pravděpodobností slyšeli. Svou nekomplikovaností se mají zalíbit zejména nenáročnějším divákům. To pochopitelně automaticky neznamená, že se náročnějšímu divákovi nebude líbit, jen už se to asi neobjede bez nejrůznějších výtek. A že se jich dá v tomhle seriálu najít celá řada. -------- Druhá řada Shingeki no kyojin se blockbusterové mantry drží jako klíště, možná o něco málo více než řada předchozí. To by samo o sobě vlastně ani tolik nevadilo, kdyby scénář neměl opět, stejně jako minule, naprosto nevyrovnanou kvalitu napříč jednotlivými díly. Začátek je pro mě nečekaně příjemný a zábavný. Dost to podtrhuje fakt, že právě v prvních dílech téměř nevystupuje ústřední trojice (Mikasa, Eren, Armin), která má zdaleka nejtupější, nejpatetičtější a nechtěně srandovní dialogy. Stojím si za tím, že v seriálu jsou nejlepší vedlejší postavy (Krista, Connie, Sasha) a scénář v jejich společnosti v rámci své nenáročné zábavy funguje poměrně dobře. Zejména v druhé polovině sezóny však nastoupí hlavní trojice a kvalita jde opět dolů. -------- K postavám ještě jedna věc, opravdu mě fascinuje, jak scénář zametá s Mikasou. V první řadě to byla hrdinka, která něco dělala, něco vymýšlela a byla to významná hybatelka děje. V řadě druhé je zcela zbytečná, v podstatě je tu jen proto, aby neschopnému a hloupoučkému Erenovi utírala zadek a v kritických chvílích hádejte koho zachránila. --------- Scénář celkově je o něco málo lepší než minule, dozvíme se kdo to Titáni opravdu jsou, tajemství zdí a do plusu určitě zařadím i nového Harambe-like mluvícího titána. Sice v téhle sezóně nedostal příliš prostoru, ale scény s ním patří k tomu nejlepšímu. Akce je fajn, s dialogy už je to horší a vyloženě hloupě působí, když na sebe postavy zcela nelogicky pořvávají v klidových situacích, působí to poměrně rušivě. --------- Rozhodně bych vytknul opravdu hodně špatný opening a ending, hudebně je to tragédie a překvapuje mě, že ani v seriálu samotném hudba za moc nestojí. -------- Animačně seriál působí jako podivný kočkopes. Na jednu stranu skvěle vypadá prostředí a spousta efektů v akčních scénách je prostě famózních a třeba titáni vypadají skvěle. Nicméně opravdu ošklivé jsou obličeje lidí, vlastně lidé celkově vypadají poněkud srandovně. -------- Můj celkový dojem je prostě rozporuplný, jsou tu věci, které jsou super a které nefungují buď vůbec nebo jen rámcově. Nikoho za to, že se mu Shingeki no kyojin líbí ale neodsuzuji, chápu, proč je seriál tak populární a nemám s tím nijak výrazný problém. Za mě je to čistý průměr, který mě sice nějak extrémně nenaštval, ale ani nenadchnul. Po těch 700+ shlédnutých seriálech mám už prostě trochu jiné nároky na 4* a 5* Anime. Ale každý tohle máme nastavené jinak a každý má nakoukáno jinak. Nikomu neurčuji co si má o tomhle fenoménu a samotném seriálu myslet, ale co si o něm myslím já. Za mě tedy čisté 3* -------- Pokud by pak kdokoli chtěl potěšit po tomhle blockbusteru své intelektuální já, ať zkusí Mushishi, Casshern Sins nebo třeba Serial Experiments Lain.

