TomStrom

TomStrom

Česko
Čestný předseda Klubu vlastníků prázdných profilů

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 11.5.2014  15:25

Jsou to v podstatě dva filmy v sobě. Jeden je průměrný špionážní thriller a druhý je prostoduchá rodinná komedie s nefungujícím humorem. A ten druhý výrazně převažuje. Dohromady obě složky nejdou až do takové míry, že je to, jako kdyby měl Batman vedlejší linii o mladém černošském rapperovi, co se snaží vyhrát soutěž o to, kdo upeče nejlepší dort. Pohříchu blízko absolutnímu filmařskému fiasku, srovnání s Taken je vrcholem ironie. Sbohem a nikdy více. A ty, Kostnere, si příště laskavě přečti scénář... protože nevěřím, že by na tohle po jeho přečtení kývl (pokud teda není úplně vymaštěnej, což se taky nedá vyloučit).

• 22.6.2014  23:24

Ouha, zhlédl jsem blockbusterový fail roku a to blockbusterová sezóna ještě vůbec nezačala. Milí přátelé filmového patosu a nelogiky - tady si smlsnete. Milí přátelé dobrých filmů a historie - prchejte jako o život. Tak si to shrneme, ať víte, co je tohle za nadílku. Co ve filmu je: banda odchovanců fitcentra, nějaký ženský, první tanker na světě, hektolitry digitální krve, stupidní dialogy a velká dávka balamutění neznalých diváků. Co ve filmu není: logika, zábavná akce, cokoli překvapivého a neokoukaného, pravdivé zpodobnění reálných událostí (všimněte si, že v popisku filmu není historický) a soudnost. Pokud vás ale nebude nutit k dávivému smíchu vyprávění o tom, jak největším přirozeným nepřítelem starověkého Řeka je Peršan, kterému nedá spát fakt, že Řekové mají tzv. svobodu a demokracii (nedělám si legraci, tohle ten film fakt zkouší tvrdit), tak směle do toho. Já si mohl hlavu ukroutit, co že to zase soudruzi z USA vyprodukovali a teď mě bude bolet za krkem. Ale co, dobře mi tak, kdybych ve škole nedával pozor a nečetl dokonce i pár knížek, nestalo by se mi to. A co je nejvíc napováženou - slovo svoboda tu frekvencí výskytu skoro překonává mrtvé Peršany. V jedničce se autoři ještě krotili a tak jsem ten patos nějak zkousnul, ale tohle už je vážně za hranicí dobrého vkusu. Je to vlastně takový starověký Kapitán Homokláda, ehm tedy Amerika. No nic, viděl jsem a teď to vytěsnit z paměti. Jenom je škoda, že neexistuje něco jako filmová cena Josepha Goebbelse za politickou výchovu diváka, druhá třístovka by určitě měla na stupně vítězů. Za co jsou tady ty dvě hvězdy? Jenom za líbivý vizuál, toť vše, co film reálně nabízí.

• 30.10.2013  18:00
    42 (2013)

1. Už jsem myslel, že podobné kokotiny točí jenom Disneyovci, ale evidentně ještě nemají na tento level úplný monopol. 2. Nacpat do dvou hodin tolik patosu, agitace a klišé, to už musí být scénárista vážně megakokot. 3. Jelikož by tento scénář asi hned tak někdo nechtěl zrežírovat, ujal se režie sám scénárista. Nebo to bylo možná tak, že režisér chtěl něco zrežírovat, ale nenašel dost kokotskej scénář, tak si ho napsal sám. 4. Už roky jsem neviděl film bez jediné sympatické postavy. Kokoti jsou tu všichni, černoši, běloši, Ford, prostě všechny trochu vykreslené postavy. Tohleto je jediný aspekt filmu, který bych chtěl pochválit, tvůrci mají obvykle nutkání nacpat do filmu aspoň nějakou sympatickou postavu a už to popravdě trochu nudí. 5. Roztáhnout takový blivajz do dvou hodin, když i půl hodina by byla příliš, to už je téměř nadkokotský úkol, přesto byl pro nevídané vlohy tvůrců splněn. 6. Tohle byl doufám poslední film o rasismu ve sportu, na který se na dlouhou dobu dívám, avšak stejně tak nějak tuším, že určitě narazím na nějakou podobnou kokotinu, jelikož jsem kokot a odbývám varovné předtuchy s tím, že tenhle film možná nebude kokotina, i když jsem to vyčetl mezi řádky z popisu filmu. 7. I kdyby to byl kvalitní film, stejně bych mu víc jak tři hvězdy nedal, neboť je i tak trochu o baseballu, což je jak známo kokotský sport, stejně jako fotbal, tenis, běh a všechny ostatní sporty. Uznávám totiž jenom hokej, bojové sporty a ruskou ruletu. 8. Pakliže si při čtení tohoto komentáře říkáte, že ho psal kokot, pak neztrácejte čas a na tento film se podívejte, tak nějak podvědomě tuším, že se vám bude líbit.

