Ant-Man (2015)

Člověk by řekl, že tady už se Marvel sekne, ale nesekl. Fungoval Iron Man, fungovali Strážci Galaxie a ani Ant-Man není výjimkou. Do poloviny klasická představovačka, od poloviny parádní jízda. Jízdou nemyslím akční orgie, ale velmi zábavné dialogy a situace, které jsou spíše "doprovázené" zručnou akcí. Celé kino řvalo smíchy, v některých momentech snad i více než ve Strážcích Galaxie. Emoční chvilka také nechyběla a určitě jsem byl spokojenější než u Avengers 2. Marvel mě má již totálně omotaného kolem prstu! 90%

Bod zlomu (2015)

Těžko tento film kritizovat, těžko ho mít rád. Působí totiž podobně rozpačitě, jako jeho dnes již kultovní předchůdce. V původním filmu mi byla sympatická forma loupeží a samotný Utah (Keanu Reeves), ale neseděl mi nepřirozeně roztěkaný Bodhi (Patrick Swayze). Zde je postava vyrovnaného Bodhiho (Édgar Ramírez) kompletně uvěřitelná a celá skupina "záporáckých" adrenalinářů jde za mnohem opodstatněnějším cílem. Zároveň je akce natočená opravdu precizně s údernou hudbou a klobouk dolů i před kaskadéry. Celé to bohužel sráží zbytečná chvilka ve francouzském podsvětí, naprosto přepálená akce se zlatem a trapné zopakování střílení vleže (to opravdu nešlo po tomto vzoru vymyslet nic svého?). Ve výsledku tedy stejných 65%, ovšem kvůli úplně jiným věcem.

Dánská dívka (2015)

Tak teď už jsem si poměrně jistý, že Leonardo na Oscarech opět utře :-( ...... Dánská dívka je totiž po herecké stránce naprosto perfektní a Eddie Redmayne podává snad ještě lepší výkon než u loňské Teorie všeho. Jakožto celek ale neopěvuji / nedoporučuji. Téma vyobrazené kontroverzní sexuality se u mě totiž s pochopením nepotkalo, zde mi ta benevolence opravdu chybí. 70% jen za Eddieho a Aliciu.

Hardcore Henry (2015)

Vaaau, tak to byl neskutečný nářez! Představte si němého Deadpoola v Šíleném Maxovi z Doomovského pohledu a vypadne Vám nejintenzivnější, nejbrutálnější a nejakčnější first-person sci-fi. Ve 4DX by si divák teprve musel chrochtat blahem. Usmrkaný a několikrát přetočený Hitman by si měl brát inspiraci zde. Nekompromisních 100 %.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Další super Marvelovka. Na Daredevila jsem se těšil, ale Jessica u mě vzbuzovala mírné obavy ... zbytečně! Pilot sice vypadal jako tuctová kriminálka, ale obdobně temná atmosféra vtáhla do děje už od 2. dílu a začala to být solidní jízda. Po tomto nemám absolutně žádný problém těšit se na nezničitelného Luka Cage (který už byl skoro čtvrtinu času i zde), na Iron Fista a na týmovku The Defenders. Marvel to pomalu začíná nandávat DC Comicu i v seriálovém světě! ;-) 90 %

Jurský svět (2015)

Připadám si skoro jak před 20 lety (teda to už je let), když jsem poprvé "navštívil" Jurský park. To nadšení, to nadšení! A teď to je skutečně to samé jen v modernějším hávu! O hlavní postavy se divák opravdu bojí, hudba je podmanivá, vizuál skvostný a Chris Pratt už je Herec s velkým H. Ještě o něm párkrát určitě uslyšíme! Pro fanoušky dinosaurů nutnost, ale určitě nadchne i ostatní! ... 100% (A to jsem byl kvůli nemastnému traileru skeptický! :-))

Marťan (2015)

Vzhledem k vesmírným příběhům z poslední doby řadím Marťana až za Interstellar a Gravitaci, nicméně je to větší zábava = fyzika dostala pořádně na frak! :-D

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Velice povedené, jen tomu bohužel "něco" chybělo ... ale to je tak vždycky, když jde člověk do kina přenatěšený. Po druhém shlédnutí se výsledný požitek určitě zlepší. :-) Kvalitativní srovnání jednotlivých dílů od nejlepšího: 3, 5, 4, 2, 1.

Osm hrozných (2015)

Nespoutaný Django a Osm hrozných. To je jako nebe a dudy ... a to jsem se tak těšil. Propagovaný 8. Tarantinův film, který je bohužel zbytečně dlouhý, rádoby hláškově úderný a ani E. Morricone se s hudebním doprovodem moc nevytáhl. Poslední hodina konečně vtáhla, ale po skoro 2 hodinách nečekaně nezajímavé poetické předehry je to prostě pozdě. 60%

Podnikavá Joy (2015)

Herecký koncert Jennifer Lawrence a Bradleyho Coopera pod zručnou režisérskou taktovkou D. O. Russella. Očekávám minimálně jejich Oskarové nominace!