Star Trek: Do temnoty (2013)

Vrátil jsem se z kina a já se snad podělám! Staré dobré Eugenické války, vždycky jsem chtěl vidět Khana v nějakém lepším filmu než Khanův hněv. Zde se mi dostalo úplně všeho. Efekty naprosto famozní, ty vesmírné lodě, efekty,výbuchy, demolice a co se týče herectví, zde není co vytknout, snad jen pochválit Pinea a Qunita, oni starou TOS dokonale nahrazujou, vlastně jsou hrdými pokračovateli tohoto prequelového seriálu z roku 1966. Navíc ve 3D naprostá pecka! Co se týče audiovizuálu jsem rád, že to není typická vykrádačka jako z ostatních takových filmů. Soundtrack má něco z původní série, ale není to nějaká odbytá vypalovačka ze syntetizátoru. Když to začne hrát a najednou vyletí Enterprise z oceánu vše se ve vás vzedme. Už abych to měl doma na pc a mohl se tím dosyta přežrat.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Ježiši! Hledání Boha! Celej příběh byl tak stupidní až jsem si říkal,co se na té planetě objeví. O můj bože, mám velkou bolest, ani Klingoni mě nespasí... ale je to Star Trek, mín jak 3 dát nemůžu.

V jako Vendeta (2005)

Tento film je skvělým příkladem, jak to na světě nemá vypadat, nebot, kdyby to tak vypadalo, tak se asi všichni poděláme. Film má rysy komunismu, fašismu, izolacismu a tvrdé cenzuře tisku. Trochu se tu míhá námět Orwelovy knihy 1984, stejně jako kancléř to na mě vyznělo jako Big Brother a příběh jednoho člověka toužícího po pomstě, za to co mu udělali. Příběhy o pomstě bývají vždycky dobré, hlavně když je hlavní hrdina po celý film v masce. Mě se film dost líbil, ale bohužel jsem si ho z nedostatku času musel pustit na 3x.. Herecky je to bravurní, jen mě trošku štvalo místy rozvláčnější tempo a také to, že si maskéři nedali víc záležet s iluzí budoucnosti. Je přecijenom aspon rok 2050 a lidé mají obyčejné střelné zbraně a jezdí ze starýma dodávkama.

Zásilka (2013)

Pacakge nenuní, package je drsný, místy nepředvídatelný. Akce v celku dobrá, příběh taky, neřekl ybch, že to Austin takhle sám utáhne a znovu se mi potvrdilo, že Dolph je skvělej jen ve vedlejších rolích a pokud je ten zlej.

Hra pro jednoho (2012)

Navzdory ostatním mě se film líbil. Kecy gangsterů jsou jalový " víš jak umřel Elvis" bla bla. A je dobře, že Dolph nehrál toho hodnýho, jako Alexej Vlk je skvělej, hláškuje tváří se jako důchodce krmící holubi, prostě to nemá chybu. Je to obyčejné béčko a navzdory všemu tohle má několik pluc, dobré souboje, odehrává se to v Praze a je to místama dost vtipný, třeba jak ho Dolph vykopl z okna a hodil za ním ty granáty, nebo Dolph s ručníkem kolem pasu zlikviduje ruskou mafii.

Nespoutaný Django (2012)

Já jsem prostě musel :D ten film je skvělej, navzdory jednoduchému ději, je to klasický Tarantino, akorát tady mi trochu vadila ta rozvláčnost, každá postava mlela dost pantem. Ale Waltz alias nácek z Panchartů a zde doktor Schulz milovník negrů neměl chybu. Scénka s kuklux klanem byla k popukání a závěřečný masakr v domě také. DiCaprio s vousama fakt odpornej.

Sinister (2012)

Jak už tady psal borec pode mnou, film, co je tvořen záběry na starodávnou kameru a skřípáním dřeva není až tak můj cup of tea. Lekl jsem se jen toho škorpiona a pak když se za ním objevilo to namalovaný dítě. Jinak film má dobrou atmosféru, sehráno je to dobře, postavy hrají jak mají, ale je to prostě bez jakéhokoliv nádechu tajemna. Já si horor představuju jinak a máloco mě dneska ohromí.

Atlas mraků (2012)

Návrat z kina a ty volééé!!! Cloud Atlas fakt u mě zabodoval, chápu ty nadšené recenze, jedná se opravdu o něco unikátního, jedinečného, že vás ten film doslova zbaští zaživa. Prvních 10 minut to jen tak běhá kolem vás, nechápete ty odlišné dějové linie a pak Buum! A jste v tom. Ani jedna scénka tu nebyla zbytečná, střídají se tu příběhy od roku 1844,1977,2012,2144 a 2xxx. Herecky naprostá bravurnost, chválím Halle Berry a Toma Hankse. Příběhy do sebe začnou zapadat až tak poslední půl hodinu. Určitě mě Tom Tykwer překvapil, uvažuju, že si dám zítra druhé kolo, těch 130kč mi fakt líto není. Určitě doporučuju!

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tak nebylo to celkem špatný, zkrátka film an jedno podívání, víc ne. 2* jsou maximum, děj naprosto předvídatelný, aly myslím, že pro děcka pěkná podívaná.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Nebylo to vůbec špatný. Po roce jsem tomu dal druhou šanci a celkem se mi to líbilo. Příjemná oddychovka, která si na nic nehraje.