• 25.6.2017  22:11
    Blame! (2017)

Anti-utopických Anime není nikdy dost, těch kvalitních je navíc vyloženě poskrovnu (Akira, Psycho-Pass S1). Blame! k nim určitě patří díky výborné atmosféře, přehledné a zábavné akci a vcelku dobře napsaným postavám. Nemá sice smysl čekat přelomové dílo, protože tenhle film v žádném svém aspektu takové dílo není, ale i přesto má tohle kočkování se lidí s roboty v posta-apo světě své kouzlo. Čisté 4*

• 18.5.2017  21:25
    K: Return of Kings (TV seriál) (2015)

Více akcentované ecchi, ještě dementnější příběh a kupodivu horší animace. Taková ve zkratce je druhá řada Kčka. ------- Čekání na Stříbrného krále je místy díky ještě horším dialogům, které vedou pořád stejně tupé, nudné a totálně archetypální postavy než dříve, pomalu sebepoškozující záležitost. Neko je pořád nejpříšernější postava celého seriálu, ale tentokrát je snad ještě zbytečnější a otravnější. Jedna z nejhorších postav v Anime posledních let. Skejťák Misaki je pořád dost cool, ale ten odpad kolem sebe bohužel nezastíní. -------- Soundtrack je opět super, ale jak jsem zmínil v úvodu, druhá sezona Kčka už není tak pohledná, jako ta první, tím seriál ztratil jeden z minima trumfů a věcí, které se dali naplno pochválit. Slabé 2*

• 18.5.2017  21:04

To co platilo pro první řadu, to stejné platí i pro spojovací film s řadou druhou. Kčko vypadá opět fantasticky, skvělou atmosféru dokresluje vynikající soundtrack. Na skoro každém framu je vidět jakou práci muselo tohle celé dát. ------- A tak jak platí to dobré, tak bohužel přesně to stejné platí i pro to špatné. Film totiž má pořád stejně špatně napsaný scénář, naprosto zaměnitelné a nudné postavy, příšerné ecchi momenty a spoustu opravdu špatných dialogů. -------- Kčko nejvíc ubližuje jeho dějová a postavová roztříštěnost. Tím, že se autoři opět zaměřují na několik navzájem nepřátelských klanů a tím pádem i spoustu jejich členů. Jejich počet jde tak do desítek a divák má tak dojem, že se seriál nevěnuje žádné postavě pořádně. Jasně, nedostižný Baccano! měl na skromné ploše stopáže 12-cti dílů postav taky hodně, jenomže tam byl daleko silnější základ a samotné postavy měly daleko líp vykreslené charaktery. Ty v Kčku jsou opět zcela nudné a to jak lajdácky jsou autory napsané je bohužel těžko akceptovatelné. Slabé 3*.

• 18.5.2017  20:31

Hodně špatné. Nejimaki seirei senki je tak neuvěřitelně béčkový blábol, že jsem jen čekal, kdy z nějakého rohu vykoukne Arnold Schwarzenegger s kulometem. -------- Hlavní hrdina je úplně dementní a dokáže velet ještě větší bandě kreténů a jednou se ve světe, kde žijí asi jenom idioti stane velkým vojevůdcem. Jeho cesta je pak protkána hláškami, které jakoby vypadly z nejhorších akčních shitů z 80. let. -------- Ikta, hlavní hrdina, je tisíckrát viděným prototypem neschopného idiota, který myslí hlavně na ženské prsa a zadečky a je neschopnější víc než většina členů české vlády. Pak ale přijdou momenty, kdy jde do tuhého a Ikta najednou úplně přepne svůj morální i inteligenční kompas a najednou je z něj totální borec, který všechno vyřeší. Opravdu uvěřitelné. -------- Aby náhodou scénář alespoň chvíli nepůsobil zcela neoriginálně a stupidně nechybí ani Iktova prsatá rudovlasá kamarádka z dětství, která ho sice má ráda, ale dává to najevo zejména tím, že Iktovi co chvíli uštědří kopačku do xichtu. Místy jsem měl díky tomu pocit, že znova sleduji příšernou Love Hinu.------- Celý scénář, jakkoliv si dokážu představit cestu budoucího vojevůdce jako super nápad, působí jako slepenec mnoha věcí, které jsem už v Anime viděl milionkrát, navíc to pospolu ani moc nesedí ------- Toho dobrého pak už moc nezbývá, opening je fajn, celé to dobře vypadá a pár vtipů taky ušlo, ale jinak je to velká, neoriginální béčková akční blbost ve které ani ta akce za moc nestojí. Silná 1*

