Malý krámek hrůz (1986)

Perfektní! Tvůrci dohnali tuhle muzikálovou předělávku filmu z roku 1960 k naprosté horrorovo-komediální dokonalosti. Šílená skvělá úchylárna. Kytka má neuvěřitelné charisma a k zubaři není co dodávat, ten si natáčení musel pořádně užívat. Výborné scény: Sen Audrey o dokonalé americké budoucnosti a "jsem zubař"!

Svítání (2009)

Horror to moc není, největší mírou je to spíše thriller, hlavně díky skvělému a netypickému příběhu. Ten nápad je na upírské filmy totiž sakra dobrý. Je pravda, že po týdnu na tenhle film také zapomenu, na to mu chybí dostatečná atmosféra, ale jedná se o dobrou věc. Kdo chce, lze v tom vidět i paraleu na dnešní mocenské síly vlády a velkých společností.

Immortal (2004)

Velmi zajímavé a neobvyklé. Příběh je podivný, ať si pod tím představíte tu negativní nebo pozitivní stránku slova podivný, oboje bude správně. Na jednu stranu je totiž naprosto jiný a superzvláštní, na tu druhou mu chybí nějaká poutavost a chytlavost. Celé je to chladné. Zato vizuál je úžasný, atmosféra a celková nálada snímku je na jedničku. Někdy až poetizující. Většina animací postav sice působí jako ze starší počítačové hry, po čase mi to ale nevadilo. Tohle se bude líbit těm, co se rádi nechají unášet pomalým a příjemným tempem očima a hudbou, těm, co rádi nasávají atmosféru a pocity z filmů a nepotrpí si na typickost.

Potomci lidí (2006)

Nápad je vcelku dobrý a poutavý, forma je skvělá, avšak celé je to plné takových nelogičností a podivného chování, absolutní chaos a bezdůvodnost v celém počínání 'hrdinů'. Díky tomu jsem tu ničemu neuvěřila a film mě nechal chladnou. Pěkná podívaná, hups, skončilo to, vypínám, usínám, zapomínám.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Úžasné. Gilliam je zpět! Naplno rozvíjí svojí imaginaci a už od počátku, kdy se rozvine děravá opona, jste chyceni. Celý film jede příjemným, přesto bláznivým tempem, Lily Cole je půvabňoučká a krom Farrella to všichni herci zvládli na jedničku. Bála jsem se, že tenhle film bude jedno velké requiem za Ledgera, naštěstí tomu tak není a všichni jsou si vyrovnaní. Je tam pár chvil, kdy film zpomalí a vy čekáte, kdy se to konečně zase vrátí do té příjemné šilenosti. Naštěstí těch okamžiků není moc. Naprostou bombou je ovšem scénka s policisty, ryzí a nefalšovaný Gilliam, co Pythony nezapře ani v tomto filmu. Všechen ten vizuál, příběh, postavy....nádhera!

Petr Pan (1953)

Je to milé, ale ničím se to neodlišuje od těch všech ostatních pohádek. A animace už dnes nepůsobí zrovna dobře. Jen další Disney. Ale malým dětem se to musí líbit, to chápu. A to je hlavní.

Výchovný tábor (2007)

Z tohoto námětu šlo vytřískat mnohem více, jak po stránce brutalit, tak po stránce psychologie a děje. Takhle je to celé takové vlažné a chladné. Herci tak nějak hrajou, ať to maj za sebou, ale o nějakém utrpení postav se nedá mluvit. U takovýchto filmů je sice vždy jasné, kam to povede, ale cesta k výsledku mohla být rozhodně zajímavější.

Satan přichází (2006)

Už od začátku je jasné, že tohle bude zas jedna velká americká hovadinka. Nuda a klišé se dostavuje už během půlhodiny a drží se až do konce. Né, zlatá původní verze. PS: Nejde mi do hlavy, co tam dělal Thewlis.

Nová Addamsova rodina (1998) (seriál)

Chudáci, tohle si nezasloužili. Zdá se mi, že tvůrci úplně nepochopili podstatu humoru původní Addamsovy rodiny.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Prostě tuhle ráda nemám. Nevím proč. Je-li to božským Kájou, nebo obličejem toho šaška z Do-re-mi (jsem plná předsudků, já vím), nebo tím, že ti zlí jsou tu zobrazeni zase jako neschopní a směšní lemplové.....prostě se mi to nelíbí, je mi to hluboce nesympatické. Královou Popelek z dětství pro mě zůstane ta z roku 1969.