Strážce duší (2005) (seriál)

Dle mého názoru pěkně provedený čs. seriál. I když na něj přihlížím spíš z hlediska detailnosti provedení jednotlivých příběhů a faktů o nich, v čemž je seriál opravdu velmi kvalitním, myslím si, že dvojice Vaculík - Norisová se do pozicí velmi dobře hodili a postava samotného strážce duší, coby pana Matonohy také velmi sedla! Nelíbí se mi klišé, kterých je v celém seriálu dosti a dosti. Místy přiliš očividně přehrávané scény a nepříliš působivé herecké výkony. I pan Klein si mohl více vyhrát. Škoda ...

Knight Rider (1982) (seriál)

Nostalgie. Nic víc snad ani není třeba říkat. Tento seriál již patří k historii a tudíž by měl nalézt místo na filmovém nebi. Na Kitta se přeci nedá zapomenout! :)

Horákovi (2006) (seriál)

I přes nepříliš vysoké hodnocení musím říci, že jako jeden z mála večerních seriálů mne tento zaujal. Pohodový děj, notná dávka humoru, prostě a jednoduše pohodový seriál. Režie a nepříliš působivé herecké výkony budiž zapomenuty :)

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Hvězdná brána - to je filmový pojem, jež mě doprovází od útlého dětství až doteď. Stargate je kultovní seriál, kterému propadly tisíce lidí po celém světě. Jde o netradiční sci-fi, které se dotyká ale všech témat lidské existence - mezilidské vztahy, pud sebezáchovy, obětování se pro přátele. To vše sdružuje Hvězdnou bránu a její tým dohromady. Nejde tedy o klasické Sci-Fi tak jak ho známe - plné litých bojů na život a na smrt, kde neexistují přátelé, ale jen nepřátelé a vůně olova. Ani to se samozřejmě Hvězdné bráně, coby v samotné podstatě taky sci-fi, nevyhlo, ale zároveň je doplňováno o již zmiňovaná klasická lidská témata. To vše, ale ještě více - notná dávka napětí, kvalitních efektů, propracovaného počítačového postprocessingu - to vše dělá ze série Stargate jeden z kultovních a nejlepších sci-fi seriálů současného filmu.

Pohotovost (1994) (seriál)

Pohotovost - pojem pro mne a rozhodně i pro plno dalších lidí po celém světě. Jako malý klučina jsem se díky ní zamiloval do profese lékaře a dlouhou dobu se jí nechtěl vzdát. Nyní, když se na vše dívám s odstupem, mohu se jen usmívat a říkat si, jaké krásné doby to byly. Pohotovost je seriál, který mě prakticky doprovázel dětstvím. Poprvé jsem se v něm setkával s problémy lidské podstaty, útrapami každodenního života a mezilidských vztahů. To vše a ještě víc totiž Pohotovost člověku dává. Perfektní výkony hereckých hvězd, které právě díky Pohotovosti poprvé začali pronikat do světa filmu a šplhat dále po žebříčcích slávy, velmi dobře a do nejmenších detailů provedená atmosféra Chicagské pohotovosti. To vše a ještě více dělá z Pohotovost jeden z nejlepších seriálů své i budoucí doby. Bravo!

Pýcha a předsudek (2005)

Vždycky jsem zvedl oči vsloup, když se doma neustále opakovala úvodní melodie a opět zaznívaly ty stejné hlasy. Nyní, když se to již tak často neopakuje, musím říct, že mi to chybí. Pýcha a předsudek patří k opravdu velmi pěkně provedeným filmům. Má vše, co si může divák přát - správnou dávku romance, velmi pěkné nastínění tehdejší doby a poměrů v ní a v neposlední řadě dávka humoru, kterou zprostředkovává zejména pí. Benetová a nejmladší z dcer. Výkon Keiry Knightley je jen třešničkou na velmi pěkně nazdobeném dortu a příběh lásky, které není přáno je tak podtrhnut. Pohodový film jako dělaný na nedělní odpoledne!

Hvězdná brána (1994)

Hvězdnou bránu sleduji již od mala velmi rád a nikdy jsem nezměnil názor. Leč musím říci, že jsem spíše více zvyklý na seriálové, leč méně úspěšné provedení, překvapil mě tento film od A až po Z. Byl tak zároveň připomínkou prvních seriálových dílů a zároveň obohacujícím prvkem i pro ostříleného fandu Stargate :) Emmerich se opět předvedl a to v téměř 100% formátu. Chybí mi snad jen neúplně detailní představení programu Hvězdné brány a zbrklé, téměř okamžité přikročení k první misi. To je ale asi tak vše, co lze vyčíst - mě se film líbil velmi.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Nic se nezměnilo. Staré známé ksichty, stará známá nuda a tak dvě hvězdičky snad jen kvůli Adéle Banášové a hvězdné pěchotě na začátku.

Dr. House (2004) (seriál)

Humorný seriál, kterému téměř nic nechybí. Lékařské prostředí mne zaujalo již od ER, a tudíž jsem byl napjatý, jak si s tímto seriálem tvůrci poradí. A dopadlo to na výbornou. Každý díl má co do sebe a zároveň se v něm hlavní hrdina - House vždy o další kousek poodkryje. Perfektní!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi jsou nostagií, realitou, současností i budoucností. Je to seriál, který přežije desítky let bez újmy a stále bude 100% bavit diváky na celém světě. I proto můj TOP seriál a 5 hvězdiček k tomu.