• Krátkometrážní

Pod kůží (2013)

Glazer kouzlí naprosto geniální mezidimenzionální výjevy. Tohle musím vidět v kině.

Lekce temnoty (1992)

Jen jeden člověk má kuráž prostoupit peklem na zemi a nafilmovat ho. Ten člověk se jmenuje Werner Herzog. Čtyři hvězdy za vizuály, jedna za poselství a Wagnera. Ber nebo nech být.

Nikdo to neví (2004)

Klidně se celý film mohl odehrávat jenom v bytě. Případně toho, co se odehrávalo mimo byt, mohlo být méně. V tomhle skoro dokumentárním, stísněném voyerství si libuju.

Les Rendez-vous d'Anna (1978)

Kdybych byl jako Anna nezávislý režisér a po Evropě propagoval svůj nový film, přál bych si, aby oplýval podobným kouzlem jako tenhle film. Nebo jako kterýkoliv film od Chantal Akerman. Jakmile jednou propadnete tomuhle žánru, zůstanete ležet sami ve svém pokoji, nedostupní pro celý svět...

Skutečná fikce (2000)

Kim Ki-duk umí, i když experimentuje. Film jako odplata za životní křivdy. Umění jako popud ke změně stavu vědomí jedince.

Správce Sanšo (1954)

Pro mě nepopsatelné. Až tak nepopsatelné, že vykrádám několik cizích výroků, abych tenhle Mizogučiho masterpiece popsal. "One of the most emotionally painful films I've seen in recent memory. Astonishing. An absolutely beautiful story of how ideals can transcend the worst misery"..... "Devastating, captivating, elevating."..... "This film has that rare, at the same time simple and mystical beauty found only in myths or legends." Jedna z nejpamátnějších závěrečných scén v historii filmu.

V běhu času (1976)

Film, jehož scénář napsal sám čas, spolu s niternými démony. Bezprostředně po druhém zhlédnutí jsem měl pocit, že hutnější film snad ani neexistuje.

Vyvrhel (1991)

In Loving Memory of John Cassavetes. Viggo Mortensen jako psychopatický zběsilý nihilista vs. svět. Poslední čtvrt hodinu jsem nedýchal.

Dlouhé loučení (1973)

Už od úvodní scény s hladovou kočkou jsem věděl, že tohle bude "okay with me". Nedivím se, že je Altman nejoblíbenější režisér Paula Thomase Andersona a už vůbec se nedivím, že uvedl tenhle film jako svou inspiraci pro Inherent Vice. Proto se ani ty nediv, že jdu na nového PTA do kina.

Žena pod vlivem (1974)

Čirá zoufalost. Jestli se mě teď zeptáte na nejlepší ženský herecký výkon všech dob, řeknu vám - Gena Rowlands v Žena pod vlivem. Kdo je v tomhle filmu vlastně větší psychopat?