• 18.5.2017  20:11

Soudě dle hypu, kterého byly plné chaty, diskuze a další podobná místa na internetu bylo vidět, že o Koe no Katachi je zájem snad podobný jako o Shinkaiův opus magnum - Kimi no na wa. V mnoha ohledech jde o opravdu vyjímečné dílo, které je stejně jako Makotův poslední film skvělou reklamou na Anime zejména pro lidi, které se v tomhle zábavním odvětví vůbec nepohybují. -------- Scénář o chlapci Ishidovi, který šikanuje do jeho třídy nově příchozí hluchou spolužačku Shouko, přičemž později svých činnů hodně lituje by takhle na první dobrou asi dost sváděl k očekávání přílišně prvoplánově ubrečené romanci. Tím spíš je skoro neuvěřitelné, že takový film vlastně skoro vůbec není. Poté co si na začátku, naštěstí poměrně svižně, odbude část o šikanování nastupuje zcela dospělá a výborně napsaná vyrovnávací, místy až skoro psychologická rovina scénáře o pokusu o omluvu a o vyrovnání se ze sebou samým. ------- Do toho navíc scénář čas od čas střihne i nějakou odlehčenou momentku připomínající dobrácký a lehký humor známý ze slice of life žánru ------ Technicky se Koe no Katachi nedá v podstatě nic vytknout, výborně vypadá a ještě líp zní (The Who na začátku je extrémně přijemné překvapení a k dané části se geniálně hodí).-------- Snad jen menší výtku bych měl k pár poněkud hluchým (hehe :) místům a trochu uspěchanému závěru. ------- Celkově ale není co řešit, Koe no Katachi dává divákovi celou řadu otázek, protože to je zčásti dost silný sociální komentář. Až na pár míst scénář šlape jako hodinky, skvěle střídá silné a odlehčené momenty, spoustu výborných postav (sestra Shouko je super !) a až na pár momentů, kdy lehce drhnou dialogy je výborně napsaný a jeho přesah je místy tak silný, že bude ve spoustě lidech rezonovat hodiny a možná i dny po dokoukání. Trošku slabších 5*.

• 16.2.2017  18:54
    Brotherhood: Final Fantasy XV (TV seriál) (2016)

Pokud jste nehráli hru nemá příliš smyslu dívat se na Brotherhood, protože Vám vůbec nedojde kontext některých dějových linií. Pokud ale hru znáte a chcete se dozvědět, kdože to s Noctisem jede vstříc sňatku s princeznou Lunafreyou a zároveň máte pořád pocit, že je to parta šampónů bez identity spíš než věrohodné postavy, Brotherhood určitě zkuste, Váš názor možná změní. Lepší 3*

• 16.2.2017  18:49
    91 Days (TV seriál) (2016)

Zejména díky tématu prohibičních 30.let velmi osvěžující Anime. Sice nikterak originální, ale překvapivě dobře napsaný scénář o chlapci Aviliovi, jemuž Mafie vyvraždí rodinu a on se v dospělosti vydá na cestu pomsty s dopisem se jmény vrahů v kapse funguje povětšinu času jako hodinky a nebýt pár menších zaškobrtnutí, zejména na konci seriálu, klidně bych dal 5*. -------- Atmosféru 30. let, kterou znám zejména z filmů, pár knížek, dobových materiálů a něco málo počítačových her totiž tvůrci vystihli na jedničku a spousta postav navíc působí poměrně věrohodně. -------- Zejména v béčkové produkci nadužívaný motiv pomsty do tohoto prostředí padne jako ulitý a tvůrci jsou si toho velmi době vědomi. -------- V 91 days tak dostane divák unavený všemožným magickým seriálovým balastem vše co by od mafiánského titulu očekával. Tedy soupeření jednotlivých rodin, pašování alkoholu, spoustu vražd, vydírání, manipulování a hlavně tu sice nebezpečnou, ale stále tolik přitažlivou atmosféru 30. let 19. století. Silné 4*

• 16.2.2017  18:31

Další velmi dobrá série Natsumeho, která by mohla být ještě lepší, kdyby se scénář nezahazoval s válkami klanů a sledování nezajímavých postav s ještěřím youkaiem na těle. Každý přece ví, že Natsume yūjinchō bývá nejlepší a nejjistější v dílech, kdy Natsume pomáhá youkaiům od jejich porůzných útrap a hraje k tomu zcela báječná hudba. Právě tyhle díly jsou totiž v GO výborné a patří k tomu nejlepšímu co v prozatímních pěti sezónách Natsume divákům předvedl. Za slabší 4*.

