Panika v městečku (2009)

Nooo, tak tahle zálažitost je absolutní masakr! Je to něco tak neuvěřitelně šíleného, absurdního a nelogického, až je to ve výsledku dokonalá blbost (v tom nejlepším slova smyslu). Navíc má film takové tempo, že Vám nedopřeje ani minutku odpočinku a než se nadějete, vidíte závěrečné titulky. Plus, tomu všemu dominuje trojice hlavních hrdinů, se kterými jsem v dětstvi zažil spoustu podobných příběhů.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Každý díl Pirátů z Karibiku a Jacka Sparrowa je čím dál tím stejný... Pár dobrých scén by se asi našlo, ale jinak šedý průměr.

Revizoři (2003)

Thriller / Komedie / Mysteriózní / Drama. Než jsem film shlédnul, říkal jsem si "co to je za podivnou směsici žánrů"? Ale je to skutečně tak! Celá nálada a atmosféra se neustále a nečekaně mění v rychlém tempu a film má v sobě od každého něco. Člověk má ještě úsměv na rtech z rychlého sledu prostřihů kontrol partičky homeless revizorů a přitom už se ve filmu mezitím podřezávají hrdla. Nicméně film takhle funguje a rozhodně zaujme. A má v sobě i ponaučení pro budoucí generace: Pokud trpíte narkolepsií způsobenou stresovými situacemi, nedělejte revizora v maďarském metru. :)

Velká ryba (2003)

Nebubu se tajit svou zálibou ve filmech Tima Bourtona, ale Velká ryba předčila veškerá má očekávání. Nevím co bych tomuto filmu mohl vytknout, silný příběh, skvělá hudba, perfektní herecké obsazení a herecké výkony, vše se senzační režií. Celý film je tak malebný a nenásilný a celé dvě hodinky utečou jako voda... Velká ryba je zkrátka pořádný úlovek!

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen rulezzzz.... Tenhle člověk má prostě svůj styl a je na každém, jestli se mu zamlouvá, nebo ne. Já jsem z Diktátora rozhodně nadšen, takhle proprat dnešní styl "demokracie" jen tak někdo neumí! Film stojí za to skouknout a pak je na vás, jestli se vám bude aladeen, nebo aladeen.

Zátah: Vykoupení (2011)

101 minut nekompromisní akce a řežby, kde nebylo zapotřebí vymýšlet nějaký duchaplný a bůhví čeho všeho plný příběh. Stačí mít velkýho kápa ve věžáku plném maniodepresivních psychopatických sousedů s nízkým pudem sebezáchovy a znalostí bojových umění, jednoho policejního zelenáče, kterého geneticky vytvořili spojením 60% Bruce Leeho, 39% Segala a 1% Chucka Norrise a pár ručních kamer. Film patro od patra graduje a zvyšuje své tempo a tím dokáže bavit od začátku až do konce.

Cesta bojovníka (2007)

Film u kterého jsem v klidu uvařil a vyžehlil a nemusel jsem mít strach, že mi uteče děj, nebo nějaký zásadní okamžik. Takže pokud hledáte pouze vhodnou podkladovou kulisu, tak toto je váš film.

Vrtěti ženou (2011)

Pěkná, decentní, nápaditá, nenáročná, vtipná romantická komedie o jednom ze zásadních vynálezů novodobé civilizace :o) ALE nějak přes ty všechny klady, včetně úžasného hereckého obsazení, na mě film působil obyčejně a rozhodně se mi nezaryje do paměti. (Každopádně léčebná metoda to je zaručená!) -- uvítal bych možnost dát 3 a 1/2 hvězdičky --

Hugo a jeho velký objev (2011)

Vizuální pornografie pro divákovi oči. Pro mne zatím zdaleka nejkrásnější zpracování 3D, proti kterému ostatní "třidéčka" s okamžitou platnosí ztrácejí alespoň jedno "D". Samotný film by příběhem klidně mohl mít snad jen 30 minut, ale proč, když se na to tak pěkně kouká?? Scorsese s Hugem zkrátka vzdávají hold filmovému umění a celé kinematografii. (nevidět ale snímek v kině, tak nevím jak bych hodnotil)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Já filmu nemohu opravdu nic vytknout (až na zbytečné 3D, které filmu pouze ubíralo na barevnosti a nepřidalo nic). Je to zkrátka moc pěkná sci-fi & fantasy pohádka a s tím jsem šel i do kina. Nečekal jsem tedy propracované dílo, které bude bez jakýchkoliv trhlin v logice i ději. A právě proto jsem byl po 137 minutách spokojen a vcelku i nadšen. John Carter je povedený mix Hvězdných válek, Prince z Persie, Duny a Souboje titánů.