• 29.5.2012  17:35

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale nakonec se z toho vyklubala dost zajímavá záležitost. Jenom bych filmu vytknul, že řeší spoustu témat (rasismus, přistěhovalectví, sociální problémy, používání síly při prosazování zákona, neonacismus...), ale vše jen tak načne a u ničeho nezůstane. Méně je někdy více. Jinak hlavní postavy jsou sympatické, film má spád a nevšiml jsem si ani žádné velké dávky klišé.

• 11.11.2012  15:03

Víc bullet-timů než v Matrixu, spousta digitálních efektů (možná opět více než v Matrixu), jinak nic, co by stálo za zmínku. Tedy až na fakt, že se zřejmě jedná o první politicky zcela korektní, ba dokonce agitační film o upírech. Já bych tuto hozenou rukavici od Hollywoodu ovšem zvedl a ČR by měla požádat o dotaci z fondů EU, brnknout Jirkovi Pomejemu a natočit naši vlastní českou odpověď - např. Václav Havel: Lovec vodníků.

• 3.9.2013  14:48
    Aein (2005)

Pozor, komentář obsahuje spoilery. !!!SPOILER!!! Je to hrozná pičovina... !!!SPOILER!!!

• 9.8.2013  10:22

Musím souhlasit s ostatními uživateli, že čím méně o tom filmu víte, tím více si ho užijete. Když divák neví, o co půjde, čeká ho nejedno překvapení. Počáteční pohodový tón dlouho nevydrží, pomalu začíná být jasné, že tu něco není v pořádku a děj pak postupně graduje až k dechberoucímu finále, ve kterém se Takaši Miike opět vyřádil. Ten chlap prostě umí a pořád má koule na natáčení pěkně krvavých lahůdek. Takže abych zbytečně nespoiloval, řeknu jen, že je to stylové, napínavé, šokující, lehce mrazivé a tak krvavé, jak se na mistra Miikeho sluší. Povinně bych tenhle film pouštěl ve třídách, kde jsou permanentní problémy s kázní, rozhodně by měl jistý výchovný efekt.

• 14.7.2012  00:03

Špatné to vskutku nebylo, jenom jsem čekal, že se tento film bude od Raimiho Spidermana diametrálně lišit. A ono ne. Sice se to víc blíží Nolanově vizi osobnosti superhrdiny, ale pořád se tento film od původního konceptu dostatečně neodpoutal. Buď tedy existuje v podstatě jediná správná cesta, jak spidermanovskou látku filmově zpracovat, nebo scénárista vytasil tak neotřelé nápady, až se studio zaleklo a vrátilo se k původní vizi pavoučího atleta. Ať tak nebo tak, nějak mi nejde na rozum, proč utratit sto padesát milionů za restart nikterak staré série, když výsledkem je zase téměř ten stejný film?