• 16.2.2017  18:24
    Moje love story! (TV seriál) (2015)

Zhruba do své půle je Ore monogatari!! vcelku zábavné rabukome, které, když už nic jiného, má alespoň, na poměry romantických Anime vcelku netradičního hlavního hrdinu. Tím je snad skoro třímetrový hromotluk Góda Takeo, který si, jakkoliv se to úplně na začátku nemusí zdát, najde roztomilou přítelkyni. Kolem Góda se pak v průběhu seriálu motá pár dalších slečen, vznikne i pár milostných víceúhelníků, prostě klasické rabukome. -------- Druhý poločas v rámci seriálové stopáže je ale místy až nesnesitelně stereotypní. Těch pár vtipů, které si tvůrci dokázali vymyslet a světe div se, většina z nich tančí kolem Gódového hromotluctví, opravdu překvapivé, tak těch pár vtipů pořád dokola opakují. Romantická linka scénáře pořádně nikam nevede, dialogy jsou často stěží průměrné a postavy jsou nezajímavé a zapomenutelné. ------- Že jde udělat rabukome aniž by mu došel dech po 10-ti dílech dokázal například fantastický School Rumble, takže to jde, jen se tvůrcům Ore monogatari!! nechtělo nic nad rámec jednoduché zábavy pro nenáročného diváka vymýšlet. Čisté 2*

• 13.1.2017  22:39
    Berserk (TV seriál) (2016)

Nechce se až věřit, že je to skoro 20 let, co vyšla původní Anime série legendárního Berserka. Z části proto, že, jak tématicky, tak stylizací působí pořád poměrně svěže a originálně. Částečně pak taky proto, že jeho nové pokračování je až neuvěřitelně zpackané.-------- Komicky špatná kresba za kterou by se styděl i podprůměrně zdatný kreslíř v roce 1980, animace bizarně podivná, zvracení občas vyvolávající. -------- Je zajímavé jak je Guts úplně jiná postava, než kdysi. Kdysi totiž byl výrazným hybatelem děje, časem a událostmi ošlehaná postava, která působila uvěřitelně a to prosím všem fantasmagoriím co se v seriálu děly navzdory. Ten nový působí pouze srandovně, karikatura sebe samotného s občasným závanem starých špatných časů. Né tedy, že by mu po většinu stopáže naprosto stupidní děj nějak pomáhal. Často jsem se neubránil smíchu, nový Berserk na mě působí jako špatná parodie ------- Pár docela dobrých příběhových momentů a místy příjemně temná atmosféra to sice na ty slabší 2* nějak vytáhne, ale na zbavení velmi nepříjemné pachuti, že tohle mohlo být a hlavně mělo být daleko silnější, jak příběhově, tak prezentací, to nestačí ani omylem. Slabé 2*

• 3.7.2015  17:09
    Palo Alto (2013)

Solidní a vlastně i dost konvenčí nezávislárna o rádoby těžkém dospívání amerických teenagerů. Škoda rozporuplného castingu, kdy jeden herec jasně vládne (Emma Roberts) a druhý místy evidentně příliš netuší co ve filmu dělá (Jack Kilmer). Zamrzí i malý prostor pro Jamese Franca. Jinak je to ale docela v pohodě, tím spíš, když jde o režijní debut. Lepší 3*.

• 3.7.2015  17:01
    Mrtvý muž (1995)

Skvělý Depp, super atmosféra, přesvědčivé herecké výkony. Nic z toho, ale v mých očích nepřebije k uzoufání utahaný děj, který navíc není, ani ve své základní kostře, příliš komplexní. Ubrat tomu půl hodiny a jdu o hvězdu výš. Takhle jen lepší 3*.

• 3.7.2015  16:58
    Delirium (TV film) (2014)

Jakkoliv pouhopouhý pilot Deliria nemůže reflektovat případnou kvalitu celé serie, vůbec mi není líto, že k realizace jí samotné nedojde. Hvězda za Emmu Roberts, jinak v podstatě odpad. Levné, s vyjímkou Roberts extrémně špatně zahrané, komicky kopírující Equilibrium. Téměř odpad.

