Hon (2012)

Dánsko umí, pro mě zatím nejlepší Vinterbergův film, silný, opravdový... 8.5/10

Enderova hra (2013)

Znalý literární předlohy jsem si radši snížil laťku na minimum, nečekal jsem od filmového zpracování nic velikého, udělal jsem dobře. Film je podle očekávání příliš rychlý a zkratkovitý, přesto se snaží držet původního záměru a udrží diváka v napětí po celé dlouhé dvě hodiny. Zamrzel mě snad jen příliš zkratkovitý závěr a také to, že se místo malých prcků na plátně proháněji patnáctiletí teenageři. Nevadí. Byl jsem odměněn a doufám, že ještě budu. Minimálně ještě další díl této série by si filmové zpracování zasloužil. 8/10

Memories (1995)

Hodnotím s odstupem, zapomněl jsem přidat komentář hned po shlédnutí, ale z toho co si pamatuju - tohle je naprostá pecka! Vlhký sen milovníků animovaného sci-fi. 9/10

Animatrix (2003)

Serie deviti japanimovanych povidek ze sveta matrixu, ze kterych vycniva predevsim Druha renesance a Nezname uzemi (ta dle meho nazoru trochu vykrada Tarkovskeho Stalkera, ale je neodolatelna), ty ostatni jsou vice ci mene zapomenutelne. Pro milovniky matrixu povinnost, pro ostatni zajimava exkurze. 7/10

Gravitace (2013)

Podle mě je (bohužel!) kolem Gravitace příliš mnoho povyku - film je to vizuálně krásný, kamera skvělá, herecké výkony nejsou nejhorší, příběh ale skoro neexistuje, hudba je zbytečně melodramatická a v konečném důsledku jde především o klasický hollywoodský akčňák plný tradičních klišé (křečovitá snaha o vyjádření lidskosti - červená botička, radiokomunikace s číňanem a především největší nešvar podobných snímků - všechno se stíhá na poslední chvíli, hlavní postavu nikdy nic nezasáhne, pokud velkou rychlostí narazí do překážky, nezraní se apod.) Možná je moje chyba, že jsem očekával spíše tradiční sci-fi a ne akční film na oběžné dráze, jsem ale dost zklamaný. Shlédnuto v kině ve 3D, ve dvou rozměrech na obrazovce bude film tak poloviční. 7/10

Jasmíniny slzy (2013)

Výkon Cate Blanchett je bezprecedentní a zastiňuje vše ostatní (vše ostatní je rovněž skvělé :)). Jinak jak koukám, tak tu bylo v podstatě řečeno vše. Výborný Allen, úžasná Blanchett. Lahůdka. 9/10

Pozemšťan (2007)

Fascinující, kdyby si s tím někdo pohrál pořádně, bylo by to fantastické. Škoda té naivity herců, někteří to zahráli hloupě a to tomu filmu hodně škodí. 8/10

50/50 (2011)

Civilní, nepřepísknutý, uvěřitelný film o boji s rakovinou. Přesto mnou docela neškodně profrčel. 6/10

Blbec k večeři (1998)

Pro mě slušná konverzační komedie, nic světoborného... 7/10

Pěna dní (2013)

Myslím, že je skvělé, že se adaptace chopili Francouzi a ještě k tomu právě Michel Gondry - jeho rukopis je mimochodem tak specifický a sympatický, že se mi vnucuje novotvar "typická Gondrovina". Vzhledem k tomu co je Pěna dní za knihu, jde o naprostý úspěch. Celý ten potrhlý svět ožívá na plátně ve fantastické směsici počítačové animace a Švankmajerovských loutkařských orgií. Jsem nadšený a to se mi u filmů podle mých oblíbených románů stává velice málo. Jeden z nejpříjemnějších filmových zážitků této sezóny. 9/10