• 10.8.2014  00:22

Už je tady, poschoďák... a už podruhé, respektive popáté. Řeknu to rovnou, ať neztrácíte čas luštěním mého nemálo sofistikovaného komentáře: it's a fail-fail-fail. První díl mě lehce překvapil tím, že oproti původní trilogii byl tenhle rádoby novej Spider-Man stylizován víc temně a vážně, evidentně po vzoru Nolanovy batmanovské trilogie. Přesto výsledek nebyl až tak odlišný od staré Raimiho verze. To jsem psal už v komentáři k prvnímu Amazing Spider-Manovi, jak si jistě pamatujete (pokud ne, tak si ten komentář mazejte přečíst, holoto!). Byl jsem celkem zvědavý, kam se ta restartovaná série bude ubírat dál. Ke vší smůle ale sebevědomě zamířila rovnýma nohama rovnou do sraček. Na vážnou notu se tu hraje už jen sporadicky a naopak přibylo infantilního humoru, který mám tak rád (tímto samozřejmě zdravíme Retardy z Karibiku) a notně přibylo taky nápadů rázu vyloženě pitomého. Klišé jsou tu taky, asi mě pronásledují. Nic naplat, film je celkově nekonzistentní, jednotlivé linie jsou nevyrovnané a moc nepasují do jednotného celku. Má vůbec tenhle superhrdina ještě co nabídnout? Má vůbec celý ten superhrdinský subžánr ještě co nabídnout, nebo to bude pořád jen o obměně elasťáků hlavního hrdiny? Mimochodem, elasťáky samy o sobě nestačí, jednou jsem si je vzal omylem na tělocvik a místo všeobecného respektu jsem sklidil všeobecný posměch. Ale to jen tak na okraj a recenzujeme dál. Film nezbytně zabrousí do minulosti, aby se měl pavoučník čím trápit v současnosti a pak nakonec ještě vygraduje k nešťastné události, která zas neslavně poznamená budoucnost... celkem bída být Spider-Manem, že? Vizuálně by to šlo, scénáristicky to kulhá na obě nohy a kvalitu dalších dvou dílů tipuju tak někam mezi Resident Evil 3 a 5 (tím nemyslím čtvrtý díl, který byl ještě celkem ucházející). Co se filmového přesahu týče... znáte ty filmy, co vám leží v hlavě ještě měsíce po zhlédnutí? Tak tohle není ten případ. První restartový díl si celkem pamatuju dodnes, tohleto se mi ze značné části vykouřilo z hlavy už ve chvíli, kdy pár minut po zhlédnutí přeskočilo v liště datum z 9. na 10. srpna. Jo a ještě technická: doporučil bych soudruhům z USA zkusit přiřadit záporákům i jinou národnost, než je německá a ruská. A když už mermomocí trváte na těchto národnostech, tak ať to aspoň není tak přiblblé karikování, Američané taky nejsou zrovna národ, co by si nezasloužil, aby se na něm zahraničné tvůrci jaksepatří vyřádili. Takže sečteno a podtrženo: znovu a lépe. Trochu uštěpačně tedy v závěru svého komentáře položím kousavou otázku: no není tahle série zralá na restart?

• 18.9.2012  14:29

Asi filmařsky nejpokročilejší film, co kdy Asylum vyprodukovalo, ale pořád je to hrůza. Oproti dřívějším asyláckým výtvorům je tam ale vidět posun dopředu, kdy scénář dává smysl a film troskotá už pouze (!) na příšerných efektech, do očí bijící lacinosti a nulových hereckých výkonech. Kde jinde ale uvidíte, že podlahu můstku letadlové lodi pokrývají kachličky a koberec a po hladině plující lepenkové trosky mimozemské lodi. Gratuluji Asylum Pictures k tomu, že se malilinkatými kroky blíží k hranici, kdy vyprodukují koukatelný film a pořád vroucně doufám, že se jednou dočkám ultimátního filmu - v hlavních rolích Steven Seagal a David Hasselhoff, produkce Asylum Pictures, režie Uwe Boll!

• 18.4.2017  09:16

Kdyby se z toho vystříhaly scény z minulosti, zbyde čistokrevná odpad. Dějová linka je k uzoufání nezajímavá, nápad s jablkem stupidní. Která strana je která je tak nějak očividné celý film, ale je to fuk, ani jedna z nich mě nezajímala. Finále vyšumělo hůř než pivo, které zůstalo na stole přes noc a bylo i stejně chutné. Nejhorší videoherní adaptace za dlouhou dobu.

