The Yellow Handkerchief (2008)

Po dlouhé době jsem zavadil o snímek z "druhé řady" (nezávislý) a jsem velmi mile překvapen. Příběhu tří lidí na cestě do New Orleans, jenž se jen čistou náhodou sešli tak jak se sešli určitě dominuje William Hurt, který mi potvrdil, že stále zahrát umí. Co pro mě ale bylo nečekané je sekundující dvojice Redmayne-Stewartová, kteří zahráli svoje naprosto přesvědčivě, tak že jsem ze snímku dostal ten správný pocit, jakože to vše se opravdu děje. Co se režie týče tak si také stěžovat nemůžu + jak u slušných road movie bývá zvykem dostali se i pěkné zaběry krajiny. Prakticky jedina slabina filmu je scénář, který je možná až zbytečně "jednoduchý" (rozumějte konec a podstata celé zápletky). Každopádně podobné filmy jsou důvod proč nezavislé filmařině nezavírat vrátka :-). (hodnocení 78% je dle mého přesné)

Survive Style 5+ (2004)

Film, který satiricky zobrazuje každodenní život lidí ve společnosti z různých vrstev. 5 příběhů jenž se v průběhu filmů navzájem prolínají. Osobně nemám filmu prakticky co vytknout, po všech stránkách, od režie, přes herce po pointu. Velmi originálně, což se rozhodně cení, natočeno. Snad jen co bych snímku vytknul je až přehnané natahování - u některých příběhů prostě bylo jasné jak dopadnou či o "co jim jde" a nebylo třeba to tolik pitvat (například 6×? zabitá manželka :-) ). Nicméně jsem ochoten "přivřít oči" a za odměnu, že jsem byl více než mile překvapen dám tomuto kousku po pěti.

Do morku kosti (2010)

Tento snímek, věřím, bude v lidech vyvolávat rozdílné pocity. Určitě spoustu lidí "nepřesvědčí". Já osobně patřím do druhé kategorie, tedy té, kterou oslovil. První půle filmu, kdy Ree pátrá po svém otci, mě svoji syrovou atmosférou připoutal k sedadle, a to se mi u dnešních filmů stává už jen málokdy. Hlavní role, kterou ztvárnila Jennifer Lawrence mě nad očekáváni překvapila, a to tak, že bych jí za onen výkon přál i sošku (Nicméně v konkurenci s předpokládanější Natalie, no..) . V druhé půli film trošku ztrácí a onen "happy end" věrohodnosti tak úplně nepřidává. Na filmu asi neutrhne, co se herců týče, tak snad Jennifer, pokud bude mít hodně štěstí a co se scénáře týče tak to klapne spíš Social Networku. Přesto, že se nejdná o "nej" film roku, určitě stojí za to shlédnout, už jen kvůli "rozčarování", které mi přijde v konkurenci tohoto roku až příjemné.

Králičí nora (2010)

Určitě už mnohokrát omílané téma, které v tomto případě stojí na hereckých výkonech ústřední dvojice Kidman/Eckhart. Pro mě osobně, narozdíl od pánů akademiků (zřejmě), byla Eckhartova postava ta, které jsem "věřil" více. Nicole měla dobře našlápnuto, ale neudržela tempo a chvílemi přehrává. Co se týče příběhu, jeho zpracování a zahrání, tak bych se přiklonil k průměru. Nicméně vizualní stránka + hudba mě přesvědčily ke 4*.