Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Nevkusnej otravnej blb v nevkusným otravným pořadu => profit bude velikej.

Vzpomeň si (2015)

Velmi příjemné překvapení. Herecký koncert (opravdu jsem to napsal?) Christophera Plummera v jeho verzi Mementa. Vzpomeň si obsahuje scény, které velmi nevtíravě a jen tak mimochodem vyjadřují hrůzy holocaustu a jeho přeživších obrovskou silou a naléhavostí, a úporná snaha hrdiny neumřít a jít krok po kroku dál vás vtáhnou, že vám z toho na závěr dobře nebude.

Bosch (2014) (seriál)

Jedu třetí sérii a musím říct, že jsem se s Boschem pěkně sžil. První sérii jsem se ještě trochu nespokojeně vrtěl, protože jsem si dobře nezaostřil diváckou optiku (terminus technicus). Já se celou dobu díval na temnou hyper realistickou kriminálku typu True Detective a proto mě neskutečně vytáčely náhody a dějové nesmysly, scénáristické berličky. Až v druhé řadě, kdy se do děje přimotala ruská mafie, FBI a další podobný prvky, jsem přepnul na sledování drsného detektivního rodokapsu z L.A., dějové nedotaženosti hážu za hlavu a skvěle se bavím. Bosch jako postava je výborně napsanej, vytáčí mě tak akorát, svou raplovitostí a zabedněností, ocěňuju, že to není pouze nástěnka pozitivních charakteristik, dělá chyby, ale zároveň je to takovej buldok, že to hrne až to dohrne. Čekám jak dopadne třetí série, ale mám trochu podezření, že Bosch bude kriminálka typu "záporák se nakonec sám odkope, protože to neumíme napsat tak, aby se povedlo sesbírat dost důkazů", ale zatím mě to nevytáčí, uvidíme jak dál....PS: zasazení do L.A. je parádní, strašně se mi líbí ten kontrast světla a tmy, prosluněného života s temnými základy... EDIT1: jedu poslední sérii a začínám být smutnej, že se budu muset s Boschem rozloučit. V souhrnu je to prostě pecka. FINÁLNÍ EDIT: Dokoukáno, závěr maličko uspěchanej, opět nakráčel deus ex machina, aby vše vyřešil za Bosche a jeho kolegy. Ale nakonec mi tyhle scénáristické berličky (kterých je tam mimochodem víc než dost) nevadily tolik, jak jsem si myslel, že budou. Bosch je konzistentní ve všech sedmi sezónách, na nic si nehraje, je to takový trochu brakový pohled na fungování policie v LA a bude mi strašně chybět. Tím, jak Bosch the seriál v každé sérii motá víc příběhových linií, povedlo se "mu" vytvořit velice životný svět a loučit se s ním je trochu jako stěhovat se z místa, se kterým člověk srostl. 5 spokojených osobních případů.

Co děláme v temnotách (2014)

Namlsán Conchordy, byl jsem trošku zklamán. Chybí tomu šťáva, celý je to úsměvný a fajn, ale nic pořádnýho se nestane a pořádně se člověk nezasměje a konec to taky nemá veškerej žádnej. PS: Murray je stejně zase nejlepší, protože je alfa samec, to je jasný.

Dárce (2014)

Ty jsi pěkný prefabrikát, kterej lidi nudí....ještě že jsem to ukradl z internetů.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Někdo tu zmiňuje podvratnost a já musím souhlasit. Opravdu je podvratné vzít oblíbenou značku, zajímavého a "kvalitního" režiséra a oblíbeného baviče s přesahem a naservírovat divákům v očekávání nesourodou nevtipnou sračku, kde vrchol vtipnosti je Pecha, co se nemyje a smrdí jak hovno. Tohle si strčte do píči, kurva.

Díra u Hanušovic (2014)

Na půl cesty k artu se Krobot lekl a udělal z toho takovou tuctovku. Když jsem vyšel z kina měl jsem docela dobrý pocity (až na ty lidi kolem) a pak jsem si čím dál tím víc říkal, proč se mi to líbilo vůbec? A už asi vím, jednotlivé scény jsou pěkně natočené, s perfektním načasováním a vypointované, celku se ale člověk ptá, o co jako vůbec jde? Je to prázdný nic neříkající, chvílema ubíjející, až si člověk říká, jestli von to ten Krobot tak nechtěl, jestli si nemáme prožít svou hodinu a půl v bezútěšné prdeli světa. Potom je to ovšem parádní sucksass (pro neangličtináře - úspěch). Abych to rozsekl, nejsem dostatečně nerudován, takže dávám silný průměr.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

No, to nebylo dobrý. Atmosféru (která je zde vyzdvihovaná), aby člověk pohledal a celkově je to takovej zbytečnej nemastnej, neslanej film o ničem. Šel bych asi do průměrnýho hodnocení, nebýt toho, že jsem za každou minutou filmu viděl nevyužitý potenciál. Mohlo to být nádherně hnusně šílený, tohle je tak Nova, sobota podvečer. Palec nahoru vedoucí/mu castingu. Jen ten My Cocaine...já mu prostě nevěřím, to, co jsem mu asi věřit měl. PS: (minispoiler) vzhledem k tomu, že jsem nic nečekal, tak pointa byla celkem fajn.

Equalizer (2014)

Pohádka pro všechny dospělé kluci o tom, jak je černoch všechny na sto sraček zabil a celkově u toho moc chytrý nebyl, ale zádůmčivý a osudový to tedy jo. Já jakožto dospělý nedospělec jsem se fajn bavil a odpustil i stupidnost toho všeho, protože je to ve svém snažení nepřemýšlet a nechat všechny na plátně umřít pěkně konzistentní a Fuqua občas překvapí příjemně cool zaběry či netradičními (v tomto žánru) scénami...a vůbec si u toho nestrká psy do slipů, jak jsme u něj zvyklí. Dal bych tomu silnější tři nebo slabší čtyři, podle toho jestli jsem optimista nebo pesimista. Komentář nedává žádný smysl, tomu bych dal tak odpad a body se jen pohrnou.

Ex Machina (2014)

Viděl jsem to pln hypu, který se valil z internetů a byla to škoda. Je to fajn konverzačka, se supr vizuálem a scénářem, kterej bych chtěl ještě trochu víc dotáhnout, aby to bylo boží. Takhle je to za slabší čtyři, hlavně díky castingu a švédské (?norské?) přírodě. PS: je smutný vidět, jak by šel natočit chytrej fajn film i v našich podmínkách (šlo by to podle mě skoro stejně bez efektů a vodopádu), kdyby ovšem uměl někdo psát...což asi neumí.