Hloupá žába (1971)

,,Di dom sósede! Neni na to čas! Podivej, co tu mám véletníků." Matuška válí! Krásně zpívá i vypravuje a nádherně se to poslouchá. To, co se děje na obrazovce však nezůstává pozadu. Všechno co může i nemůže tu trsá a paří na písničku o žábě. Je to nesmírně vtipné, veselé a hravé.

Babička (1971) (TV film)

,,Že je jako popelka, když se proměnila?“ Z Babičky úplně září pohoda a klídek. Ano, je to hodně velký kýč, ale v tomto případě mi vůbec nevadilo, že tráva je zelenější, děti jsou čistější a lidé spokojenější než obvykle. Co mě ale totálně rozhodilo, byly opakující se scény, u kterých jsem netušil, jaký mají význam. Tento střihačský masakr dosáhl svého vrcholu v druhé části, kde jsem se již ztrácel v ději a netušil jsem, zdali se dívám na přítomnost či minulost.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

,,I want a lawyer.“ ,,Life is full of disappointments.“ Homeland mě mile překvapil hned několika aspekty. Od tvůrců bylo sympatické, že se nebáli ukázat i odvrácenou tvář boje proti terorismu plnou paranoi i politických machinací. Pak se mi velmi líbilo uchopení tématu, které se vyhnulo zjednodušenému očerňování islámu jako takového. Nejvíce jsem si ovšem užíval napětí, které je přítomno v každém díle, a také akčních scén, které jsem u seriálu nečekal. Z herců mi byl nejsympatičtější jednoznačně Saul (Mandy Patinkin), u jehož flegmatika jsem si vychutnával každou vteřinu. Co mě zklamalo, byl větší počet logických nejasností a objevování se a mizení postav, které byly nicméně na úkor akčnosti a napínavosti.

Mazaný Filip (2003)

,,Soukromej čmuchal s prasečím rypákem!“ Nejde mi do hlavy, jak je možné s tak vynikajícím hereckým obsazením vytvořit tak neskutečně nudnou komedii. Že se jedná o tento žánr, jsem byl schopen poznat jen z jednoho či dvou vtipných okamžiků. Což o to, parodických momentů je zde dostatek, jenom jsou pokaždé zabity nezáživným provedením. Například mě nesmírně iritovaly dlouhé a prázdné Hanákovy průpovídky a přirovnání, které jakoby naschvál pronášel velmi ospalým hlasem. Zbytečných scén a dialogů je zde však mnohem více. Jediné co mohu vychválit jsou kostýmy a dekorace, a to je docela málo. Mazaný Filip se tak beze sporu řadí mezi nejnudnější filmy, jaké jsem kdy viděl.

Divoké pivo (1995)

,,Hergot, kterej blbec tady zase rozsvítil?“ Nevím věru, co vytknouti dříve, tak snad začnu chatrným dějem, který se plácá v útržkovitých na sebe nenavazujících a smysl nedávajících scénách. Herci a scénář, to je šílenost a zmar. Jen na Hrubešovou se dá koukat, ale potěšil mě i mafián Ivan Jonák, který má neskutečně legrační hlas. Technická kvalita filmu je příšerná, u všech nočních scén není skoro nic vidět, asi nebyly peníze na světla. Trapně působí reklamy na Regenta i Marlbora. Suma sumárum, tohle je opravdu jedna z nejnudnějších komedií, jaké jsem kdy viděl.

Torus (2003) (TV film)

,,Růže s jiným jménem je pořád růže.“ Torus je docela koukatelné nízkorozpočtové sci-fi. Tvůrcové pojali celý film v globálním měřítku, takže se odehrává, v USA, Francii, Řecku, Rusku i Číně. Samotný příběh ač má hodně otazníků co se týče logiky a některých podezřelých náhodiček, je příjemně akční, pořád se něco děje a já se rozhodně nenudil. Ano, je na filmu každou chvíli znát, že jeho tvůrci neměli dostatek financí na pořádné efekty, ale to mně vůbec nevadilo. Naopak mě škaredě překvapilo celé vyústění příběhu, které naprosto postrádá hlavu a patu, což je velká škoda.

Vítr v kapse (1982)

,,Nevím, jak by ses tvářil ty, kdyby vo tobě ryli do betónu, že seš vůl.“ Co vůbec nechápu, je název tohoto filmu, který nemá s dějem nic společného. Jinak je to docela normální příběh o dvou výrostcích, kteří chtě nechtě musejí pracovat ve fabrice. Vaculík s Tofim jsou sympaťáci, ale jejich počínání vede odnikud nikam a já měl po zhlédnutí dojem, že se vlastně skoro nic nestalo. Film také působí delší, než ve skutečnosti je. Asi je tomu proto, že se často opakují podobné scény, které však většinou vyzní do ztracena. Líbila se mi však dokumentární stránka filmu, hlavně práce ve fabrice a vůbec jak to tenkrát vypadalo. Soundtrack však nebyl dle mého gusta, písničky Michala Davida mi příliš nevoní.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

,,Promiň, já jsem ti asi šlápnul rukou pod nohu.“ Tato komedie se skutečně příliš nepovedla. Příběh je hloupý a postavy jsou zjednodušené, jak jen to jde. Hlavně je ale celý film ukrutně nudný a zdlouhavý, divák musí protrpět hodně scén, které příběh ani postavy nikam neposouvají. Celý film je ještě tak nějak divně přisprostlý, což mi vůbec nesedělo. Já jsem se jen sem tam zasmál nějaké té Sobotově hlášce. Další klady tohoto filmu už nevidím.

Čelisti 3 (1983)

,,Mrkej na toho šoumena.“ Třetí díl Čelistí mě potěšil. Po nudné dvojce, ve které hrdina řeší, jestli je blázen či nikoliv, což je nuda největší, přichází svěží trojka s podmořským zábavním parkem, se spoustou zábavných zvířat, jako delfíny, orky a hlavně žraloky. Příběh příjemně plyne, je plný zajímavých záběrů a hlavně nenudí. Scénář se vyvaroval oblíbených klišé a nelogičností, což mě překvapilo asi nejvíce. Herci jsou taktéž příjemní, mladý Dennis Quaid je sympaťák, kterému jsem s radostí držel palce. Co se příliš nepovedlo, byl žralok, který působí opravdu uměle, a pak také některé nechutnosti. Suma sumárum se mi však film poměrně líbil.

Sucker Punch (2011)

,,I am sorry. Should I take them off?“ Toto nebude můj šálek čaje. Měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na směsici videoklipů, a ty moc nemusím, obzváště, když mají dvě hodiny. Snyder se sice pokouší o teatrální vizuální orgie, které mě však nechaly úplně chladným, protože jsou tak předimenzované, že vypadají jak z počítačových her. Příběh předstírá, že je mnohovrstevnatý a chytrý, ale podle mě jde jen o lacinou přetvářku. Ani soundtrack mě příliš neoslovil, remixy působí divně a kazí dojem z akčních scén. Na herečky se sice pěkně dívá, ale to je tak jediný větší klad tohoto filmu.