• 23.9.2014  22:09
    Ao Haru Ride (TV seriál) (2014)

Všechno špatně. Imbecilní dialogy, příšerná hudba, zoufale podprůměrná kresba a hlavně naprosto špatně napsané postavy dělají pro mě z Ao Haru Ride jen těžce usledovatelnou hloupost. O nějaké chemii mezi hlavními postavami absolutně nemůže být řeč. Vůbec nefungují komediální vložky dementní hlavní hrdinky. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemůžu najít byť jen jedno marginální pozitivum. -------- Žánr romantických Anime seriálů obsahuje daleko lepší kousky. A to pro kvalitní tituly nemusí člověk sahat nijak daleko do minulosti . Takové Kimi no Iru Machi a Golden Time, dva čistokrevně romantické seriály z minulého roku, jsou o parník lepší než tahle neuvěřitelně přízemní banalita.

• 13.9.2014  17:34

Fuck Bush!

• 24.6.2014  19:28

Podprůměrné, jen málokdy vtipné, ecchi s extrémně repetetivní a otravnou rovinnou, kdy neuběhne minuta, aby některá z holčin nevymlátila z hlavního, únavně nudně úchylného, hrdiny duši. Bylo to trapné a nudné v příšerné Love-Hině, je to takové i tady. Průměrná animace a podprůměrný hudební podkres na lepším dojmu také zrovna nepřidávají.

• 21.6.2014  16:34
    Bokura wa minna kawaisó (TV seriál) (2014)

Komentář DaweF bych, tak jako ostatně vždy, bral s velmi výraznou rezervou. Daleko víc, než znalost angličtiny u Bokura wa Minna Kawaisou hraje roli jak nároční komediálně založení diváci jste. Tenhle seriál jde vstříc těm opravdu nenáročným, protože mnohokrát viděné, svým charakterem špatně napsané, postavy, tu pronášejí často velmi nevtipné a neoriginální vtipy. A ano, lehčí forma ecchi samozřejmě nechybí. Hodně s rezervou je také nutné brát údajný důraz na dvojsmysly. Jsou tu, nicméně scénář z nich těží jen zcela rámcově. -------- Středobodem seriálu je kombinace ujeté, uřvané komedie a romantiky. Oboje téměř nefunguje. Být postavy podstatně propracovanější, mohlo by tohle Anime být super, ale takhle ? Obyčejný nezajímavý hlavní hrdina zamilován do extrémně nudné, nehezké a tupoučké holčiny. Dále se tu promenádují tisíckrát viděné charaktery jako je neukojená, prsatá ženská kolem třicítky, co si stěžuje na celý svět a na chlapy, rádoby vtipná postava úchyla, který je tak strašně ujetý, až je vlastně zcela nudný a zapomenutelný. ------- Ničemu ve výsledku nepomáhá příšerně barvičkami přepálená stylizace a podprůměrná hudba. Být mi 13 jako DaweForemanovi, tak jsem zřejmě nadšen, takhle je ale pro mě jen tisíckrát viděná, uječená nuda. Silná 1*.

• 20.4.2014  18:57
    Strike the Blood (TV seriál) (2013)

Otřesná vykrádačka. Zcela a naprosto dementní scénář. Přihlouplý a nesympatický hrdina. Zoufale špatné souboje. Příšerný hudební podkres. Maximálně průměrná animace. To vše = Strike the Blood. Rovná se to také seriál, který soustavně pokukuje po nejnenáročnějších divácích. --------- Nikomu neberu jeho názor a vedle toho také nemám žádnou velkou nenapadnutelnou pravdu v rámci Anime, ale Strike the Blood považuji za extrémně přízemní mainstream ze snahou se zalíbit úplně každému. Za sebe tedy rozhodně nedoporučuji v podstatě v žádném ohledu, nicméně šance, že máš, ty diváku, vkus opravdu dost jinde, než mám já, tu samozřejmě je :) Téměř odpad.

