OBAN - nebeské lodě (2006) (seriál)

Poměrně slušná Jetix-záležitost, která měla kupodivu i dobrý příběh. Pokud se dobře pamatuju dávalo se někdy k jedenácté večerní, aneb jak se zařídit s kvalitou ("kvalitou").

Král Šamanů (2001) (seriál)

Na anime slabé, na Jetix skvělé. Kdyby se tyhle věci ládovaly skrze DC bylo by líp.

Galactik Football (2006) (seriál)

Šílená, nelogická a stále dokola se opakující, typická seriálová záležitost. Další z řady seriálu Jetix/Disney(/ani nevím co). Nic co by ani běžně konzumního diváka mělo nadchnout. Jako seriál pro děti na dané stanici.. slušné řekl bych. Žádné těžké vymívání mozku, točíci se kolem sportu navíc z budoucnosti. Není to sice co dřív, ale určitě lepší volba pro děti z "dnešní" nabídky.

Cyberbully (2011) (TV film)

Prakticky nic na tomto filmu bych nevyzvedl ani na hranici průměru, přesto však tato podivná kombinace všeho "ne moc dobře povedeného" na mě vcelku zapůsobila. Téma je aktuální, celý proces, řešení, dopady, to vše je ve filmu hrozně hnané extrémně, navíc první půlka filmu je technicky poblíž bodu mrazu. Dokonce snad i hlas hlavní představitelky mi lezl krkem. Přes všechny negativa z filmu mám poměrně příjemný dojem. Jako příručka pro svobodné matky, co se rozhodují jestli svým dětem pořidit domů PC s netem, docela pěkný instruktažní film. Pokud máte zájem o podobné téma, pak loňský Trust je o chlup lepší volba. Btw. Ten naprosto ulítlý nefilmový a realně nemožný konec je vlastně plus, které bych mohl vyzdvihnout, škoda jen, že režisér/scénarista byl při všech důležitých krocích "při zemi", aby byl film stravitelný i pro dvou týdenní kotě.

Mrtvá zóna (1983)

Viděl jsem až hodně později než seriál s Hallem a vzhledem k tomu dávám takovéto hodnocení. Knižní předlohu jsem nečetl, ale věřím, že byla (jak už to tak bývá) zajimavější než její filmová verze. Atmosféra a Walken se mi líbili, příběh ovšem hodně pokulhával (sebevražda s nůžkami, ... zZz).

Muž na Měsíci (1999)

Pamatuji se, že jsem se dlouho rozhodoval jaký mám vlastně z filmu dojem. Přišlo mi to geniální, ale přílíš bizární, ačkoliv to je biografický snímek. Doufal jsem, že mi bude Kaufmanův "vtip" přiblížen, abych ho chápal jeho pohledem, což se často nestávalo. Nicméně za herecký ansámbl v čele s Carreym bych byl ochoten zaokrouhlit až na maximum. (Každopádně se jedná o špičkovou záležitost své kategorie)

Maturiťák (2011)

Vzhledem k očekávní vycházejících z koncpetu jsem čekal něco trošku jiného, k milému překvapení, horšího. Klasická americká "happy endovka", která ovšem nic nehrotí do extrémů. Faktem je, že na jeden Maturiťák je toho docela dost, nicméně nic co by žánr romantiky už nepřežil. Pokud chcete chytrý příběh se zajímavým koncem, hledejte jinde. Pokud chcete risknout romantickou oblbovačku, plnou skvělých studentů jedné americké střední školy, pak si myslím, že zrovna tento kousek by mohl být ten, který sedne. 100% spokojenost pro všechny na konci snímku zaručena (alespoň jste-li jedna z postav filmu ;) ). 60%

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Nemůžu řict, že každý díl by pro mne byl naprosto přesvědčivě na plno, nicméně z valné části tomu tak je. Každopádně celý tento koncept mi naprosto sedl, jakožto začínajícímu studentovi vysoké školy. Postavy jsou geniální, chemie mezi nimi funguje perfektně, příběhy jsou správně ulítlé a narážky trefné. Jako jedinou výtku mám fakt, že je seriál cílený hodně na amerického diváka, aneb některé "joky" nepobírám hned. Nicméně co se týče kvality provedení a zahrání, je to pro mě nový kousek do T10.

Dark Oracle (2004) (seriál)

Dnes bych k tomuto seriálu určitě přistupoval jinak. Ale v době kdy to jelo na Jetixu (nebo jak se tehdy kanál jmenoval), to byla jedna z nej záležitostí. Seriál jinak nepřináší nic extra, ale jako jednohubka může pobavit.

Debatéři (2007)

Hodně nevyvážený snímek, který vás chvíli nudí a chvílí naopak drží na židli. Víceméně standartní schéma, které ovšem nechce být standartně řešeno, což má za následek onu nevyváženost. Jsou scény s dobrou hudbou, které se tváří jako "drama o životě na úrovni" a pak jsou scény, které vyvozují nějaké závěry (resp. měli by). Ten první případ je to co snímek táhne nahoru, bohužel ony rozřešení nerozřešení dělají snímek víceméně zbytečným. Poslední dobou naražím nějak moc na filmy typu "není to špatný, vlastně to není o ničem". Film co jen nabizí pohledy a nenutí ani aby si člověk udělal nějaký dojem. Nicméně po hudební stránce a snad i herecké (no dobře, Anna Kendrick a pár podivných kamarádů hlavního hrdiny) dávají filmu určitý šmrnc. Mohlo být hůře, ale určitě i lépé. Klasický průměr s "je to v režii či scénáři?".