• 6.6.2015  15:30
    Až vyjde měsíc (2012)

Ježkovy zraky... byl jsem tvůrci krutě vytrollen, abych tak řekl.

• 26.5.2012  21:53
    Bastardi 2 (2011)

Minutu po zhlédnutí se mi hlavou rojí hejno neodbytných otázek: Tolik známých českých herců a výsledkem je takový blivajz? Jak je možné, že z tolika herců nevypadl ani jeden dobrý herecký výkon? Jak to, že film s takovými ambicemi vypadá tak amatérsky a směšně? Nasadil Tomáš Magnusek bigmacovou dietu? Bude scénář třetího dílu obdobně povedený? Zhlédne se hlavní hrdina v Cherlesi Bronsonovi a bude třetí díl Bastardů remakem Bronsonova Přání smrti? Přišel snad tento film ze samé jámy pekelné? A konečně: Stane se z Magnusfilmu česká obdoba americké produkční společnosti Asylum Pictures?

• 22.12.2012  01:05
    Bastardi 3 (2012)

Já se picnu, třetí Bastardi nejen že jsou asi o 200 procent lepší, než nic moc první díl a asi o 500 procent lepší, než katastrofální druhý díl, ale dokonce se zařazují k tomu lepšímu, co nám domácí kinematografie nabízí. Českým Charlesem Bronsonem se Tomáš Magnusek sice nestane, ale přesto je to to nejodvážnější, co si kdo za poslední léta dovolil natočit na téma vzítí zákona do vlastních rukou. Pravda, na čtyři hvězdy to vskutku není, ale přihlédnu-li k tomu, že tento třetí díl Bastardů o dost vylepšil můj pohled na celou sérii, k závažné tematice a zejména k tomu, že tu nepochopitelně ostatní uživatelé houfně označují za nacistické dílo, tak tomu ty čtyři hvězdy dám. Jistě, film mohl být o dost lepší, ale ty odpady by tady schytal asi stejně, tak na tom až tak nezáleží. Hlavně mě však na filmu mrzí, že byť řeší velmi ožehavou a závažnou tematiku, musel jsem se některým scénám ze školy smát, to asi není v takovémto filmu zrovna ideální. Pak také scéna s Teodorem Bambasem ve vězení - to mělo být co? Tou fackou chtěli tvůrci ukázat, že Majer se s neonacisty neztotožňuje? Tak to se minulo účinkem, soudě podle místních ohlasů. Čtyři hvězdy tomu dám ale hlavně proto, že něco podobného už si asi hned tak někdo natočit nedovolí, protože jak tak pozoruji současné politické trendy, bude za chvíli nejbezpečnější točit jenom dokumenty o zvířátkách, aby tvůrci neriskovali popotahování v médiích či rovnou předvolání k soudu. Já na třetích (a vlastně ani prvních a druhých) Bastardech nic neonacistického nevidím. Ano, je to citlivé téma, které lze pojmout více úhly pohledu. A každý bude mít v něčem pravdu. Takže abych to shrnul - mně se ten film líbil. Dělá to ze mě rasistu? Dělá to ze mě nacistu? Dělá to ze mě filmového barbara? Těžko říct, snad to nebude muset posoudit až soud... :-) Edit: S těma čtyřma jsem to fakt přehnal, ale ty tři tomu nechám, byť to moc filmových kvalit opravdu nepochytilo.

• 6.9.2018  00:19

Nemám rád spojení horroru a komedie, ale vzít si subžánr slasheru takhle na paškál, to byl skvělej nápad. Hlavně Leslieho vysvětlování, že zamýšlené oběti ve skutečnosti neudělají logické kroky, protože to tak prostě nebývá. Snad bych jen doplnil scénu, kdy by hlavní hrdina na místě chystaného masakru nainstaloval rušičku mobilního signálu, jinak tam ale bylo asi vše, co ve slasherech bývá. Stejně vtipné a nápadité jako Tucker and Dale versus Evil, u obou snímků je i výrazně lepší první polovina filmu. Kdo má v rámci horrorů něco nakoukáno, toho tohle musí alespoň trochu pobavit.

