Nautila

Nautila

1 5 8 12 13 14 15 následující >>
    • 23.7.2009  09:46

Jako děcka nás to nesmírně bavilo, velmi šmrncovní záležitost. A to je hlavní.

• 22.7.2009  12:10
    Batman a Robin (1997)

Usla jsem u toho už v deseti letech....i ty zadky mi tehdy připadaly nechutný. A co teprv teď!

• 22.7.2009  12:06
    Já, robot (2004)

Není to věc, na kterou jen tak nezapomenete, není žádná revoluce, či kdesi cosi. Je to velmi kvalitní, příjemné sci-fíčko, které nevadí pustit si opakovaně. Nic nevyčnívá, nic nechybí, pěkný oddech, pro někoho možná i zamyšlení.

• 22.7.2009  12:05
    Ostrov (2005)

Přemáznout ten konec a pár honiček, bylo by to velmi velmi fajn. Takhle nic spešl.

• 22.7.2009  11:07

Velký Burtonův přehmat. Kýč jak z praku. Což o to, Burton byl a vždycky bude kýč, ale milý a příjemný, ale ve Sweeneym se už příliš topí ve vlastní stylizaci. Už se doslova plácá v tom, čím je typický, bohužel, všeho moc škodí a nakonec se ty všechny barvičky a stylizace rozmazávají v hnusou lepkavou skvrnu. Krvavé scénky mě nijak neznechucovaly, na to byly málo realistické, nakonec byly tím jediným, co mě na tom bavilo. Protože to krákorání všech zůčastněných...to poslalo celý film do kytek.

• 22.7.2009  10:26

Ať žije Jules Verne, ať žije plnovous Miloše Kopeckého, ať žijí operní šašci v punčochách a absurdní humor!

• 22.7.2009  10:22

Konečně sci-fi o útoku mimozemšťanů bez amerických prezidentů onanujících nad statečností jejich vojsk a národa. Vizuál trojnožek je děsivý a opradu "cool", o jejich zvucích nemluvě. Řítící se ohnivý vlak odnikud nikam je lahodnou třešničkou. Sebraná hvězdička z možných pěti je za (!SPOILER!) přeživšího syna. Kdyby byl nepřežil, film by působil ještě méně klišovitě a reálněji. Škoda, některé věci si zkrátka "rodinný" režisér dovolit nemůže.

• 22.7.2009  10:21
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Díky tomuhle jsem se začala zajímat o anime. Pak jsem pomalu začala anime seriály nesnášet - všechny jsou stejné a ta japonofílie, co tak letí...no, začalo mi to lízt krkem. Přesto tohle jediné přetrvalo. Už od 12. let, co jsem to poprvé viděla na Vivě, v šílené, mně zcela nesrozumitelné němčině, až doteď. Tenhle serál má zkrátka svoje kouzlo. Neobvyklá animace, spousta krvavě červené barvy, obrovské díry v hrudnících po stříbrných kulkách, bílý úplněk na červené obloze, naprosto dokonalý soundtrack, co obstojí jako hudba i samostatně, a hlavně- šílenost. tohle slovo je v Hellsingu zásadní. Všechny postavy v seriálu jsou skvělé charaktery, každý je jedinečný a každého si po svém zamilujete, všichni jsou totiž tak ..hmm..tak boží? In?....Takto to zní asi směšně, ale skutečně, kdo viděl, chápe. A hlavně- všichni jsou naprosto šílení. Své protivníky milují, nenávidí, šíleně se smějí při zabíjení, šíleně ječí při vydávání rozkazů, užívají si každou krutost s úchylnou, až sexuální rozkoší. A že je seriál nedokončený a rozdrobený, co se týče děje? Vem to čert, ten, kdo četl mangu, si leccos domyslí. A já jdu znova a znova střílet a sekat a řvát s fešákem Alucardem, Alexanderem Andersonem a Lady Integrou.

• 22.7.2009  09:56

Při prvním puštění jsem si říkala-"Kriste, hroznej zpěv! Hrozný písničky! Ou, co ta -chovánímjakotřináctiletá- hloupá hlavní hrdinka! Jej, tady se někdo snažil gothiky opít rohlíkem!" atd. atd...Přesto mě cosi přinutilo pustit si to podruhé...a pak potřetí...Je to zkrátka chytlavé, naschvál praštěně "cool" a hlavně vizuál je šílený a nádherný. Pořád je to demence, ale fajn demence.