• 20.4.2014  18:41
    Kimi no iru mači (TV seriál) (2013)

Čistě romantické seriály nejsou, možná bohužel, nějakou zásadnější doménou současné Anime produkce. Je sice zvykem míchat zaláskované pohledy s v podstatě libovolným žánrem, ale vystavět seriál jen a pouze na citech postav, na lásce atd. už dneska působí lehce archaicky. -------- Nabourat tenhle standart se ale rozhodlo právě Kimi no Iru Machi a dá se říct, že se jí to v mnohém i daří. Je to totiž titul, který jakoby z oka vypadl některým seriálům, které svůj úspěch slavily před nějakými deseti a více lety. Největší výhrou je podle mého skutečnost, že bude bavit i diváky, jež se v rámci věku s postavami v seriálu poměrně míjejí. Dospěle napsaný romantický scénář o neopětované lásce a k tomu i nějaké té lásce nalezené funguje až na některé momenty skvěle a minimálně za sebe jsem byl opravdu zvědav, co se s kým stane dál. ------- Naneštestí, Kimi no Iru Machi obsahuje vedle spousty skvělých i pár scén, kdy jednání postav nedávalo příliš smyslu a zejména moment, který bude asi každý předvídat, protože se nabízí ale je zároveň strašně hloupý a je z něj poznat, jak by si tvůrci ulehčili práci. A on pak opravdu nastane. Navíc má vliv na další průběh děje, takže ho jen nějak odignorovat nelze. -------- Celkově, ale nelze než skončit tenhle komentář v pozitivním duchu. Částečně možná hladem po čirých romancích, zejména ale díky své vlastní kvalitě je podle mého Kimi no Iru Machi i přes některé nepříjemné přešlapy seriál, který by neměl takto žánrově pozitivní divák minout. Slabší 4*.

• 20.4.2014  18:19
    Kill La Kill (TV seriál) (2013)

Individuální hodnocení Kill La Kill hodně záleží na tom, jestli jako jeho diváci přistoupíte na hru tvůrců, že jde o primárně bojovou záležitost a nebudete moc řešit logiku, některé pochybně napsané postavy a jejich místy smysl příliš nedávající motivace. Třeba takový Hromino na jejich hru nepřistoupil a poměrně poutavě dal svůj vcelku vyhraněný názor velmi jasně najevo. Jeho argumenty navíc dávají smysl a komentář, který se honosí jeho nickem, je tím pádem kvalitním protipólem místních, ve valné většině, nadšených reakcí. Takže doporučuji přečíst. ---------- Něco málo k příběhu: Černovlasá předsedkyně Kiryuuin Satsuki vládne japonské škole Honnouji nejen slovem, ale i svým bílým mečem. Podle svých vyhraněných preferencí rozdává místním studentům tzv. Goku, uniformy, které podle svého označení (1* až 3*) propůjčují svým nositelům nadlidské schopnosti. Tou dobou na akademii nastupuje sedmnáctiletá Matoi Ryuko u které se ukáže, že její síla je v podstatě srovnatelná s tou jakou oplývá Satsuki. Scénář je dál pochopitelně detailněji rozpracován a co se zdá napřed jako jasná věc může ke konci trochu překvapit. -------- Takhle začíná Kill La Kill a také tím začíná neuvěřitelný kolotoč dávání si po držce. Tvůrci totiž vsadili v podstatě všechny karty na souboje. To sebou nese svoje negativa i pozitiva. Plusem určitě je, že seriál má skvělé tempo, výborně vymyšlené i zrealizované souboje, přepálenou choreografii, hláškující bad-ass ženy i muže. --------- Naopak problematicky působí samotný scénář, kdy je naprosto jasné, že líp napsané postavy a zejména poutavější rozepsání ve vztahu toho proč vlastně bojují by seriálu pomohlo opravdu nadměrně. Rovněž samotná příšerně uřvaná hlavní hrdinka mi hlavně ke konci už docela lezla na nervy. Naštestí jsem se ale mohl tím spíš soustředit na Satsuki, která díky osobní rovinně ke konci seriálu patří k nejlepším postavám. Škoda i některých předvídatelných momentů, ale to jsem v rámci bojového typu seriálů ochoten prominout. -------- Animace svou stylizací rozkročena někde mezi devadesátkovou produkcí a současnými seriály sice ze začátku může divákovi připadat nepřitažlivá, ve výsledku ale bojům a celkovému dojmu velice pomáhá. Stejně jako vynikající soundtrack, který až na jeden motiv dodává zejména bojům patřičnou šťávu. ------- Kill La Kill je silně stylizovaná na boje vyloženě zaměřená záležitost. Za sebe jsem se bavil poměrně dobře, ale přímo doporučit ho určitě nemohu. Né každý totiž snese poměrně slabý scénář, který zajímavější dramatický oblouk naplňuje až ke konci. Na druhou stranu bojových seriálů mnoho v dnešní době nevychází a tak jeden přímo zaměřený na to, určitě neuškodí. Slabší 4*.

