Piráti na vlnách (2009)

Fajnová, pohodová věcička na večer s přáteli. Tvůrci se nejspíš chytli dnešní mládežnické módní retro vlny a pořádně to vyladili, od kostýmů, kulis až k té hudbě. A to se vyplatí.

Monster Warriors (2006) (seriál) odpad!

Hahahah! ....Doprčic....Jetixi, jdeš do pekla.

Počátek (2010)

11. místo v TOPce? Achjo... U Nolanových filmů mi připadá, že sám se svým dílem není pořád spokojen a tak točí věci se stále stejným jádrem, námětem a stylem a snaží se to vypilovat a najít tam to pravé něco, aby byl konečně tím, co si představuje. Od Mementa, před Insomnii a i Dokonalý trik mám tenhle pocit. Když si to tak vezmete, ty filmy jsou si hrozně podobné s těmi náměty vrstevnatých nebo jiných realit, iluzivních světů, hrou s myslí, pamětí, sny...ale pořád tam něco chybí...to zvláštní NĚCO, co by ten film opravdu vyšvihlo, dalo mu tu pravou hloubku a upřímnost. A jakoby to Nolan cítil a tak se snaží dál a dál točit tyhle filmy a najít to tam, dostat tam to NĚCO. To je samozřejmě dobře. V případě Inception mi ale připadá, že už si opravdu neví rady a hledání toho něčeho ho svedlo na úplně jinou cestu. Film nápad má, i když nijak převratný, byl tu už několikrát i když třeba ne tak rozvinutý. Ale třeba ta "ochranka" v hlavě a myšlenka s vetřeleckou buňkou byla opravdu originální. Tenhle nápad by se krásně dal rozvinout a naprosto vypilovat v nějakém méně megalomanském filmu (dokážu si to představit způsobem jako třeba Věčný svit neposkvrněné mysli - i když to je absolutně jiná krevní skupina), ale tady naprosto zapadne a rozmaže se mezi všechny ty akční scény, samoúčelné efekty a hlavně zbytečnou doslovnost. Pro mě k tomu ještě zbytečně dlouhá stopáž, kdy jsem se v kině vrtěla a říkala si, když už bude konec. Zase jeden sezóní kasovní trhák, ale zítra už o něm nevím....PS: A souhlasím s Morien.

Svět podle Lelanda (2003)

Spousta strašně hlubokých, filozofických a životně moudrých keců, ale když se člověk na ně koukne blíž, je to jen faleš a nafouklá bublina, na kterou odpovědělo mnoho jiných filmů o poznání lépe a upřímněji.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Stařeček se stařenkou a malá holčička vítězí na plné čáře. Zbytek dobrý, ale nic extra výjmečného a zapamatovatelného.

Anténa (2007)

Vizuálně bezesporu krásné, atmosférické, se spoustou výborných nápadů jako je práce s písmem apod. Jenže je to celé tak strašně zdlouhavé, jednoduchý příběh, stokrát viděný, čtený a znalý je vyprávěn přehnaně doslovně a se spoustou zbytečných detailů, bez kterých by se to obešlo a divák by měl větší možnost zamyšlení se. Zvláště, když je jasné, jak příběh dopadne a vy jen čekáte, kdy už se k tomu konečně dostane. Všechny ty skvělé nápady, symboly, stylizace a znovuoživení techniky němých filmů se pak utopí v té zbytečně dlouhé stopáži.

Upírův pomocník (2009)

Tohle trošku bolí. Knížky jsem v pubertě četla a pamatuji se, že tam bylo spousta vtipu, ale i (na knížky pro děcka) velká porce krve a celkem silných brutalit. A hlavně atmoška, postavičky z cirkusového obludária měli fakt šmrnc a styl, tady ve filmu jsou z nich spíše kašpaři, hlavně upír Larten vypadá úplně mimo - špatně zvolený typ herce. Příběh tu působí sakramentsky chudě a někam se vytratila celá ta děsivá fantasknost a spíš to hraje na trochu jinou teenage komedii. Na druhou stranu musím pochválit skoro detailní dodržení spousty věcí z předlohy a to, že mi film připomněl spoustu zapomenutého.

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Tak začátek je velmi fajn, film nás rovnou hodí do války, žádné záběry na šťastnou rodinku se nekonají. A já si říkám, že to možná nebude tak zlý, jak jsem čekala. Bohužel, tohle po půl hodině vyprchá a nastoupí pohádkovo-televizní nemastnost a neslanost. Z děcek si žádné neoblíbíte, leda trošku faun je sympaťák a outfit královny taky stojí za řeč. Ovšem ostatní příšerky v dnešní dokonalé animaci vyloženě tahají za oči nezvládnutostí.

Výplata (2003)

Zajímavá mi přišla akorát myšlenka "když jsme to viděli v budoucnosti, musí se to stát a tak to raději uděláme sami". Zbytek průměrovatý průměr.