Náhradníci (2009)

Mohlo být i hůř. Každopádně atmosféra, příběh i logika jsou dle mé stupnice proklatě nízko. Koukatelné to je, ale fanoušek či aspoň "trošku fanoušek" sci-fi uspokojen rozhodně nebude.

Zkáza Ecobanu (2003)

Ačkoliv mám anime rád, tak tady jsem byl zklamán. Scénaristicky i graficky dost slabé (hlavně scénaristicky). Hudba díky "přínosu" USA taky není v nejlepším provedení, ale vlastně jako celek film úplně špatný není. Zvládá si držet atmosféru a to i za takto "chabých" prostředků. Škoda, že do filmu nešlo více peněz, mohlo to být lepší. Nicméně porád se jedná minimálně o průměr.

Warrior (2011)

První půle je víceméně nepodstatná (a zbytečně táhlá) základna pro druhou, což je jeden z nejsilnějších filmových zážitků z nabídky film 2011. Faktem je, že je to hnané občas až hloupě, něco je trapně přihrané a něco příliš vyumělkované. Přesto však snaha, tahání emocí z arény, vyšla. Ačkoliv nejsem fanda takovýchto sportů, filmy o nich mě většinou strhnou. Warrior nebude výjimkou. Nicméně k dokonalosti ještě kus (hlavně scénaristický) chyběl. 80% Mimochodem klasické nadhodnocení podle prvních, co film nechali vystřelit do výšin. Defaultní CSFD uživatelé :).

Ocelová pěst (2011)

Taková disneyovská verze Rockyho. Většinu času je to jako pohádka, ale vlastně to funguje. Ať už zvolený casting, hudba znějící filmem (včetně Eminema) či atmosféra. Všechny jednotlivé prvky jsou tak trochu na hlavu, ale jako celek působí snímek vlastně dost slušně. Ačkoliv je film tkaný z klišé, což má za vinu předvídatelnost každého kroku, tak se dá každý ten moment užít. Konečná bitva mezi dvěma roboty je naprosto skvělá, ačkoliv je to vlastně jen (jak jsem řekl na začátku) robotí Rocky. Nevím jak ostatní, ale na mě tahle blbůstka prostě udělala dojem. Ono to má vlastně podobný princip jako Transformers - pokud se rozhodnete jít k danému dílu "spravedlivě" kriticky, tak musíte jít s hodnocením níže. Já zde, narozdíl od T (Real Steel si nehraje na tak "velkou věc", za což má mou sympatii) budu hodnotit dle toho jak jsem si to užil. Slušné 4.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Slabší než jednička (navíc skoro stejná písnička), nicméně na mě funguje pořád velmi dobře. Slabší 4.

Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

Víceméně hodně natáhnutý díl seriálu. Všechno v něm funguje dost podobně a vlastně ničím nepředčí. Jelikož jsem i zde nejistě mezi 3 a 4, zaokrouhlím pro změnu nahoru. Faktem je, že hlášky které se z toho občas sypou za to stojí. Navíc jako akční "epická" jízda to kupodivu funguje dost dobře a vzhledem ke stanovené stopáži se zbytečně nezastavuje. Jako dobrou a hlavně "rozumnou" pokoukanou rozhodně doporučuji (mířeno samozřejmě mladším, ale funguje na všechny).

Šťastný Nový rok (2011)

Klasická romantická patlanina plná známých tvářích. Jednotlivé povídky (linie) jsou tak sladké jak jsou nevyvážené. Některé jsou docela "jetelné" (možná kupodivu ty s Efronem či Bon Jovim), ale většina z nich je vlastně jen brak. Na téměř dvě hodiny je to poměrně nudné (asi 3× se celý sál pobavil, jinak si většinu času ženský v sále psaly SMS nebo ja nevím co). Vlastně je to z většiny špatné, nicméně když přihlédnu k osazenstvu na plátně a out-takům, které letí se závěrečnými titulkami (Jejichž asi 3 minuty mají hodnotu předešlého dvou hodinového snímku), jsem ochoten zaokrouhlit nahoru.

Den zrady (2011)

Učebnicová ukázka toho jak by měl vypadat politický film. V rámci žánru velmi dobré po všechn stránkách. Nicméně žánr to nikam neposouvá, hranice neboří. Ačkoliv vše funguje jak má, tak pomyslnou hranici 4 bodů nepřekračuje.

Konspirátor (2010)

Čekal jsem od toho víc, chtěl jsem od toho víc, ale bohužel se nedostalo. Poslední dobou, jak jsem si všimnul, mám ve zvyku rozhodovat o svém hodnocení hodně podle toho jak se film rozuzlí a skončí. V tomto případě půjdu s hodnocením dolů. I když to ale vezmu komplexně, tak mi tam chybělo to přesvědčení. Moc jsem ničemu co se tam říkalo nevěřil. Atmosféra doba a herci mi připadali nereální. Technická stránka jinak není tak hrozná, ale já prostě nevěřil Conspiratoru téměř v žádném pohledu a to je u takového filmu důležité. Přestože jsem si jinak sledování užil. Nemohu jinak. 60%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nechápu jak je něco takového možné stáhnout do jednoho filmu. Když jsem si film pouštěl byl jsem pln očekávání v něco co jsem dostal tak z půlky. Právě první půle, která se mi hrozně táhla a svojí úmyslnou trapností štvala mě navnadila na velké zklamání. Ani nevím jak se to stalo, jakoby mi skřítek přepl na jiný film. Přestala se řešit krize hlavního hrdiny a tak nějak se začaly řešit problémy všech. Všechno je to trošku přeplácané a přehnané, na náhody se rozhodně nešetří. Faktem je, že film v klíčových chvílích funguje na 100%. A jeho poselství, ačkoliv je až prehnaně optimistické, je dostatečně hřející, aby vám po filmu zanechalo úsměv na tváři. Pro mě osobně to byla šílená jízda, a když jsem přišel k hodnocení, tak jsem si nebyl jistý kolik bodů filmu poslat. Tak jsem přimhouřil oči a dal na to jak to ve mně nakonec vyznělo. Tak nějak by to asi mělo být (nicméně obejktivně musím uznat, že to mohlo být určitě lepší; to bude těmi stopážemi, kde jsou zlatý 90ky pro tenhle typ filmu).