Sight (2012)

Parádní téma, skvělý vizuál, neherci.. "Klasický" nadprůměrný kraťas.

Plurality (2012)

Někdo měl v hlavě zajímavý nápad a touhle formou se ho povedlo velmi působivě podat. Problém je, že se tu vůbec neřeší základní logika (selský rozum). Sci-fi to mají vždy trošku těžší v tomto ohledu, zvláště pak sci-fi této kategorie, ale to nic nemění na tom, že se postrádá. Zasloužené 4.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Na horor to má sympticky nastavenou dějovou linii. Spíš je to o výpravě než nějakých lekačkách. Prvních 60 minut je vše vysvětlováno, tak aby to každý blbec pochopil, pak "závěrečný" tah se všechno nějak stane a vy si musíte za jízdy rychle domýšlet jakto nebo co to vlastně znamená. Příšery jsou "fajn", atmosféra slušná. Herci.. no je to horor, to se dá pominout. Kdyby to zvládlo lepší finále, určitě bych se tvářil spokojeněji. Rejža se tady bál to rozjet na plno, aby to zůstalo kvalitní v rovině příběhu, ale nakonec mu to ujelo. Zůstanu na slabších 3, ale s trochu snahy navíc to mohlo být mnohem povedenější.

Red 2 (2013)

Brucovi už pomalu dochází šťáva, nicméně pořád to ještě "tak nějak" stačí. Malkovich s Hopkinsem byli skvělí. Většina dalších postav pak velmi solidní, krom Zety-Jones, ale co už. Finále trošku jasné, což mě malinko mrzelo, protože jinak se tvůrcům vedly pěkné zvraty. Celkově velmi svěží. Solidní kombinace vtipu a akce s dostatečnou nadsázkou.

Po zániku Země (2013)

Tohle bych si spíš dokázal představit jako hru. Celé schéma je tak jednoduché a předvídatelné, jak je jen možné.. popravdě jsem sám nevěřil jak málo snahy se scénáři věnovalo. Malej Smith a jeho "pověstný" výraz taky ne/zklamal. To v čem mohla být síla (sestra, Will Smith) má minimum prostoru. Nakonec to nechá diváka chladným, ale i přes ty všechny faktory jsem nebyl přímo zklamán. Tak nějak jsem čekal něco podobného a nakonec mě to díky tempu ani nějak zvlášť nevadilo. Shyamalan je podivín, který kdysi projevil talent a poslední leta doufá, že mu to zase jednou "vyjde". A já osobně s ním, protože na jeho pojetí něco je, ale chce to prostě zabrat a dát do toho víc. Slabší 3.

Machři 2 (2013)

Poměřně klasický počin Sandlera. Retardovaný humor, který spíš zaráží, než pobaví. Ale poměrně dobře to ubíhá a pár povedených gagů to taky má. Když nic, tak se to aspoň snaží a nehraje dokola několik vtipů jako ostatní v kategorii. PS.: Ten Vlk ze Stmívání se zdá být docela v pohodě.

V zajetí démonů (2013)

Vesměs všechno co už bylo v rámci žánru viděno. Tvůrcum se tu však povedlo efektivně "vybrat" svoje předchůdce a udělat z toho velmi působivou podívanou. Pořádných "lekaček" je tu relativně málo, ty totiž usoupily v zájmu budování atmosféry, za což si to ode mne odnáší velké plus. Trošku mě mrzelo to sousedské pokyvování a neustálé děkování a ty blbosti okolo. Naštěstí těch otravných pasáží bylo minimum. Finále pak trošku neobstálo oproti náporu, který byl film schopný vyvolat v předešlých desítkách minut, ale to se vesměs ani jinak nečekalo. Žánrová "pecka", skoro s plným počtem.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Akce slušná, všechno ostatní ale dost zaostává. Komické vložky sotva úsměvné, poplácávání po rameni za dobře odvedenou práci přehnané. Herci.. škoda mluvit (většina; všechnty ty "akční" hvězdy v podání neherců, pfff). Ústřední hudba taky o ničem. Pokud máte rádi akčňáky tohoto typu, tak letošní Man of Steel byl určitě lepší. V rámci kategorie průměr, celkově ještě trošku níž. Dějová linie nemá smysl ani řešit. PS.: Extra scéna v titulkách.

The East (2013)

Teoreticky to asi mohlo být zajímavé, ale určitě ne v tomto podání. Hlavní zápletka "counter-ekoterorismu" je naprosto utopená, postavy jsou spíš účelově divné. Brit Marling mám rád, rád ji sleduju před kamerou a líbí se mi její všeobecné zanítění. Kdyby si tu "nedala" hlavní roli, tak bych šel pravděpodobně ještě níž.

Odpojit (2012)

Trošku jiná varianta Crashe. Snaží se to hrát víc na jistotu, ale to se dá pochopit. DC se narozdíl od Crashe upíná na problematiku internetu, což je ze zkušenosti kategorie, která má tendeci "přetíkat". Na filmu je to chvílemi dost znát a člověk je tak držen v domnění, že se to každou chvíli pokazí a zvrhne. DC si ovšem krom gradování vzal prakticky celý základ od Crashe a docela schopně ho podrobil svým potřebám. Ve finále se nic nezvrtlo, konečné dojmy jsou přesně takové jaké by jste od podobného filmu požadovali. Ta nejistota, která mě držela víc než půlku filmu + fakt, že ve výsledku ten hlavní "maják" nad internetovým zneužíváním svítí na prázdno, mě nutí jít o jeden bod níž. Ale celek je velmi solidní a určitě stojí za shlédnutí.