Elitní zabijáci (2011)

zpátky z kina a jsem mile potešen filmem The Killer Ellite. Herecky moc pěkně zvládnuto, bohužel většina akce byla zachycena v obou předešlých trailerech. Příběh se snaží zkloubit nemožné-krimi,akční,drama a thriler, pak vlastně ani nevíte, na co se to koukáte. Naštěstí si film po celých 100 min, drží nadupané tempo a tak nenudí. Mě se film líbil na 65%.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jak se mi předchozí díly zdály tuctové, tak Fast Five je překonala ve všech ohledech. Skvělá a rychlá akční výprava, dynamický děj, humor, nejelpší honičky po Riu s trezorem, destrukce aut a hlavně 2 moji oblíbenci ve filmu The Rock a Diesel. Jejich pěstní souboj byl vynikající a to jak ho Diesel prohodil sklem a ten loket byl dobrej. A halvně konec na mostě s tím trezorem, já to čekal, že byl podstrčenej.

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Když jsem si film pustil, nečekal jsem, že mě tak dostane. Kamera, herci, střihy a skvělá akce. Také zajímavý příběh s tématikou certifikovat tým v Detroitu a s konečnou podpásovkou ala debil, který si zasedne na šéfa týmu. Swat jedna se mi moc nelíbil, ale Swat pod palbou mě se mi opravdu dost líbil a na to, že to je videofilm, kde není znát nižší rozpočet, tak dávám hvězdičku navíc.

Světová invaze (2011)

Tak začátek byl dobrej, atmosféra, herci a všechno, ale postupně jak to začalo spět ke konci, najednou marináci, kteří byli úplně podělaní strachy z mimonů, je nakonci kosí jak švestky a stačí dvě raketky, aby vyřadily celé středisko a zajímavé je, že místo toho, než by se řešily ostatní města a státy, tak závěrem naprosto a jednoznačně vyplývá, že zničením střediska už patří zase svět lidem. To jsem viděl zase pěknou pohádku, ale vůbec mě to nebavilo, Aaron Eckhart alias Harvey Dent hrál perfektně, to všechna čest, ale to je asi jediné pozitivum na tomto filmu.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Slyšte Humumbuse, našeho pána! Ten kamion budu řídit já, pokud jsi nezměnil názor. Maxi podívej se na sebe, vždyt bys nemohl řídit ani invalidní vozík.

Nájemní zabijáci (2011)

Já vím není to zase taková pecka, ale film je celou dobu napínavý a i střihy nejsou špatné na tento typ filmu. Záporáci jsou dobří, ale na rumunskou angličtinu si nikdy nezvyknu, ta výslovnost mi dost vadila a toporné herectví. Filtr mě taky moc nepotešil, ale asi je to tím, že jsem film viděl online a to nebylo zcela ideální. Jinak akční sekvence jsou kvalitní a i střídání lokací potěší. Odehrává se to na více místech a i s efekty jsem spokojen. Akce tu zas tolik není, ale ta co tu je je velmi kvalitní a rozhodně je to aspon 3x lepší než Pastýř. Barbarash vytěžil s Rumunských lokací maximum. Sice několik scén na rozmlácené baráky, na čůrající psy tu bylo, ale ostatně to je všude po světě, u nás by to bylo ještě horší. Potěšil mě Van Dammův syn, který s herectvím vypadá lépe než jeho tatík, ale zatím se má hodně, co učit. Film má skvělý soundtrack, až na ty rumunské odrhovačky dobrý. Snímek bych spíše charakterizoval jako thriller/drama než akční/thriller. Ale myslím si, že je to povedený film, typově blízko k filmu Blitz. Já jsem byl maximálně spokojen, lepší už to nebude, každá snaha se cení.

Blesk (2011)

Je to výborný thriler s Jasonem Stahamom, který jaksi vybočuje z toho, co Json normálně točí. Ano, nejedná se o akční film, což je jedině dobře. Zápletka, děj a záporák ujde, i když některé scény a postavy tu jsou zbytečné. Jason v roli tvrdýho Ira s keltskými prameny, který pije jak duha a smlsává si na irské pálence, velmi pobaví. Jsem rád, že roli ve filmu Blitz vzal, protože na tuto roli se perfektně hodí. K záporákovi. Přišel mi jako takovej teplouš, dost cáklej, že by s ním Jason normálně vyje..l, ale tady to vypadá na rovnocenného protivníka, v psycháčích se nevyznám to jenom Marion Cobreti :D Jedná se určitě o nejlepší Jasonův film, kde není podstatou ukopávání hlav. Kvalita filmu kolem 78%

Nezvratný osud 4 (2009)

Nezvratný osud 4 je stejně jako jeho předchozí bráchové to samé jako v 1. Už nepřichází s ničím novým, ano způsoby smrti se v každém díle mění a neopakují se, ale podstata je stejná. Proč mám vysoké hodnocení? Protože jsem se u toho nehorázně bavil a jednak se jedná o díl, kde zemřeli všichni a to je co říct. Z toho filmu vyplývá, nevyjebávejte s osudem, protože on vás vojebe stejně.

Baramui paiteo (2004)

Kvality tohoto korejského filmu jsem docenil až po druhém shlédnutí, nejprve mě štvala trochu nudnější první část na úkor druhé a naprosto našlapané druhé. Nyní jsem si uvědomil, že to tak být musí a má to své kouzlo, nejdřív úvod a pak rozuzlení a zápletka. Je to velmi dobře zpracovaný film, který diváka strhne příběhem, scenérií, hudbou a herectvím a to vše je zakomponováno tak citlivě, že v určitých pasážích mi bylo do breku. Akční scény jsou také skvělé, ale nebyly náplní filmů. Nejvíc se mi líbila pasáž, kde Badeal odešel trénovat do lesa a pak se vrátil jako někdo jiný a scéna, kdy prosil svého mistra,a by ho trénoval a klečel den v dešti před jeho domem. Další velmi citlivá, když se šel omluvit vdově za to, že jí zabil manžela gangstera a nabídl jejímu synovi, že ho vezme do hor. Nebo loučení s japonskou dívkou. Celý film je výborný, ale tyto scény mě dostaly nejvíc.