• 22.7.2009  09:55
    Jezero smrti (2008)

Kruté, nekompromisní a realistické. Věřím, že situace, popsaná ve filmu, je dnes reálná, někteří dnešní rozmazlení a znudění pubeťáci jsou schopni takovýchto věcí. (Zvláště ti z "vyspělých" zemí, nevím tedy, jak je to s Anglií, ale Američani určitě.) Gratuluji tvůrcům k odvaze něco takového natočit, protože o takovýchto filmech veřejnost moc slyšet nechce. Před opradu reálnými příklady krutosti zavíráme oči a tak není moc velká šance, že si tenhle film někdo pustí podruhé. Já jsem k tomu tedy odvahu neměla, nechtěla jsem si zkazit den hořkým a děsivým pocitem, který film vyvolává, hlavně jeho konec, který zabije i tu nejmenší naději na vytoužený oddech.

• 21.7.2009  19:23

Na tohle jsem se velmi těšila. Zatraceně moc jsem se těšila. Miluju Sandmana, miluju věci Gaimana, miluju ilustrace a díla McKeana. Bohužel...jak to pak tak bývá...přišlo zklamání. Nevím proč, příběhem to není, byť není kdovíjaký, stylizace se mi líbila...ale prostě tomu něco chybí, nějaká šťáva, poutavost...nevím. Škoda.

• 21.7.2009  19:23
    Metropolis (1927)

Těžko hodnotit tak starý film, když dnes jsme zvyklí již na něco naprosto jiného. Když se však člověk uvolní a pustí do sebe pouze ten uchvacující vizuál, je to zážitek, který přetrvá ještě dlouhou dobu.

• 21.7.2009  19:22

O tvorbu tohoto režiséra jsem se nikdy nezajímala, ale tenhle film na mě silně zapůsobil díky svému tématu už po prvním promítnutí, od té doby jsem ho viděla ještě čtyřikrát a přesto stále nacházím nové a nové věci. Sama mám podobnou zkušenost jako hrdinka filmu, vřele tedy film doporučuji všem, co ví něco o regresích a minulých životech. Pro "obyčejné" diváky to asi bude film dost nesrozumitelný. >plus úžasný soundtrack od skladatelské bohyně Jocelyn Pook.

• 21.7.2009  19:15
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Trochu slapší, než Black Books a hlavně zezačátku mi vadila ta kopíračka dříve jmenovaného seriálu. Zkrátka, zase jeden Ir, bláznivá ženská a blb, plus pár vtipů opravdu zaznělo stejným způsobem i v BB. Pak to konečně přešlo a už se jelo. PS: Richmod rulez!

• 21.7.2009  19:09
    Candyman (1992)

Když se to vezme logicky, je to velice průměrný horror těch let. Příběhově nic nového, stále stejná linie a prostředky. Přesto, vypneme-li logiku a necháme se unášet hustou atmosférou gheta, děsivým hlasem Tonyho Todda a úžasnou znělkou, je to zážitek ještě na dlouhou dobu. Navíc je v celém filmu silně cítit ten rukopis Clivea Barkera, tenhle styl strachu umí jen on.

• 21.7.2009  19:08

Budu nejspíš černá ovce, ale mě to bavilo. Zatraceně mě to bavilo. Není to sice až taková zábava jako Kill Bill, ale zase to u mě bylo lepší než Hanební parchanti. A lepší než Rodrigezův díl Grindhousu. Příběh je samozřejmě klasicky jednoduchý a béčkový, tak jak to má být, dialogy perfektní a pěkné divoké dívčiny. A právě to poslení je největší lákačka tohohle filmu. Co se týče kluků, je jasné proč. Ale já jako holka...proč tedy? Zkrátka mě bavilo pomstít se tomu parchantovi, smát se a ječet, užívat si krásy, plkat o nesmyslech a jízda v rychlém autě. Svoboda!

