Pařba ve Vegas (2009)

Dal bych tři, protože je to po všech směrech průměrný. Ale místní hype mě nutí dát dvě, protože ty kecy o filmu roku a nej komedii jsou samy o sobě víc k smíchu, než celá Pařba a já se téhle vlně musím postavit. Když je je Zach sám sebou a není to moc vtipný, tak je asi něco špatně. V jedné epizodě Between two ferns je víc humoru než bylo v celé téhle taškařici. PS: Proč musím Heather Graham hrát pořád štětky a ukazovat části těla?

Proroctví (2009)

Nedalo mi to a musím komentovat. Alex Proyas, jeden z mála režisérů, jehož akcie bych si hned bez váhání koupil, se autorsky podepsal pod jednu z největších slátanin poslední doby. Slušně vystavěnou (s přimhouřením očí - SPOILER - astrofyzik ihned uvěří proroctví z minulosti poté, co si na to správné místo postaví sklenku ????WTF???? - ale dobrá, to bych ti Alexi ještě uznal) a napínavou první půlku totálně rozmetá, zesměšní a znesvětí druhá půlka, při které jsem zadržoval smích (ty Cageovi kreace - no to snad ne) až jsem to nevydržel a při scéně na oněch správných souřadnicích už jsem se smál a smát se nepřestal. Bylo by to na tisíc řádků, kde bych popisoval, co všechno mi vadilo a je možné, že mi film prostě jenom nesedl. Ale jisté je, že mě Proyas poprvé a obrovsky zklamal, že je mi to ještě teď líto a přemýšlím, kde se stala chyba, a nejjistější ze všeho je, že Cage prostě neumí hrát a nikdo by ho už nikdy neměl do ničeho obsazovat. Jeho sladkobolné přehrávání film zhodilo ještě níž než mohl být. Jedná hvězda za scénu na dálnici. Tohle mělo být cítit z celého filmu. PS: První půlka je opravdu za 4 až 5 hvězdiček, to bez debat, ale copak je jde dát, když druhá půlka ukáže, že všechno, co se stalo před ní, je totálně zbytečné mlácení prázdné slámy a přehodí výhybku směrem do Absurdity. Když mě někdo pozve na výbornou večeři a místo moučníku mě kopne z rozběhem do břicha, tak mu taky nepoděkuju. A tohle je přesně ten případ.

Protektor (2009)

Musím přiznat, že začátek jsem jenom poslouchal a hrál u toho Maria, takže nemám právo hodnotit. Ale slibuju, že si to doplním a případně hodnocení upravím, ale zatím musím jen říct, že na tuzemskou tvorbu výrazně nadstandardní forma pro mě vítězí nad obsahem. Absolutně mi unikal vývoj postav, vztah mezi Danielem a Plodkovou a proto jsem nebyl schopen prožít nějakou katarzi, případně film procítit. Tři neoprávněný protektorátní bicykly. PS: Nemám rád Měcháčka.

První krok (2009) (seriál) odpad!

Teď jsem přišel zrovna od televize, kde na mou třetí žádost o přepnutí nebylo reagováno. Opravdu mi bylo fyzicky špatně a to se mi stává pouze v nejhorších chvílích VIP zpráv (bohužel mám přítelkyni, nejde se tomu zcela vyhnout).

Vyprávěj (2009) (seriál)

Nejvíc se mi na tom líbí ten voice over, Vojtek a celá ta jeho super rodina komoušů, co nejsou komouši.

Zombieland (2009)

Už jenom za Billa Fucking Murrayho.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Němcí nejsou vůbec žádný chudácí. Když se jim něco nelíbí, ať už je to uspořádání Evropy nebo uspořádání společnosti, dají zbraně dohromady a zaberou třeba Sudety, nebo co je zrovna poblíž. A pak o tom někdo natočí film, kterej mě totálně dosere. Víc takových hodin dějepisu a byl by ze mě......dějepisec. Neemotivně až dokumentárně sleduje film řádění socialistického odboje v ulicích a městech imperialistického Německa. Pominu-li všechny ostatní kvality filmu, už jen kvůli pocitu, že něco takovýho se dělo kousek od nás v západním Německu v době kdy naši (moji rodiče) končili základku. No prostě běžte a podívejte se na to.

Česká RAPublika (2008)

Důležité je, na kterou stranu se P. Abrahám staví. Je příznivcem těch opic, které ve filmu vystupují, má neutrální vztah k hip hopu nebo naopak záporný. Pokud chtěl pan Abrahám přiblížit lidem krásu českého hip hopu, tak se mu to nepovedlo a povedlo se mu akorát ukázat, že ho dělají vyjebaní hlupci. Při každé další konfrontaci se zkonstnatělci, která má ukázat otevřenost hip hopu (je pouze můj pocit, že to bylo záměrem), se akorát víc a víc ukazuje, že ti kluci, kteří neměli holky a proto rapují, jsou hloupí a nejsou intelektuálně rovnými partnery nikomu ve filmu, snad jen cikánkům v parku. Nicméně je těžké hodnotit, protože pokud se pan Abrahám chtěl zúčastněným raperům (ani mi to nejde skoro napsat) pomstít a ukázat, jak jsou patetičtí, tak bezesporu uspěl. Na postoji režiséra v tomto případě stojí celé hodnocení dokumentu.