• 2.9.2012  16:43

Já vím, že to není nic oduševnělého ani světoborného, ale ten film splnil a dokonce překonal moje, sic ne zrovna přemrštěná, očekávání. Když už jsem dal pět hvězdiček prvním Transformerům, tak tady nemůžu jinak, protože mně to přijde jako stejná jízda, jen je tu méně toho humoru, což jednoznačně vítám. Film je tak na tři hvězdy, za efekty přidávám ty další dvě. Vizuální orgie, které potěšily moji slabost pro vojenství a vojenskou techniku.

• 24.11.2018  23:29

Nijak mě to neoslnilo a ten vyloženě agitační konec... ne, děkuji.

• 9.9.2012  20:29
    Blubberella (2011)

Ať si kdo chce co chce říká, ať si matka slzy utírá, já jsem se u filmu královsky bavil. Uwe Boll může být nejnenáviděnějším filmovým režisérem současnosti, ale u mě je to borec. Ten chlap má koule filmovat takové věci, že by z toho nejeden divák skončil v komatu. Blubberella je typickým příkladem takového díla. Milá slečna s menší nadváhou si ráno vstane v Německu v roce 1940, udělá si cukrovou vatu, zapne svůj notebook a na stránkách jewishdate.com si začne hledat rande. Divákovi spadne čelist, jenže o pár minut později zapíchne německého vojáka vařečkou a dojí jeho bagetu, co zrovna svačil. Tohleto, přátelé, není jen naprosto příšerný film, to jsou zfilmované halucinace, to je esence šílenství, Uweho sonda do mysli čichačů toluenu. Herr Boll, pokračujte v tomto duchu, tady je vaše hlavní síla. Nepřekonatelný Postal sice asi zůstane navždy nepokořen, ale je potřeba to zkoušet. Držím Vám palce.

• 25.12.2015  00:50

Provar jak pes, nebojím se to říci. Nedává to příliš smysl, patosu to má skoro stejně jak ty největší americké bláboly a ty hudební scény... No jo no, zřejmě se pár tvůrců vsadilo, kdo natočí největší kravinu. Nevím, jaké jsou ty konkurenční snímky, ale troufnu si tvrdit, že tohleto tak jako tak s přehledem vyhraje. Ještě tam chybí námořní bitva v poušti a bylo by to žůžo labůžo, ale to si možná pachatelé tohoto snímku šetří na příště.

• 14.4.2013  20:37
    Bojovnice (2011)

Milý film o milých lidech, kterým zlí přistěhovalci vzali práci a oni si tak musejí krátit dlouhou chvíli popíjením a poslechem ne zrovna libě znějících kapel. Nudnej život, to se nedá nic dělat. A tak si tihle mladí kluci a holky, kteří se vyznačují zejména nepříliš nápaditými účesy, občas povyrazí a provokují nějaké ty exponáty v rasové zoologické zahradě, v jakou se Evropa už nějaký ten pátek stylizuje. Jako film nám Bojovnice asi chce něco sdělit, ale to filmy s mizerným scénářem zvládnou jenom málokdy, takže jsem si z filmu odnesl v zásadě jenom tři ponaučení: 1) Bydlet vedle neonacistů je asi stejná výhra jako bydlet vedle jejich přirozených nepřátel (a vážně pech je mít jednu ze znesvářených stran v domě/bytě nalevo a druhou napravo). 2) Nejuvědomělejší Němci pocházejí z poměrů, které nelze označit za jiné než typicky neněmecké. 3) Dospívající dceru je třeba držet pod zámkem a zcela bez kontaktu s vnějším světem, jinak hrozí, že si před ní nějaký vykutálený mladý neonacista sundá triko a patnáct let výchovy se rázem stane promarněným časem. V závěru bych ještě navrhl, aby tvůrci zkusili natočit obdobné dílko s tematikou mladých komunistů, kterým mladí neonacisté sobecky a dlouhodobě zabírají místo na výsluní divácké a veřejné pozornosti.