• 21.7.2009  18:59
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Nadšení ohledně Atlantidy nechápu. Je to jedna velká kopie původní SG-1, a to se vším všudy. Typy postav, děj, způsob vypořádání se s problémy atd. To vše je ale provedené značně nedůvěryhodně. Postavy jsou příšerně nesympatické (u Flanigana mám sto chutí vzít velkou ocelovou tyč a umlátit ho s ní a při tom mu nadávat těmi nejhoršími sprostotami), jedinou vyjímkou je McKay a občas Zelenka. Všem hercům nemůžu uvěřit ani nos mezi očima. Nepřítel je zezačátku atraktivní (pouze díky vzhledu metalových zmutovaných elfů), časem se ale stává nudným, jednotvárným a trapným. S goauldy jsem si užila podstatně více. Triky vypadají až příliš digitálně, u SG-1 byly, byť dosti umělohmotné, o to osobnější. Vlastně na to celé koukám čistě ze stargatové fanouškovské povinnosti, ale je to úmorné. 2*

• 21.7.2009  18:58
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

A já to mám tak ráda, ou-jé. Tvůrcům se pořádně podařilo rozvinout nevyužitý potenciál původního filmu. Všechny postavy jsem si oblíbila, nepřítel je atraktivní, baví mne všechny příběhové linie seriálu, jak o boji proti goaldům, tak oddechové episody a díly s odhalováním minulosti hlavních postav. Jen Teal´c s episodkami o vzpouře a jakémsi vlastnenecví byl neuvěřitelně protivný. Samozřejmě, že seriál má spoustu much, řídí se podle zažitých stereotypů a celkově se nejedná o nic výjmečného. Ale své fanoušky si prostě najde, je v něm něco zvláštního, co prostě baví a láká, byť jen určitou skupinu lidí. Troufnu si tvrdit, že tenhle seriál baví jen ty lidi, co dokáží prohlédnout přes tu klišovitost, která je pro televizní seriál bohužel nutná a dokáží pod tímto povrchem vidět to zvláštní ´víc´. Ono to tam totiž doopravdy je. Seriál se inspiruje v mytologii, nejvíce v Egyptské, ale pak i severské, trocha Aztécké a spoustě jiných, nebojí se experimentovat s 'dänikenovskými' motivy, aletrnativní historií - a hlavně - tolik pravých vědeckofantastických nápadů s časem, dimenzemi, cestování vesmírem, různými druhy existence a já nevím, čeho všeho dalšího - to se v žádném jiném sci-fi seriálu takhle komplexně nevyskytuje. Což je asi to, co mě k seriálu přilákalo a zárověň mě nejvíc baví. Ještě velkým plusem je umění tvůrců dělat si srandu i sami ze sebe, např. díl "Serál Červí díra" a "200", kdy přehánějí a parodují právě to, čím argumentují odpůrci seriálu. Ještě poznámka - hodnocení se nevztahuje na poslední dvě řady seriálu. Těm bych dala tak 3*. A to za strefování se do paradoxů náboženství. Natahované žužu bez vlastní invence, s okopírovanými a trochu přebarvenými nápady z předchozích řad a nesympatické nové postavy, násilně vmontované do příběhu si nezaslouží více. Jo, ale Ba'ala (och!) a 'Dvoustou epizodu' do toho samozřejmě nepočítám.

• 21.7.2009  18:50

Vlastně pochybuji i nad těmi 2*. Na tohle jsem se musela koukat natřikrát, na jeden zátah jsem totiž usínala. Přesto už vůbec nevím, o čem to bylo. Je pro mě opravdu záhadou, jak může být tenhle film už na 40. místě v TOP. Velká propaganda podpořená smrtí Ledgera? (po kterém před smrtí stejně nikdo ani neštěkl?) Jako by bylo po tom úmrtí nepřípustné dávat nižší hodnocení, i kdyby si to ten film zasloužil. U mě si ho zaslouží. Jedna velká předvídatelná a klišovitá nuda.

• 21.7.2009  18:43

Falešné, levné a samoúčelné. Hlavní hrdinové nesympatičtí, jejich chování hloupé a už od začátku je jasné, jak skončí. Rádoby cool střihy, detailní zrychlené záběry a rozdělení obrazu je naprosto zbytečné. Jedinými plusy jsou hudba a příběh babičky. Režisér se nás snaží dojmou pomocí těch naprosto nejlevnějších vizuálních prvků, problém je, že jsem mu nevěřila ani co by se za nehet vešlo...sterilní, popové ale hlavně faleš, faleš faleš....tenhle kult nechápu...

