Movie: The Movie (2012)

Ale tak je to stupidní a místy i nevskusný, ale i přesto to pobaví. Takhle nějak si každopádně představuji parodii, všechny vtipy jedou po sobě, ne všechny podařené a za pár minut to máte. Určitě lepší něž většina "seriozní" tvorby tohoto žánru.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Spousta much či mušek, které by se daly vytaknout. Ale přesto jeden z nejlepších kino zážitků 2012. I s menším rozpočtem se dají dělat velké věci a Rian Johnson to prokazuje právě Looperem. Bruce jako šílený "stařík" spolu s Josephem táhnou dvouhodinovou podivánou s pořádnou sci-fi atmosférou, jak jsem už dlouho neviděl. Závěrečná 15min je pak docela slušnou žánrovou lahůdkou. Osobně bych se nebránil plnému hodnocení, kdyby se vynechali zbytečnosti, často spojované s Kidem, nebo takový "magořiny" jako scéna s využitou žabkou. Každopádně "kinopecka", kterou můžu jedině doporučit, protože nic takového zase nějakou dobu asi nebude možné k vidění. Btw. klasičtí "random date movie" návštěvníci kin ve mě vyvolávají nutkání provést něco ve stylu God Bless America. 80%

Naboř a ujeď (2012)

Jeden z těch filmů co jsou spíš pro tvůrce než pro diváka. Pro mě osobně utahaná první půlka, a našlápntá ta druhá. Každopádcě herci jsou všichni parádní. Hodnocení asi podle chuti, ale mě to nakonec spíš bavilo, mezi 3 a 4.. ale vzhledem ke castu klidně 4.

Jiná země (2011)

Kupodivu se tenhle snímek povedlo správně nakombinovat. Je to hlavně drama, to je potřeba pochopit, sci-fi pozadí tam hraje poměrně malou, ale za to vžíravě podstatnou roli. Což je nakonec hlavní kámen úrazu. Film je zakončen docela "chytře", ale podle mě až příliš jednoduše. Brit Marling se mimo jiné podílela i na scénáři, osobně o ní slyším prvně, ale věřím, že ne naposledy. Film jako takový je "kvalitně depresivní" a spíš využívá jednoduchých faktů, nepouští se do hlubokého bádání, aby ho každý byl schopný pojmout. Potom je to už na každém jednotlivě, kolik by od toho nakonec čekal. Já osobně jsem se nechal navnadit na víc, ale že bych byl zklamaný? To určitě ne. Za poslední roky jeden z nejlepších nezávisláků co jsem viděl. 80%

Muži v černém 3 (2012)

Mirně lepší než 2ka, určité kouzlo to má, ale už to prostě není ono. Každopádně jako "fanoušek série" jsem to shlédl a to to stejné můžu ne/doporučit ostatním. Pokud vás MIB nikdy nevzali, tak 3ka to asi nespraví.

Nařčení (2012)

Film samotný je udělaný téměř perfektně. Jeho hlavní slabina ale tkví v podstatě samé, tedy námětu. Když sleduji podobné záležitosti, ať už filmově nebo v podobě zpravodajství, pokaždé mě dostane co všechno jsou lidi schopní udělat pod vlivem manipulace. A právě to je problém - i přesto, že se jedná o snímek natočený podle skutečných událostí, pro mě osobně je to tak neuvěřitelné, že to nejsem schopný překousnout. Nedokážu si představit sebe v takovéto situaci jako jednu z hlavních postav filmu, nevím jestli je to americká mentalita co je naprosto šílená nebo už to tak v dnešním světě je normální. Ta celá situace při sledování mě dost znepokojovala a to svojí logikou a tak jsem měl trošku problém s ochotou vnímat film. Faktem zůstavá, že je to technicky i herecky dobře vypiplané a tak přimhouřím oči a zaokrouhlím na 4.

Resident Evil: Odveta (2012)

Námět filmu by mohl fungovat jako úvod filmu, ne na 90 min stopáž. Prvních asi 10min bylo hodně dobrých, pak mizerný patos okolo děvčete a nemastné neslané postavy to poslaly k ledu... Souboje jako takové se ještě relativně daly (až na ty rentgenové záběry..) Závěrečných 30s pak zase bylo "správných", jako by podle mě měl vypadat celý film. Anderson jako režisér mi úplně nevadí, jako scénarista už je to horší... Po té, co jsem sjel celou sérii znovu, musím jít trošku s dojmy "výš". 5ka se mi nakonec nejeví až tak zle, lepší 2*.

Alyce Kills (2011)

Docela dobře dokážu pochopit, že tomu někdo dá odpad!, a stejně tak chápu plný počet. Asi tak 3/4 filmu jsem si říkal, že mi asi uniká o čem to je, až ke konci mi došlo, že v tom hledám zbytečné moudro. Je to vlastně přesně o tom, co vidíte. Dialogy, resp. monology, které jsou ve filmu vedeny jsou vlastně jen taková vata navíc. Ať to vypadá jakkoliv, je to vlastně šílený psycho horor / thriller v hlavní roli s totálně reálnou zmrvenou bytostí, která dělá to, na co ostatní "jen" myslí. Fakt je, že z toho mám docela divný pocit, sledovat to bylo taky dost nejednoznačné, ale poslední scéna filmu mě natolik dostala do správné noty a přesvědčení, že jsem ochoten tam ty 4 klidně dát.

Wallander (2008) (seriál)

Když jsem do šel do Wallandera, tak jsem čekal něco jako "severského Luthera". Ale faktem je, že Wallander je úplně jiné kafé. Je to hlavně o tom, co z hlavního hrdiny jeho práce udělala, co z něj nechala. Není to s pozlátkem jak bývá zvykem z Ameriky, kde v každé scéně jsou všichni znovu perfektně nalíčení. Nechce vás to uchlácholit složitými úvahami a super vychytávkami. Spoléha to čistě na příběh, na dlouhé depresivní zaběry podpořené skvělou kamerou i hudbou, a hlavně vedené naprosto dokonalým Kennethem Branaghem. Pro mě to má podobný "závěr" jako Luther. Kdybych to hodnotil pouze z pohledu psychologického drama hlavního hrdiny, šel bych do plného počtu bez váhání. Vezmu-li to komplexně s tím, že je to i krimi, tak bohužel nemůžu. Hlavně kvůli 3. sérii, ze které jsem tak trochu cítil snahu hrocení situace, pro posílení dojmu.. prostě ten klasický patos jako je všude jinde, možná ne tak okatě, ale bylo to tam. Každopádně tyhle "britské" krimi jsou v dnešní době seriálová špička. 85%