• 25.4.2016  14:53
    Born Innocent (TV film) (1974)

Na mě to teda dojem v žádným případě neudělalo, je to jen taková o něco zábavnější varianta koukání se z okna do tmy a drsné je to asi jako Štaflík a Špagetka. Nedivím se, že to skončilo v zapomnění.

• 6.4.2014  19:08
    Bullet (2014)

Sbírka mexikánských klišé. Asi by to fungovalo, vidět to člověk všechno poprvé, ale tohleto je jen taková instantní polévka z pytlíku obsahujícího drsného nabručeného poldu, jeho rodinu a bandu gangsterů. A to není žádná novinka, takže takto určitě ne. Ale dobrej pokus. Kdyby Frank na konci Carlita utopil v pálivé chilli omáčce a pak ho v poušti zakopal v obří tortille, šel bych s hodnocením klidně i výš.

• 26.7.2013  19:18

Horror téměř bez atmosféry, to už jsem pěkně dlouho neviděl. Tohle prostě horror není, je to takový horrorový derivát, jemuž chybí lepší vizuální stránka a především hudební doprovod, neboť soundtrack tomuhle filmu jednoznačně vrazil nůž do zad. Co se samotných povídek týče, tak úvodní povídka o Hákaři Petersovi má k horroru asi nejdál, je to celé takové sladké a naivní. Hlavní dějová linie s partou děcek uvízlých v lese, co si vypráví děsivé příběhy, taky není žádný veletrh, ale aspoň dává filmu tvar. Ze tří příběhů, které si vypráví, lze těžko vybrat, který je nejlepší. Všechno je to přinejlepším těžký průměr. Možná se teď vloudí nějaký ten menší spoiler, ale nic nového v tomhle filmu není, tak se vlastně ani skutečně vyspoilovat nedá. První povídka o novomanželském páru na líbánkách je celkově slabá a k uzoufání klišovitá, podobně blbě stylizovaná jako úvod s Hákařem Petersem. Druhá povídka je asi taková nejsympatičtější, protože zároveň názorně ilustruje, proč by děcka školou povinná neměla trávit večery na internetových chatech (a není to proto, že to tam tihle dvanáctiletí parchanti zasírají smajlíkama). Takovej hodnej strejda, co se zaregistruje jako malá holčička a pak chodí svoje známé z chatu navštěvovat, sice taky není zrovna echt horrorová záležitost, ale aspoň je to trochu ze života. A pak třetí duchařská povídka, ta je příšerně předvídatelná a nezajímavá. Celkově podprůměrná záležitost a jeden z mnoha horrorů, které se nemusíte bát pustit dětem před spaním. Tedy pokud jim už bylo dejme tomu nějakých deset let, protože staršímu divákovi tenhle film v žádné své části prostě a jednoduše strach nenažene.

• 26.12.2011  22:02

Echt americký blábol obsahující víc klišé a patosu, než kolik cola obsahuje cukru. Dobré využití pro tohle DVD? Nedávat ho do přehrávače, ale podložit si s ním sklenici s pitím. Edit. 31.3.2014: I po více než roce od zhlédnutí filmu dostávám při pomyšlení na kapitána Homokládu osypky - a něco takového se podařilo jen nemnoha filmům. Takže uznávám, že se jedná o opravdu výjimečné dílo a z jedné hvězdy měním hodnocení na čirý odpad. A to bude tento "sympaťák" patrioticky protahovat nepřátelská rekta i nadále. Hodně štěstí a zdechni na AIDS, kapitáne.