• 30.3.2014  20:52
    Pupa (TV seriál) (2014)

O-Č-I-S-T-E-C a to doslova. -------- Je jasné co se bude odteď pouštět hyperaktivním capartům za trest. Po Pupě budou mít svoje mozky tak vygumované, že nejenže nebudou všude dělat binec, možná, že zapomenou i chodit. Možná i mluvit a jedinou větu co občas vydají bude - PUPA kurva už ne! ------- Pupa je tak špatný seriál, že při jeho sledování možná z nudy napodobíte jednání hlavních postav v seriálu, ovšem ne na někom dalším, ale na sobě. Nedivte se tedy, když se z PUPOvské letargie proberete bez nějakého orgánu a nezapomeňte - Larky to říkal ! ------- Pupa je tak strašně strašný seriál, že vám nepomůžou ani teplí draci Aleše Fajxe, ani pročištění čaker jedné z velmi důvěryhodných televizních věštic. Na nic vám navíc bude i Aštar Šeran a jeho samozřejmě vůbec né imaginární loďstvo kroužící kolem Země. Pupa vás stejně dostane. ---------------- No dobře, humory teď stranou. I přes svou krátkost je Pupa téměř nedívatelnou záležitostí, která nemá jedinou pozitivní vlastnost. Naprosto imbecilní děj o slečně, která se pro přežití musí krmit lidským masem a jejím bratrem, který se stává jejím krmivem, protože mu maso a orgány dorůstají, vymýšlel nejspíš nějaký postarší japonský šimpanz s pokročilým stadiem demence. Jak jinak si vysvětlit, že i přes pouhou půlhodinu stopáže jde o absolutně neuvěřitelnou sérii těch nejdebilnějších situací a s tím spojených dialogů co tu v rámci posledních let bylo. Naprostým vrcholem je v tomhle ohledu pětiminutovka (jeden díl), kdy holčina požírá svého onii-chana...5 zkurvenejch minut. Co to do prdele je ? To se nás tvůrci snaží unudit k smrti ? U tohohle dílu jsem upřímně přemýšlel, že se obětuji ve jménu nějaké potrhlé církve, ale pak mi došlo, že vlastně žádnou neznám, takže jsem se dál díval na Pupu. ------- To vám za sebe nicméně nedoporučuji, pár nás šlo s kůží na trh a možná budeme mít i nějakou tu mozkovou deformaci až do konce svých dnů. Pokud už se k téhle naprosté sračce dostanete, budete ji velmi pravděpodobně nenávidět. Tedy pokud nejste z ranku jako DinoRaptor, který by dal 4* nebo 5* i videu, kde je natočené hovno na botě v rozlišení 240x120.

• 1.11.2013  13:17
    Pocket Monsters: The Origin (TV seriál) (2013)

Čistá pocta kultovním a naprosto výtečným devadesátkovým Pokémonům (Blue, Red, Yellow) od Nintenda, které jsem já osobně tenkrát hrál na Gameboyi. Krásné vzpomínání. -------- Sám o sobě The Origins nejsou díky málému počtu dílů a tím pádem velkém počtu skoků v ději příliš soběstačným dílem, ale pokud jste hráli výše uvedené hry, budete nejspíš velmi spokojeni. Nechybí známá hudba, některé významné momenty ani úvodní menu z Gameboye. Zároveň to nicméně neznamená, že by se neznalci her nutně museli nudit. Všechny čtyři epizody odsípají bez větších zaškobrtnutí. Čisté 4*.

