Psycho (1998)

Zase tak špatný film to není, originál je ale úplně někde jinde (minimálně o 2 třídy výš).

Identita (2003)

Velmi dobrý a poměrně neobvyklý thriller. Pozor na opuštěné hotely! :-)

Pianista (2002)

Podle mě je Pianista jedním z nejpůsobivějších filmů s válečnou tématikou. Ve scéně na konci, kde měl Szpilman kabát po německém vojákovi a málem si ho tudíž s Němcem spletli, mi šel mráz po zádech. Scéna, kde otec rodiny dá 20 zlotých za miniaturní bonbon a pak ho dělí mezi všechny ostatní členy, je taky nezapomenutelná. Pozoruhodný mi přijde i to, že "Wlady" Szpilman žil po skončení války ještě 55 let.

Florenc 13,30 (1957)

Na to, o jak známý film jde, bych čekal víc. Imho tenhle film není nic moc, 50%.

Babí léto (2001)

Film o tom, že i stáří si lze užívat plnými doušky. Nejzajímavější bylo asi rozvodové stání obou manželů na konci. Krásné rozloučení Vlastimila Brodského.

Kruh (2002)

Horory moc nemusím, mám raději thrillery, nicméně tohle je super film. Je zde všudypřítomná atmosféra napětí. Myslím si, že jde o jeden z nejlepších filmů v rámci žánru. K plnému hodnocení moc nechybí.

Jádro (2003)

Není to špatný film, nicméně Hillary Swank už hrála v mnoha lepších. Scénář je stejně ale trochu připitomělý.. Nápad s roztočením zemského jádra výbuchem se jen tak nevidí, 50%.

Jumpin' Jack Flash (1986)

Slušný thriller. Whoopi Goldberg si získala moje sympatie a Jumpin' Jack Flash je imho jedna z nejlepších písniček od Stounů, 60%.

Číslo 5 žije (1986)

Jako dítě jsem tento film doslova zbožňoval. I dnes se na něj rád podívám, ale plné hodnocení už mu dneska nedám. Čtyři * však dávám s lehkým srdcem.

Profesionálové (1977) (seriál)

Ve filmech a v seriálech mám rád sehrané dvojice. Bodieho a Doyla považuju za možná nejsehranější dvojici vůbec. A ty jejich drsný vyslýchací metody jsou taky super :-)