• 6.1.2014  00:25
    Carrie (2013)

Tuctový, mdlý, sterilní výplach zvaný Iron Man 3 už mám naštěstí za sebou a proto jsem se mohl o dnešním večeru konečně pustit do něčeho, co není zadarmo drahé. A řada vyšla na Carrie, od které jsem čekal málo a dostal hodně. Jasně, 60% je poměrně solidní výsledek, natož v horrorovém žánru, ale tohle, vážení, má být prostě v červených číslech. Takže tomu prohoďte hodnocení s tou trapnou užvaněnou plechovkou (nyní již téměř kompletně bez akce, zatou s koňskou dávkou pitvoření), nebo na vás všechny s pomocí obecního šamana sešlu strašlivou kletbu smradlavých nohou. Než se tak stane, dám filmu alespoň pět hvězdiček, navzdory tomu, že ač se mi film velmi líbil, tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že už jsem něco strašně podobného jednou viděl (muhahaha!). A ten váš fail v castingu, na tom něco bude, opravdu by se do hlavní role hodila nějaká ošklivější a uťápnutější dívčina, ale z toho, co jsem viděl já, nemůžu než konstatovat, že Chloe Grace Moretz podala excelentní výkon a já jí tu roli věřil. Takže pominu-li fakt, že jde o již poněkolikáté převařený sáček s čajem, tak je tenhle film parádní a neztratí se ani mezi již tak ohromným počtem všech těch spektáklů, co spadají do kolonky horror. A jelikož tenhle film dopadl nad očekávání dobře, zkusím to i s dalšími remaky a vyrážím do stanice Evil Dead.

• 31.1.2016  14:52
    Cena moci (2015)

Skvělý snímek, jenž by mohl z fleku být nasazen na Festivalu ospalého diváka. Zmatený Cage exceluje ve filmu, kde se nic nestane, nic se neřeší a který existencialisticky klopýtá od ničeho k ničemu. Sledujte nezáživný příběh politika, který chvíli zahýbá manželce s jednou paní, poté s druhou paní a do toho chlastá. Přejeme příjemnou zábavu, u vstupu do sálu si nezapomeňte vzít alespoň jednu plechovku lahodného energetického nápoje, který náš festival plně sponzoruje a který vám u tohoto dalšího Mikulášova majstrštyku předvede své kvality.

• 3.5.2013  00:08
    Cizinka (2010)

To teda nic moc skóre, na to, jak se to tu hemží pětihvězdama. Buď jsem ten film nepochopil, nebo jsem si už až moc zvykl na americkou produkci, nebo ten film vážně není žádnej zázrak. O čem to vlastně bylo? O emancipaci? O integraci? O menstruaci? Ví pes. Nějak jsem v tom asi taky nenašel tu správnou dramatickou rovinu, je to prostě jen příběh nějaké Turkyně, kterou už nebaví dělat manželovi střídavě matraci a boxovací pytel a tak sbalí synka a vezme kramle. Zamíří si to ke své rodině do Německa, leč - světe div se - oni pro její útěkovou eskapádu nemají zrovna moc pochopení. Jsou to prostě hanební tradicionalisti, fosilové a k tomu kryptofašisti. A tak se naše hrdinka i s dítětem střídavě posunuje po okolí a jelikož asi nezná ono okřídlené úsloví o dráždění hada bosou nohou, tak se snaží svou rodinu neustále kontaktovat, a - opět světe div se - stále naráží na nepochopení a odmítání, i nějaká ta facka padne. Naštěstí všechno jde, když se chce (nebo se dostatečně dlouho otravuje) a tak není divák nakonec ochuzen ani o happyend v podobě usmíření, tento konec však byl vcelku symapticky namíchán zároveň s koncem tragickým, což zase musím pochválit. No, smysl to jakžtakž dává, enemže mě to prostě absolutně neoslovilo. Možná nějaká ta kyselinka, kdyby ukápla, nebo kdyby to nebylo tak průhledné. Dramat jsem viděl už spoustu, ale tohle byl zatím jeden z nejslabších kousků. Noch einmal, bitte, und diesmal ein bisschen besser.

