• Krátkometrážní

News from Home (1976)

Dveře metra se otevřely, nikdo nevystoupil, ani nenastoupil, dveře se zavřely, metro jede dál. Obrazy nejvšednějšího New Yorku a dopisy plné stesku místo scénáře. Chantal odepisuje, ale její slova v obrazech chybí. Skoro jakoby v nich byla sama uvězněna, paralyzována a němá.

Proč posedl amok pana R. (1970)

Kdybych musel velkou část života čelit takhle nekompromisni lavině bezduchosti a nikam nevedoucích bezvýznamných dialogů, věřím tomu, že mě popadne úplně stejný amok. Kurt Raab je ve svojí uťáplosti dokonalý, mám pro něj slabost už od Satansbraten (kde teda rozehrával daleko šílenější hru). Škoda, že se Fassbinder od tohohle filmu úplně distancoval - mám pocit, že by z něj vytřískal brutálnější podívanou.

Sběratelka (1967)

Začínám si myslet, že nikdo neumí vykreslit postavy, jejich osobnost a motivy tak dokonale, nenásilně a napínavě jako Rohmer...

Kapsář (1959)

Vysoká škola kapsářství. A Marika Green (teta Evy Green!) je anděl.

Zájezd (1998)

Tenhle film celkem přesně vystihuje anglický název "Suicide Bus". Cestovní kancelář Smrt a šéf zájezdu jako smrťák odhodlaný poslat všechny, včetně sebe, do věčných lovišť. Přesně tak to totiž stojí ve smlouvě a proto si účastníci platili rok a půl pojistku. Některé scény jsou zabijácky vtipné. Do šílené komedie to má celkem daleko, už jen kvůli tomu, jak filmem probleskují existencionální obrazy a taky kvůli skoro démonickému konci. 4,5 hvězdy.

Tváře (1968)

Sedím jako opařený. Stejně jako Dick si zapaluju cigáro. Co ty dialogy? Ty zničující dialogy plné znepokojujících zvratů - od pohrdavosti k obdivu, od sladkých řečí k prázdným. Odezírám z tváří, kamera je zabírá místo reality. Tyhle lidi už pravděpodobně nikdy nebudou šťastní.