Helix (2014) (seriál)

Veliké překvapení - SyFy se zase vytáhlo. Nápaditě a poměrně napínavě i akčně pojatá nákaza šířící se na základně na polárním kruhu. Rozjetá sci-fi linie sahající až do mysteriózních zákoutí nutí diváka dumat o dalším vývoji děje i postav. Finále velmi povedené. 80% [2. série BUDE]

Na hraně zítřka (2014)

Tematicky pochopitelné a zajímavé i pro normálního diváka (já se v tomto žánru s dovolením zařadím mezi náročné publikum). A ač jde žánrově, dějově, vizuálně i herecky o vybroušený diamant, jakoby do něj na konci někdo udělal záměrně nevzhlednou hlubokou rýhu. Závěr je totiž jediný důvod, proč se nemohu přiklonit k plnému počtu hvězdiček. Téma časových smyček, potažmo cestování v čase, může mít několik paradoxů, přičemž s touto problematikou se precizně (a s údernou pointou) vypořádal Zdrojový kód. I zde lze akceptovat tvůrčí schéma, ale jde o pozvolné unášení diváka až do titulkových bran, k jejichž překonání byla použita velká berle. Za předpokladu akceptace teorému časové smyčky by měl být totiž závěr úplně jiný (nechci spoilerovat). 85%

Stav ohrožení (2014) (seriál)

Thrillerové drama o únosu autobusu s dětmi bohatých a vlivných rodičů, včetně prezidentova syna. Ač to vypadá na Hostages s rozsáhlejšími možnostmi směřování děje, vidím to spíš na epizodní využití jednotlivých rodičů proložené skuhráním unesených teenagerů. Zatímco Hostages řeklo hned v prvním dílu, o co jde a dokázalo stanovený cíl krásně rozvinout, zde zatím netušíme. To by samozřejmě nevadilo, ale vadí mi očividná věková přístupnost seriálu = tvůrci si opět nedovolí za každou cenu zabíjet postavy (seriál jde rovnou o příčku dolů na rozdíl od syrovějšího a reálnějšího The Following). Pilot mě tedy v setrvání u seriálu nepřesvědčil, ale i tak dávám za smysluplné dialogy poměrně slušných 60 %.

47 róninů (2013)

"Je nás 47!" ... Možná tak 47 hov** rozetřených po papíře, čemuž tvůrci s radostí říkají "scénář". Oba kumpáni by se měli 47krát bodnout do prd*** a pak spáchat harakiri za to, co si dovolili vypustit do světa. Snaha zachytit japonskou mentalitu a historii se v tomto případě opravdu ocenit nedá. Souboje jsou sice přehledné, ale nemají být tím hlavním gró a stejně ani nejsou schopné vyvážit tuhle historicko-fantasy rádoby epickou podívanou plnou hlubokomyslných keců bez špetky rozumu. To jsem se zas jednou při sledování filmu nas***. Palec dolů! 25%

Nebraska (2013)

Natočené s citem, s úctou ke stáří a jako vzdání holdu obnově rodinných vztahů. Umělecké dílo, které slouží trochu i jako náhled do mysli člověka na sklonku života a zároveň zobrazuje zanícení (ve většině případů prostoduchých) "přátel", ve kterých se probouzí to nejhorší při vidině snadno nabytých peněz. 90%

Láska ve hvězdách (2014) (seriál)

Hmmm, stanice CW nepřekvapila (jako se jí to letos povedlo u nápaditě zpracovaného historického Reign). The Vampire Diaries, kde jen místo upírů pobíhají mimozemšťané, je stejně ubíjející teenagerskou "romancí"! To už i letošní The Tomorrow People (sci-fi se špetkou rozebíraných vztahů) má větší potenciál. (Srovnávám samozřejmě jen s aktuálními seriály totožné televizní stanice, která je zaměřena na mladé publikum.) 20% [seriál ZRUŠEN]

Frajeři ve Vegas (2013)

Velice průměrná podívaná, která se ovšem díky závěru s tak obrovským otevřeným srdcem dostává o příčku výše. Nečekaně palec nahoru. 75%

Vzpomínky na lásku (2004)

První hodina klasicky romantická, s citem natočená ... a ta druhá hodina mě emočně zničila! 90%

Spring Breakers (2012)

Stejnej průser jako Plus One .... velice divná rádoby "artovka", která ale artovkou není a výsledek tedy vyšumí do prázdna stejně jako celej film! Bez těch koček by se na to nedalo koukat vůbec!