• 29.7.2013  23:38

Z nizozemské produkce jsem toho zatím mnoho neviděl, ale nejen proto u mě tento thriller zatím vede hitparádu nizozemských filmů. Není to samozřejmě nic přelomového, ale solidně šlape, občas u něj zamrazí a děj se nevleče hlemýždím tempem, takže to pěkně odsýpá. Zápletka má jistou originalitu, byť je to jen další variace na téma šílenec a jeho sklep, ale přesto to tvůrci vymysleli chytře a má smysl se na to koukat. Takovýchto thrillerů se dá točit spousta a určitě se dají točit o něco lépe, zároveň však také o mnoho a mnoho hůře, takže já jsem spokojen. Snad bych si jen lehce povzdechl nad drobnými nelogičnostmi ve scénáři, ale na druhou stranu kdyby hlavní hrdina v tomto typu filmu při první příležitosti záporáka nejen srazil k zemi, ale neutíkal by a dorazil by ho, dokud se nemůže bránit, tak o čem by to pak bylo... Hlavně pak doma přeměnu sklepa na byt pro pěknou dvacítku sami nezkoušejte a ve sklepě ubytovávejte výhradně brambory.

• 11.6.2013  20:19

Tak tohle je dost bizarní dílko. Pár indických filmů už jsem sice viděl, zatím ale žádný, který by se dal zařadit do žánru akční. Tak jsem byl dost zvědavý, jak to dopadne, když trailer vypadal celkem slibně a musím říct, že výsledek je všelijaký. Indie zatím zná asi jenom jediný způsob, jak točit filmy, a dlužno dodat, že tímto způsobem lze točit dramata a filmy romantické, těžko však filmy akční. Když se tedy Bollywood pokusil vyprodukovat akční film, výchozí podmínky nebyly kdovíjak příznivé. Bez jakékoli výraznější indické tradice v tomto žánru bylo asi přílišným optimismem čekat, že hned na první pokus vznikne nějaká bomba, ale jeden nikdy neví. Takovou Indonésii jsem taky nikdy netipoval na to, že by natočila dobrý akční film s bojovým uměním a jak loni všem vytřela zrak s The Raid: Redemption. Jenomže to byl přímočarý akční film, kde se 3/4 filmu bojuje a zbytek stopáže tvoří děj. U Commanda je tomu naopak. Těch bitek by tu mělo být víc, jenomže to by zase znamenalo trochu pořešit choreografii soubojů, která sice není úplně špatná, jenomže se v ní neustále opakuje několik prvků stále dokola a režisér se snad snaží překonat Matrix v počtu zpomalovaček. Hlavním problémem je však to, že ten film to hraje na moc stran. Zaprvé neměl obsahovat taneční pasáže, které sice nesmí v žádném bollywoodském filmu chybět, bohužel však do akčního filmu se hodí asi jako ježek do továrny na kondomy. Zadruhé by film nesměl tak lavírovat mezi žánry, což je tu opravdu výrazné. Ve výsledku tak máme akční film mixnutý s romantickým filmem (což je opravdu děsivá kombinace), komedii, drama, thriller, muzikál a v podstatě i pohádku v jednom. Už tam chybí jenom prostřihy do dávné minulosti a duo drsných policistů a máme to komplet. Celkově bych to viděl na dvě hvězdy, ale přidám třetí za to, že i když se film do akční polohy dostává jen zřídka, v bitkách hlavní hrdina všechny jenom tak nemlátí, ale rovnou je i zneškodňuje a tvůrci se přitom nebojí ukázat krev. Což je dost zajímavý kontrast, protože na jedné straně je ten film relativně decentní, na straně druhé jsou akční pasáže místy hezky surové.

• 5.4.2014  23:34
    Crazy Joe (2013)

Klidně si mě za to kamenujte, ale tohle je jeden z nejlepších Stathamových filmů. Stačí nesesmolit scénář stylu "Jason se zasmušile zamračí a pak všechny vymlátí", dát příběhu trochu hloubku a emoce a výsledkem je poutavé působivý film, ve kterém se Jason dostane i relativně mimo tu svoji jedinou dosavadní hereckou polohu a má možnost se trochu herecky předvést. Obsazení Jasona do filmu s takovýmto scénářem se na první pohled jeví jako castingová chyba roku, ale světe div se, ono to funguje.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8