Nová Addamsova rodina

• Kanada The New Addams Family
Komedie / Rodinný / Horor
Kanada, (1998–1999), 21 h 40 min (Minutáž: 20 min)

Glenn Taranto, Ellie Harvie, Brody Smith, Nicole Fugere, Michael Roberds, John DeSantis, Paul Dobson, Christopher Shyer, Keegan Connor Tracy (více)

Epizody(65)

Vítejte v ďábelsky půvabné společnosti!  Useknutá ruka sama hraje na klavír a o chvíli později už řídí auťák, elektrické křeslo právě někoho smaží zaživa, k večeři se podávají pusinky z malých netopýrů... a ten sluha?! Nikdo už ani neví, kde na hřbitově ho vlastně vyhrabali!
Vítejte u Addamsů! Gomez, Morticia, jejich krvelačné děti a ďábelský strýček Fester... s touhle tak trochu šílenou rodinkou, která se podstatně liší od obyčejných spořádaných rodin, zažijete spoustu neuvěřitelných dobrodružství... pokud je ovšem všechna ve zdraví přežijete! (oficiální text distributora)

blondboss

Jednoznačne jeden z najhorších sequel seriálov, aké som kedy videl. V zásade táto séria úplne przní povahu a zmysel tej pôvodnej a nesiaha jej ani len po členky. Hlúpe dialógy, nudné epizódy a navyše do toho ešte bezduchá kompozícia postáv. Potešilo aspoň cameo Johna Astina ako starého otca, ale celkovo je to strašný prúser. 20 % ()

Masinfira odpad!

To co má původní seriál naopak naprosto chybí tomuto zpracování. Nechápu ani proč to má označení horor, osobně bych to nazval slátaninou pro děti. Ano, možná do 11ti let by se mohlo líbit, ale opravdu je to hodně děsivá podívaná. Původní rodina je zvláštní a naprosto nenormální, ovšem kouzlo je v tom, že sami sebe berou jako normální a průměrné američany. Tady si rodina libuje v tom, že je divná a nenormální... prostě celá pointa je tu postavená na hlavu. Možná by to fungovalo jinde, ale u Addamsovy rodiny ani omylem... ()

MM_Ramone

Rodinu Addamsonovcov stvoril koncom tridsiatych rokov minulého storočia karikatúrista Charles Addams. Odvtedy sa táto bizarná rodinka dočkala viacerých filmových adaptácii. V priebehu rokov 1998 až 1999 bolo v kanadskej televíznej produkcii natočených šesťdesiat päť epizód seriálu "Nová Addamsova rodina" (The New Addams Family). Ani zďaleka to nedosahuje kvalitu pôvodného klasického, amerického, čiernobieleho seriálu zo šesťdesiatých rokov. Avšak so značnou mierou sebazaprenia a s vypnutým mozgom sa na to dá pozrieť. Vďaka dvd edícii spoločnosti Northvideo som mal možnosť zhliadnuť zopár epizód. ** ()

TERRORDROME

Nóóó nebolo to najhoršie. Pôvodný seriál je jednoducho neprekonateľný a každý kto ho videl prijme akýkoľvek pokus o modernizáciu len veľmi ťažko. Farba tomu uberá atmosféru, všetko vyzerá tak nejak umelohmotne a Strýko Fester je modrý ako tatko šmolka. Najhorší a trochu nepochopiteľný je fakt že jednotlivé epizódy kopírujú tie klasické, čo ešte znižuje šancu že sa to bude aspoň trochu páčiť fanúšikom pôvodného seriálu. Predsa len, kto by sa chcel pozerať na to isté v pomerne hnusne vyzerajúcom vizuále plnom "srandovných" zvukov a "vtipných" zrýchlovačiek. Na druhú stranu je to ale zrejme zamerané na deti ktoré klasický seriál nevideli. Jediným naozaj zábavným momentom pre mňa bol diel v ktorom príde na návštevu dedo Addams ktorého hrá John Astin, teda pôvodný predstaviteľ Gomeza. ()

• Celkovo vzniklo 65 častí, čo bolo o 1 viac ako u pôvodných Addamsovcov (1964). (Tolf)
  • John Astin, ktorý hral Gomeza Addamsa v pôvodnej verzii z roku 1964 si tu zahral starého otca (Gomezovho otca). (Tolf)