Zmizelá (2014)

Můj jedinej problém se Zmizelou je ten, že chci, aby Fincher točil jiný filmy. Klidně míň dokonalý a víc převratný. Tohle je pro mě prostě jen řemeslničina. I když parádní.

Železná srdce (2014)

Ovšem tohle bylo super. Takhle špinavou a bezútěšnou válku jsem už dlouho neviděl a takové "zvraty" (scény) v hollywoodským blockbusteru s tahounem těžkotonážní hvězdy typu Brangelína snad ještě vůbec ne. Oželel bych s klidným srdcem akčně-epickou úlitbu průměrnému divákovi, co kapsy plní, ale na druhou stranu mi neporazitelně-akční finále nevadí a po celou stopáž jsem si chrochtal blahem. Shrnutí? Takovej Vojín Ryan bez patosu a s větší porcí psychického i fyzického hnusu války.

22 Jump Street (2014)

Všichni píšou, jak je to stejný jako první díl, což mě se nezdá. Tím že film nepokrytě přiznává, že přehrává první díl a sám sebe paroduje (někdy mě to až obtěžovalo), jde podle mě o zcela jinej subžánr komedie. První díl byl překvapivější, upřímnější, hravější a mě, co do stylu humoru, sympatičtější. Tenhle film je víc META, a meta je teď každej druhej trotl na internetu, tím se pro mě sympatičnost vytrácí. Ne, že bych se skvěle nebavil, nicméně první díl byl můj supr sympatickej zábavnej kámoš, tohle je jen cizí, někdy fajn, někdy přechytralej, ale zábavnej bavič. PS: Ice Cube na večeři je boží.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Je to jako sednout s bandou zhulenej a ožralejch kámošů a poslouchat je, jak vymýšlejí pičoviny. Důležitý je, jestli jsou to vaši kámoši, vaše krevní skupina.

Babovřesky (2013) odpad!

Odpad je pro tohle odporný zlý nevtipný zvěrstvo moc. Nevydržel jsem to celý a ještě jsem se musel jít osprchovat. Troška si zaslouží skončit v Pekle obrácených hříšníků.

Banshee (2013) (seriál)

Úplně nerozumím tomu "jednohlasně" pozitivnímu přijetí tady na csfd. Špatný to úplně není, ale je to béčko, který není dostatečně přitažený za vlasy, bere se smrtelně vážně a je plný nesympatických zjevů. Ano, akce je občas OK (na seriál), ale podle komentářů jsou čekal obžerství, je tam hodně prcaček a všechny ty zvláštní tóny (náznaky incestů, ámišové, homo hackeři) to náležitě okoření. Ale zároveň mě to ničím nepřitáhlo a viním z toho především nesympatický postavy v čele se šerifem "čumím jak, kdybych držel hovno" nešerifem.  Až mě překvapilo, že Antony Starr je i Homelander, výborně zahraná postava ze Z Bojsů. Končím na konci první řady a dokud budu mít co koukat, asi to znovu nerozjedu. Takový Justified mi teď během dvou dílů poskytlo daleko víc vidlácké krimi zábavy než celý Banshee v jedné řadě. Tři odzívaný ámiško-sexy.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Úžasný. První díl mě nechytl, i když jsem komiks četl, ale tohle byl totální nářez. Tohle je Batman podle mýho gusta. Pro fanoušky comicsu jasnej MUSOVID!

Blue Ruin (2013)

Chyběla mi tam nějaká přidaná hodnota. Ani nevím, jak to napsat, tak to napíšu debilně - na pomalej film je to málo pomalý, na revenge thriller málo napínavý. Takže zůstává pár zajímavých scén a nápadů v průměrném obalu.

Comedy Central Roast of James Franco (2013) (pořad)

Not, my boy James... :-D jako všechno kolem Franca, i tohle bylo milejší a víc fajn, než by to papírově (a vzhledem k ostatním "roastům") mělo být. Pár opravdu excelentních fórů, totální nekorektnost (kolik zbývá Jamesově babičce hodin...) a sympatičtí grillmasteři. Za mě super.

Čtyři v tom (2013) (seriál)

OKej, tak jsme se podívali, co nás teda čeká, viděli jsme, že život přichystá nejrůznější překážky a to je tak všechno. Nic objevnýho to prostě nebylo. Nějak mi uniká smysl toho všeho.