• 21.7.2009  18:39

Tohle je na mě už moc. Celé to působí tak, jako když se tvůrci, nadšení úspěchem Tygra a draka a Hrdiny, snažli spíchnout film, do kterého naskládají a naleští vše, o čem si myslí, že to bylo základem úspěchu dvou výše zmíněných filmů. Jenže už nad tím vším tak onanují, že ztrácí pojem o celistvosti a střízlivosti. Sáhodlouhé záběry na krásně barevnou přírodu, sáhodlouhé záběry na krásně vymóděné hrdiny, sáhodlouhé záběry na nicneříkající řeči atd atd. Příběh, jestli tam vůbec nějaký byl, se rozzdrobil a propadl mezi těmi všemi sáhodlouhými...víte co. Všechny ty záběry jsou samozřejmě přenádherné, prostředí, kostými, no jen zavzdychat, ovšem co z toho, když jsem v půlce filmu přemáhala spánek. A to bylo odpoledne. Pro mě akorát krásně barevná a zdobená parádička, která je ale tak absolutně o ničem, že to nudí neuvěření.

• 21.7.2009  18:32
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Hmmm....Simpsni...*slintá*....Nejvíce se mi na Simpsonových líbí, že každý díl začíná jednou událostí, která se vine přes jiné, zcela nepředvídatelné události a pak to skončí zase něčím naprosto jiným, zase nepředvídatelným. A hlavně, tenhle seriál má humor pro každou generaci, děti tam mají své vtipy, puberťáci, dospělí i důchodci tam mají svou porci humoru a narážek. A nikterak násilně. I když nové řady už skřípou opotřebovaností vtipů, furt je to věc, která když se pustí, každý ji má rád a nikomu neubližuje. Kult.

• 21.7.2009  18:10

To spojení obrazu a hudby, hra s kamerou a střihem, jedna dlouhá, zběsilá a horká jízda. Šílenost vyhnaná do nejvyšších obrátek.

• 21.7.2009  18:09
    Blade Runner (1982)

Před shlédnutím filmu jsem si schválně Dickovu předlohu přečetla, ovšem srovnávat to spolu nemá smysl, film to pojal zcela po svém. Naštěstí. A vznikl kult. Byť mi tu chybělo pár scének, které mě v knize velmi vzaly (mrtvá kočka). Ovšem všechen ten vizuál....ať už jde o špinavé retro-futuristické město, atmosféru plnou modrých světel, byt plný hraček, nebo o samotné postavy. Daryl Hannah je jako porcelánová panenka, úžasná, křehounká a děsivá. Sean Young je zezačátku se svým lehce pin-up účesem kultem už jen sama o sobě. A do Rutgera Hauera bych dnes nikdy netipla, že před všemi těmi ptákovinami, co teď točí, zahrál kdysi něco tak dobrého a fasciujícího, jako roli androida Battyho.

• 21.7.2009  17:27

Četla jsem všechny hlídky a přiznávám, že nechápu rozčilení fanoušků-čtenářů nad filmy. Ano, samozřejmě, že co se týče komplexnosti a rozvětvenosti příběhu, filmy se tomu prostě nemůžou rovnat. Taky původní postavy vzaly za své a jsou upraveny k něčemu naprosto jinému. Oba hlídkové filmy beru jako filmy na MOTIVY či z prostředí původních knížek a dál to nerozmatlávám. Protože ty filmy prostě jedou. Konkrétně dvojka mě poslala do kolen, protože takovou jízdu jsem nezažila zatraceně dlouho. Člověk, i ten, co viděl jedničku, v tom musí mít ale pořádnej guláš. Zato člověk, co četl knížky, ten se zorientuje jen v případě, když je ochoten namontovat motivy z knížky na nový příběh. Mě se to podařilo a bavila jsem se. Pustila jsem to několikrát za sebou. Střih, hudba, postavy, prostředí, barevnost....nádhera. Alice a Zavulon jsou perfekní postavy, skvěle zahrané. Je tam spousta scén, které řadím mezi své top: Jízda Alice s upírkem v autě, Zavulon vznášející se s Kosťou před vysokopodlažákem, příchod Inkvizice, zkáza Moskvy.....můžu pokračovat donekonečna.

1 5 8 12 13 14 15 následující >>