• 24.9.2013  14:23

Postavit seriál na postavě docela jasně vybočující ze zažitých žánrových a lidských konvencí může být cesta do pekla. Tím spíš je na místě skepse skrz fakt, že hlavní člověk stojící za Anime adaptací Watamote, Oonuma Shin, má za sebou v rámci své kariéry spíš pády (katastrofální Fate/kaleid a C³ nebo nepovedený Kokoro Connect) než vzestupy (ef: A Tale of Memories.). Hned takhle na začátku je potřeba říct, a ostatně mnou udělené hvězdy tomu napovídají, že Watamote bude podle mého patřit spíše k těm vzestupům. V rámci celkového příjetí nicméně čekám rozporuplné reakce, než nějaké obecné nadšení. Proč si myslím, že tomu tak bude napíši dále -------- Watamote vypráví o dívce Kuroki, která není na první a ostatně ani na žádný další pohled zrovna přitažlivá. Nemá kamarády, má problémy vůbec na někoho cizího promluvit a sama má pocit, že svět je tak trochu proti ní. Jeho pravidla sama nechápe, to jí ale nebrání se do něho skoro po celou stopáž 12-ti dílů snažit dostat. Cesta je to vskutku trnitá a nepomáhá tomu ani poněkud zvláštní charakter hlavní hrdinky. Na jednu stranu zklamaná světem, který ji tím pádem pořádně štve a minimálně pro sebe neváhá nadávat na všechno, na stranu druhou holka, která navenek působí zcela neškodně a která, jakkoliv je jí to proti srsti, praktikuje často praktiku „muchy sežerte mě“. V rámci toho jaká je, se nakonec není moc co divit, že spíš než někde venku s kamarády, které má problémy si najít, kempí celé dny doma buď u nějaké vizuální novely nebo se útápí v myšlenkách a představách, jaké by to bylo mít kamarády, kluka atp. -------- Divnost Kuroki a nepovedené pokusy konečně začlenit se do pro ní vzdáleného světa „normálních“ lidí je tím největším tahákem Watamote. Zároveň se ale dá bez problému pochopit, že pro někoho to bude ten zásadní problém. Né každému totiž sedne styl vyprávění, který se v zásadě nikam moc neposunuje, rovněž mu nemusí být po chuti charakter Kuroki, která ho bude vysloveně odpuzovat. Možná se také někdo vytasí z tvrzením, že Watamote je v rámci své prezentace lidské abnormality naprosto prvoplánovou sračkou. I tohle může být za jistých okolností poměrně platným tvrzením. -------- Osobně se mi ale přístup tvůrců povětšinou líbil. Věčně v myšlenkách útápějící a velmi osamělé hlavní hrdinky mi bylo docela líto. Tuhle lítost nabourával občas nějaký ten vtip, občas nějaké ty vypečenější Tomočiny představy, které sice, pravda, jsou možná občas docela přehnané až nechutné, ale osobně je beru spíš jako způsob prohlubení zoufalství hl. hrdinky a jakéhosi prohlubování divákova citového pouta s ní než jen nějaké jednoduché pokukování po těch nejnenáročnějších divácích. -------- Dobrý dojem navíc podtrhuje skvělá animace a její výtvarná stránka vůbec. Ta má nejblíž asi k serii Monogatari, kterou ale kopíruje spíš jen rámcově a spoustu věcí dělá po svém. A dělá to dobře. Rovněž hudba je skvělá, ať už je řeč o parádním openingu nebo hudbě přímo v seriálu. V rámci namluvení postav jasně vládne snaživá seiyuu, která hraje Kuroki Tomoko. Celkově nemám audiovizuálnímu zpracování v podstatě co vytknout. -------- Pokud bych měl kritizovat, musím si trochu postesknout nad absencí nějaké zajímavé další postavy. Tomoko sice má jakýs takýs protipól ve své kozaté rádoby kamarádce z nižší střední, ale přišlo mi to nedostatečné. Pro druhou řadu bych vedle toho taky prosil třeba divností podobnou postavu jako je sama Tomoko. Rovněž její bratr, jakkoliv by se z něj dalo, jako postavy, vytěžit docela dost, je v seriálu jen zcela minimálně. -------- Ve výsledném součtu se ale podle mého nedá svítit. Watamote je skvělý seriál, seriál jiný, chytrý a přitom dost svérázný. Jeho přijetí bude nejspíše velmi rozporuplné, ale osobně ho považuji za jedno z nejlepších Anime roku a tak trochu i seriálem, který rozvířil dosti stojaté vody aktuálních animovaných japonských serií. Čisté 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9